Спеціальні потреби

У США закликають до нових американсько-європейських санкцій проти Росії


Тара Соненшайн

США мають посилити санкції щодо Росії через причетність Кремля до хакерських атак на системи Національного комітету Демкоратичної партії та спробу втрутитись у виборчу систему США.

Про це пише у виданні The Hill Тара Соненшайн, заступниця держсекретаря США з питань публічної дипломатії та зв'язків з громадськістю у 2012-2013 роках.

«Прийшов час примусити Росію заплатити за скоєне, або не платити або грати на міжнародній арені», - зазначила Соненшайн.

«Найкращим рішенням у відповідь на російські хакерські атаки є покарання Росії відкритим, прозорим і болючим чином: санкціями. Жорсткими санкціями. Росія має бути ізольованою і позбавленою можливості вести бізнес з американськими та західними компаніями. І з останніми британськими кібератаками ми можем сподіватись на деяку європейську допомогу», - заявила колишня заступниця держсекретаря США з питань публічної дипломатії та зв'язків з громадськістю.

Вона зауважує, що Сполучені Штати – не єдині, хто протистоїть кібератакам з «недружньої Росії». І Вашингтон, на її думку, міг би цим скористатись.

Нещодавно міністр фінансів Великобританії (а донедавна глава британського МЗС) Філіп Гаммонд заявив, що деякі закордонні актори розробляють стратегію, як підірвати британську виборчу систему та системи управління повітряним рухом країни.

Будучи демократіями, пише Соненшайн, США та Великобританія не можуть відповісти Росії таким самим чином. Кібератака на іншу країну суперечила б системі наших цінностей, аналізує колишня посадовець, та поставила б під сумнів здатність демократичних країн переконувати інші держави у дотриманні основних свобод.

Іншою причиною, чому не можна завдавати Росії кібератаки у відповідь, пише Соненшайн, тому що хакери діють тихо, поза полем зору громадськості. А відтак навіть у разі успіху, демократичні країни подібними діями не зможуть публічно продемонструвати силу та свої переваги.

Дивіться також: 72% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку - опитування IRI

XS
SM
MD
LG