Спеціальні потреби

Виступ Ющенка в Торговiй палатi США


Вашингтон – 4 квiтня. Друга частина першого дня візиту Віктора Ющенка розпочалась виступом українського президента у Торговій палаті Сполучених Штатів, де зібралися представники українського та американського бізнесу. Вже на початку виступу Віктор Ющенко закликав західних інвесторів та бізнесменів приходити на український ринок та вкладати гроші в українську економіку, наголосивши, що тепер вони матимуть справу з якісно новою країною та принципово відмінною від старої системою відносин з владою:

«Я хочу чітко заявити, що в Україні правила гри змінилися, що в Україні працює закон, що від нині українська держава, український уряд стоїть на захисту ваших інтересів».

Серед особливо привабливих для іноземних інвесторів галузей економіки український президент назвав галузь високих технологій, аграрний комплекс, енергетичну сферу. Також він відзначив, що вже сьогодні з американською стороною ведуться активні переговори про реформування української інфраструктури та про створення газового консорціуму з використанням нафтопроводу Одеса-Броди. Одним словом, Україна – у багатьох галузях привабливий ринок для західного бізнесу, підсумував президент і запросив американських колег не гаяти часу та приступати до конкретних дій:

«Настав той час, коли ви повинні у своїй записній книжці на завтра написати один маршрут, що треба зробити i куди треба вилетіти. Це - Україна, місто Київ, - там де вас чекають, там де ви є бажані, і я, як економiст, хочу сказати, що Україна просинається».

І звичайно, вже вкотре, Віктор Ющенко наголосив на нетолерантності нової української влади до корупції, що викликало оплески аудиторії:

«Прошу вас, нікому не давайте хабарів. Прошу вас, у своєму бюджеті випишіть одну статтю доходу: доход від хабарів. На суму зекономлених хабарів – хай ростуть ваші фінанси [оплески]».

У відповідь на побоювання деяких скептиків щодо відлякування західних інвесторів реприватизацією українських підприємств Віктор Ющенко заявив, що жодної копійки в новому українському бюджеті від реприватизації не передбачено.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG