Спеціальні потреби

Актуально

Чи вiдiйде СНД в небуття?

Київ - 5 квiтня. Україна вважає, що завдання Співдружності Незалежних Держав в основному виконані. Про це, посилаючись на нещодавню зустріч українських та російських дипломатів, повідомив заступник керівника прес-служби МЗС України Дмитро Свистков.

Існування Співдружності Незалежних Держав останнім часом викликає все більше питань. Зважаючи на те, що ще кілька років тому цю організацію почали називати аморфною структурою, час від часу постає питання про доцільність її діяльності. За словами заступника керівника прес-служби МЗС України Дмитра Свисткова, це питання днями стало предметом зустрічі українських та російських дипломатів, під час якої, українська сторона визнала, що СНД, в основному виконала поставлені перед нею завдання:

«Покладені на СНД, під час її створення, завдання сьогодні в цілому виконано. Затребуваність співдружності у майбутньому залежатиме від того, наскільки вона зможе реально відповідати потребам часу і задовільняти потреби країн- учасниць».

Говорити про завершення діяльності СНД ще зарано. Дипломати обох країн зараз обмiрковують шляхи реформування Співдружності, зокрема, діяльність виконавчого комітету СНД, Ради постійних уповноважених представників країн-учасниць й органів галузевого співробітництва. В той же час варто нагадати, що Україна досить прохолодно ставиться до Співдружності і вважає за можливе припинити її діяльність у разі подальшої неефективної роботи.

Дмитро Свистков також повідомив, що незабаром відбудеться черговий раунд україно-російських переговорів, під час яких буде обговорюватись питання подальшого перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України:

«Головне питання – приведення питання перебування Чорноморського флоту на території України, відповідно до наших угод. Ну, звичайно певні випадки є, я не хотів би зупинятись на них. Можу згадати лише останній випадок, зокрема, це коли великий десантний корабель “Николай Фильченков” розпочав висадку на українську територію, на полігон».

Заступник керівника прес-служби МЗС нагадав, що ще 18 березня Міністерство закордонних справ України оприлюднило завдання україно-російського співробітництва на 2005 рік. Одним з основних є питання приведення діяльності Чорноморського флоту Російської Федерації на території України у відповідність до змісту раніше досягнутих угод, що регламентують його перебування на українській території. Свистков також відзначив, що зараз йде цілком нормальний переговорний процес узгодження цих моментів.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG