Спеціальні потреби

Актуально

Виступ Вiктора Ющенка в Конгресi

Вашингтон – 6 квiтня. Сьогоднi вранцi президент України Вiктор Ющенко виступив на спільній сесії обох палат американського Конгресу. У виступі, що тривав годину, український лідер, серед іншого, закликав законодавів скасувати поправку Джексона-Венiка і сприяти Україні з приєднанням до євро-атлантичних структур. Український лідер також зобов'язався забезпечити чесні і прозорі парламентські вибори в Україні 2006 року, вирішити справу вбивства Георгiя Ґонґадзе, і розбудувати незалежну судову систему.

Сенатори і конгресмени США вітали президента України Віктора Ющенка з повагою, яка, як вважають вони, належиться людині, яка мало не заплатила життям аби стати лідером демократичної України. На трибуні Віктор Ющенко нагадав девіз помаранчевої революції - «Разом нас багато, нас не подолати», і заявив, що це гасло перегукується з американським:

«На стіні цієї величної споруди написанi латинські слова [E Pluribus Unum], що означають «З багатьох одне». Цей девiз нагадує про американську революцію, якою почалася історія свободи у сучаному свiтi».

Україці, заявив президент Ющенко, є різними. Вони розмовляють різними мовами, сповідують різні релігії, мають різні політичні погляди, але визнають право кожного бути самим собою, щоб втілити у життя цінності громадянського суспільства. Віктор Ющенко при цьому вказав на необхідність розбудови чесної і некорумпованої влади:

«Ми формуємо нову модель поведінки влади. Вона стає слугою усіх громадян, охороняє їх конституцiйнi права i свободи. Ми хочемо мати свiй уряд – від народу, керований народом i для народу [оплески]».

Президент Ющенко заявив, що український народ вимагає, і його уряд забезпечить, чесні і прозорі парламентські вибори наступного року. Першою ознакою змін у цьому відношенні є вільна преса, зазначив вiн:

«Ми звільниили пресу від тиску. Сьогоднi нiхто не сміє наказувати журналiсту говорити те, що потрібно владi. Монопольний подiл українського медіа-простору мiж двома-трьома родинами буде подоланий... як і буде розв'язано, хто замовив вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе, - додав Віктор Ющенко, при чому запорукою вільного суспільства вiн також назвав незалежну судову владу.

«У нас є політична воля повернути українцям вiру у правосуддя. Наше чергове завдання – гарантувати незалежнiсть судової влади».

Український президент віддав належне американським лідерам, які сприяли свободі Схiдної Європи, додавши, що Україна хоче ввійти в склад євроатлантичних структур.

Сенатори і конгресмени оплесками привітали заклик президента Ющенка скасувати поправку Джексона-Венiка, яка стримує українську торгівлю з Америкою. Крім цього Віктор Ющенко закликав Конгрес допомогти Україні приєднатися до Світової організації торгівлі, допомогти фінансувати нове укриття Чорнобильської АЕС, полегшити візовий режим для українців і сприяти навчанню в американських ВУЗах українських студентів.

Американські законодавці також привітали згадку президента Ющенка про внесок України в Iраку.

На закінчення, президент Ющенко нагадав слова папи Iвана Павла Другого, що йти дорогою правди є важко, але ніколи неможливо. Як зазначив Ющенко, Україна на цю дорогу стала.

Всі новини дня

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі бере участь у прес-конференції під час засідання ради керуючих МАГАТЕ у Відні, Австрія, 5 червня 2023 р. REUTERS/Леонхард Фогер

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.

"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.

"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».

«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.

Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.

Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.

"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.

Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.

За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.

Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.

За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.

Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».

Дивіться також:

Кислиця про підрив Каховської ГЕС: Відбувся акт державного тероризму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG