Спеціальні потреби

Актуально

Виступ Ющенка в Торговiй палатi США

Вашингтон – 4 квiтня. Друга частина першого дня візиту Віктора Ющенка розпочалась виступом українського президента у Торговій палаті Сполучених Штатів, де зібралися представники українського та американського бізнесу. Вже на початку виступу Віктор Ющенко закликав західних інвесторів та бізнесменів приходити на український ринок та вкладати гроші в українську економіку, наголосивши, що тепер вони матимуть справу з якісно новою країною та принципово відмінною від старої системою відносин з владою:

«Я хочу чітко заявити, що в Україні правила гри змінилися, що в Україні працює закон, що від нині українська держава, український уряд стоїть на захисту ваших інтересів».

Серед особливо привабливих для іноземних інвесторів галузей економіки український президент назвав галузь високих технологій, аграрний комплекс, енергетичну сферу. Також він відзначив, що вже сьогодні з американською стороною ведуться активні переговори про реформування української інфраструктури та про створення газового консорціуму з використанням нафтопроводу Одеса-Броди. Одним словом, Україна – у багатьох галузях привабливий ринок для західного бізнесу, підсумував президент і запросив американських колег не гаяти часу та приступати до конкретних дій:

«Настав той час, коли ви повинні у своїй записній книжці на завтра написати один маршрут, що треба зробити i куди треба вилетіти. Це - Україна, місто Київ, - там де вас чекають, там де ви є бажані, і я, як економiст, хочу сказати, що Україна просинається».

І звичайно, вже вкотре, Віктор Ющенко наголосив на нетолерантності нової української влади до корупції, що викликало оплески аудиторії:

«Прошу вас, нікому не давайте хабарів. Прошу вас, у своєму бюджеті випишіть одну статтю доходу: доход від хабарів. На суму зекономлених хабарів – хай ростуть ваші фінанси [оплески]».

У відповідь на побоювання деяких скептиків щодо відлякування західних інвесторів реприватизацією українських підприємств Віктор Ющенко заявив, що жодної копійки в новому українському бюджеті від реприватизації не передбачено.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG