Спеціальні потреби

Актуально

У Києві припинило мовлення Громадське радіо - 2005-02-17

Київ - 17 лютого. У Києві припиняє свою роботу Громадське радіо. Цей проект з`явився три роки тому завдяки підтримці західних донорів, серед яких і Фонд Джорджа Сороса. Радіостанція керувалася принципами роботи громадського мовлення, поширеного на Заході, однак так і не отримала ліцензії для роботи в Україні.

Проект "Громадське радіо" з`явився у лютому 2002 року. Відразу планувалося, що воно виходитиме в ефір на середніх хвилях - частоті, що належала радіо “Люкс”. Однак за день до виходу в ефір “Люкс” повідомив, що відмовляється від відповідної угоди. Громадське радіо з півроку мовило лише в мережі Інтернет, однак далі виходило на хвилі радіостанції “Континент”. Після закриття “Континенту” Громадське радiо знову опинилося в Інтернеті. Напередодні виборів кілька місяців мало годину ефіру на радіо “Ера”, однак після нового року “Ера” угоду розірвала. Відтак один із грантодавців - Європейська комісія - припинила фінансування цього проекту, оскільки умовою був вихід в ефір. Тепер про рішення припинити фінансування заявив і інший донор проекту – Фонд “Вiдродження”. Його керівник Євген Бистрицький каже, що “це тимчасове припинення роботи радіостанції”, і що Фонд не бачить можливості фінансування Громадського радiо саме у такому вигляді, коли радіо існує без виходу в ефір.

Натомість президент Громадського радіо Тарас Кузьмов в інтерв`ю Голосу Америки заявив, що не бачить можливості поновлення роботи Громадського радіо та отримання ним ліцензії. Він каже, що у той час, коли Громадське радіо вже мало добре реноме незалежного медіа, свого слухача та гостя, нарада п`ять разів відмовляла у наданні ліцензії на мовлення, мотивуючи це тим, що весь радіочастотний ресурс у місті Києві вже розподілений.

Останній раз Громадське радіо програло конкурс вже у грудні, коли політична ситуація в країні змінилася. Тоді кілька ліцензій отримала радіокомпанія “Нарт”, яка за інформацією української преси має відношення до Держсекретаря України Олександра Зінченка. Відтак Тарас Кузьмов каже, що більше не бачить сенсу подавати заявку до Нацради.

У п`ятницю на “Громадському” останній марафон. Він присвячений не діяльності радіостанції, а перспективам громадського мовлення в Україні взагалi. Президент Громадського радіо каже, що нині є підстави казати, що нова влада дещо відходить від своїх обіцянок реалізувати систему громадського мовлення в Україні.

Цікаво, що прийти у студію “Громадського радіо” та поговорити на цю тему відмовився віце-прем`єр з гуманітарних питань Микола Томенко, аргументуючи це зайнятістю «урядовими справами».

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG