Спеціальні потреби

Актуально

У Києві припинило мовлення Громадське радіо - 2005-02-17

Київ - 17 лютого. У Києві припиняє свою роботу Громадське радіо. Цей проект з`явився три роки тому завдяки підтримці західних донорів, серед яких і Фонд Джорджа Сороса. Радіостанція керувалася принципами роботи громадського мовлення, поширеного на Заході, однак так і не отримала ліцензії для роботи в Україні.

Проект "Громадське радіо" з`явився у лютому 2002 року. Відразу планувалося, що воно виходитиме в ефір на середніх хвилях - частоті, що належала радіо “Люкс”. Однак за день до виходу в ефір “Люкс” повідомив, що відмовляється від відповідної угоди. Громадське радіо з півроку мовило лише в мережі Інтернет, однак далі виходило на хвилі радіостанції “Континент”. Після закриття “Континенту” Громадське радiо знову опинилося в Інтернеті. Напередодні виборів кілька місяців мало годину ефіру на радіо “Ера”, однак після нового року “Ера” угоду розірвала. Відтак один із грантодавців - Європейська комісія - припинила фінансування цього проекту, оскільки умовою був вихід в ефір. Тепер про рішення припинити фінансування заявив і інший донор проекту – Фонд “Вiдродження”. Його керівник Євген Бистрицький каже, що “це тимчасове припинення роботи радіостанції”, і що Фонд не бачить можливості фінансування Громадського радiо саме у такому вигляді, коли радіо існує без виходу в ефір.

Натомість президент Громадського радіо Тарас Кузьмов в інтерв`ю Голосу Америки заявив, що не бачить можливості поновлення роботи Громадського радіо та отримання ним ліцензії. Він каже, що у той час, коли Громадське радіо вже мало добре реноме незалежного медіа, свого слухача та гостя, нарада п`ять разів відмовляла у наданні ліцензії на мовлення, мотивуючи це тим, що весь радіочастотний ресурс у місті Києві вже розподілений.

Останній раз Громадське радіо програло конкурс вже у грудні, коли політична ситуація в країні змінилася. Тоді кілька ліцензій отримала радіокомпанія “Нарт”, яка за інформацією української преси має відношення до Держсекретаря України Олександра Зінченка. Відтак Тарас Кузьмов каже, що більше не бачить сенсу подавати заявку до Нацради.

У п`ятницю на “Громадському” останній марафон. Він присвячений не діяльності радіостанції, а перспективам громадського мовлення в Україні взагалi. Президент Громадського радіо каже, що нині є підстави казати, що нова влада дещо відходить від своїх обіцянок реалізувати систему громадського мовлення в Україні.

Цікаво, що прийти у студію “Громадського радіо” та поговорити на цю тему відмовився віце-прем`єр з гуманітарних питань Микола Томенко, аргументуючи це зайнятістю «урядовими справами».

Всі новини дня

ЄС погодив восьмий пакет санкцій проти РФ

Belgium, Brussels, EU Flag

Євросоюз погодив восьмий пакет санкцій проти проти Росії через агресію проти України і влаштовані Кремлем на окупованих українських територіях псевдореферендуми про приєднання до РФ.

«Комісія вітає ухвалення Радою восьмого пакета суворих санкцій проти Росії за її агресію проти України. Цей пакет, який був тісно погоджений із нашими міжнародними партнерами, є відповіддю на ескалацію і незаконну війну Росії проти України, що триває, зокрема шляхом незаконної анексії української території на основі фіктивних «референдумів», мобілізації додаткових військ та відкритих ядерних погроз», – йдеться у повідомленні Єврокомісії.

У пакет санкцій потрапила заборона на транспортування нафти вище за встановлену стелю цін, обмеження на імпорт сталевої продукції, деяких видів пластмас та хімікатів. Росіянам буде заборонено користуватися європейськими криптогаманцями. Європейським компаніям забороняється надавати Росії IT- та юридичні послуги, розробляти архітектурні та інжинірингові проєкти, йдеться на сайті Ради Європи.

У Росію буде заборонено експорт цивільної зброї та військового транспорту та розширеного списку продукції, що використовується в авіаційній галузі.

Зазначається, що санкції позбавляють російську армію та її постачальників додаткових конкретних товарів та обладнання, які необхідні для ведення війни на території України. Пакет також закладає основу необхідної правової бази реалізації обмеження ціни на нафту, передбаченого G7.

Єврокомісія 28 вересня запропонувала новий пакет санкцій проти Росії через проведені нею псевдореферендуми на окупованих українських територіях.

Перший саміт Європейської політичної спільноти, в якій нема місця Росії Путіна

Жозеп Боррель

Представники 44 країн Європи зібралися у Празі на перший саміт Європейської політичної спільноти - нового об'єднання практично усіх держав Європи, крім Росії.

Український президент Володимир Зеленський братиме участь у саміті з допомогою відеозв’язку.

Неможливо уявити новий порядок безпеки, або мирну архітектуру в Європі, частиною якої могла би бути Росія Путіна...

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель назвав ідею Європейської політичної спільноти (ЄПС) одним з наслідків війни Росії проти України і частиною «переосмислення і реформування ширшого європейського порядку понад роботою ЄС і НАТО».

Боррель наголосив, що «Росія залишається географічним сусідом і членом міжнародної системи, але зараз європейці вимушені будувати Європейську політичну спільноту без путінської Росії».

«У найближчому майбутньому і можливо допоки Путін залишається при владі неможливо уявити новий порядок безпеки, або мирну архітектуру в Європі, частиною якої могла би бути Росія Путіна, яка поважала б спільні принципи», - сказав посадовець напередодні саміту.

Жозеп Боррель окремо застеріг, що «ЄПС не може бути альтернативою для розширення ЄС (тобто ерзацом, або заміною повного членства в ЄС)».

23 червня Європейський Союз офіційно надав Україні статус кандидата на членство в ЄС, але в той час як лунають різні оцінки щодо тривалості процесу вступу, українські лідери наголошують, що вони проти затягування.

Ідея Макрона

Пропонуючи Європейську політичну спільноту, президент Франції Еммануель Макрон у травні цього року заявив, що російська війна проти України, на тлі прагнень українців і таких країн як Молдова та Грузія приєднатися до Європейського Союзу підштовхує до «потреби переосмислити географію та організацію нашого континенту».

За його словами «та нова європейська організація дозволила б демократичним європейським державам, які поділяють наші спільні цінності, знайти новий простір для політичного співробітництва і співпраці в галузі безпеки, енергетики, транспорту, інвестицій, інфраструктури і вільного пересування людей, особливо нашої молоді».

Макрон тоді вважав за потрібне наголосити, що «приєднання до неї не обов’язково виключало б майбутній вступ в Європейський Союз», ймовірно маючи на увазі Україну, а також додав, що та спільнота «не була б з закрита для тих, хто вийшов з ЄС», вказуючи, очевидно, на Велику Британію.

Участь Британії

У той час як колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, зробивши вихід з ЄС своїм принциповим досягненням, демонстративно уникав участі в зібраннях, влаштованих Євросоюзом, його наступниця на посаді Ліз Трас поїхала на саміт ЄПС у Празі.

Напередодні вона заявила, що головним своїм завданням бачить «зміцнення підтримки України та активізацію колективних дій щодо енергетичної безпеки, міграції та втілення пріоритетів Великої Британії».

«Європа постала перед своєю найбільшою кризою з часів Другої Світової війни. І ми подолали її згуртовано і рішуче… Нам треба і надалі стояти твердо, щоб забезпечити перемогу України у цій війні, а також, щоб дати раду стратегічним викликам, які ця війна виявила», - йдеться в офіційній заяві від імені Ліз Трас.

Дивіться також:

Як війна вплинула на українську економіку та що потрібно для її відновлення. Відео

За прогнозами Світового банку, економіка України цьогоріч впаде на 35%. Ірина Соломко дослідила, як війна вплинула на українську економіку, і скільки часу та грошей потрібно на її відновлення.

Притулок для українських біженців в Каліфорнії: історії переселенців. Відео

Притулок для українських біженців в Каліфорнії: історії переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:25 0:00

Для вимушених переселенців з України у каліфорнійському окрузі Оранж організували спеціальний притулок. Про те, як там живуть родини із Запоріжжя, Слов'янська, Києва та Криму дізнавалась Христина Шевченко.

Реакції учасників Варшавського безпекового форуму на військові успіхи України. Відео

Які оцінки ходу війни дають учасники Варшавського безпекового форуму, що пропонують робити, аби запобігти потенційній ядерній загрозі від Росії – подробиці від Мирослави Гонгадзе, яка стежила за усіма головними подіями Безпекового форуму у Варшаві.

Більше

XS
SM
MD
LG