Спеціальні потреби

Американські українці прощають Ющенка


Вашингтон – 6 квiтня. Сьогоднi, в останній день перебування Віктора Ющенка у Вашингтоні, місцеві українці мали можливість побачити його двічі. Під місцевим пам’ятником Шевченку, де він виступав, та увечорі на прийнятті в готелі Омні-Шорем, де він прощався з українською громадою.

Майже тисяча двісті представників української діаспори прибули до престижного готелю Омні-Шорем, щоб зустрінутись з людиною, яку вони - незважаючи на своє американське громадянство - вважають своїм «народним президентом». У залі були також численні гості - конгресмени, теперішній і колишні посли США в Україні, високі посадовці з державного департаменту, американські друзі і прихильники України. Віктора Ющенка супроводжували члени його урядової команди. Був серед супроводжуючих і чемпіон світу з боксу Віталій Кличко.

Програма вечора розпочалась виконанням національних гімнів США і України. Традиційним хлібом і сіллю українського президента привітали члени танцювальної групи «Волошки» з Філадельфії.

Спочатку виступила перша леді України, Катерина Чумаченко-Ющенко. Вона згадала про двох дорогих їй людей.

«Я тоже хочу подякувати моїй мамі і моїй сестрі, які останні дні були з нами на цій важкій поїздці, і останні місяці також підтримували нас, і молилися за нас також у дуже складні, але прекрасні часи».

Відтак Віктор Ющенко звернувся до діаспори з проханням:

«Дорогі друзі! У кого сьогодні б'ється українське серце, я вас прошу: присвятіть два роки Україні. Чим можете і як можете».

Віктор Ющенко сказав, що Україна зі свого боку допомагатиме іншій українській діаспорі, східній, зокрема в Росії, де на дев'ять мільйонів українців немає жодної української газети, школи чи бібліотеки:

«І говорити українцям всього світу: що у вас є Вітчизна, яка пам'ятає, яка починає про вас турбуватися».

Для американських українців зустріч з президентом України була справжнім святом. Василь Горжинський, родом із Стрийщини, нині живе біля Нью-Йорку:

«Враження надзвичайні. Це словами не можна передати, тому що від почутого, пережитого впродовж сьогоднішнього дня, я думаю, що серце кожного українця переповнилось тою силою, тою радість за нас, за Україну, бо все ж таки Україна відбулася, як сказав народний президент Ющенко».

Наталія Посіба народилася на Волині, виростала на Донбасі. Вона наголосила на словах Віктора Ющенка про те, що з відродженням української держави здійснилась мрія численних героїв, які боролись за незалежність України. І додала до їх списку ще одну особу:

«І для мене особисто, так як я є нащадок дідуся, який петлюрівець, який боровся за ту Україну, мріяв за її незалежність, для нас це було таки духовне задоволення, що нарешті їхня мрія збулася.... І від щирого серця я хочу побажати президентові Ющенкові міцного здоров'я, і щоб він насправді виконав всі ті обіцянки, які він обіцяв на Майдані. І ще хочу сказати, що ми український народ, де б ми не були, ми всі, -- Разом нас багато, нас не подолати».

XS
SM
MD
LG