Спеціальні потреби

Актуально

"Конкуренція з позиції сили" з Китаєм - Сенат США схвалив законопроект про зміцнення позицій США у сфері технологій

Американський Сенат схвалив масштабний законопроект, покликаний зміцнити можливості конкуренції з економічними і політичними амбіціями Китаю за допомогою мільярдних інвестицій в наукові дослідження і вітчизняне виробництво. Документ стимулює роботи в галузі штучного інтелекту, робототехніки та бездротового зв'язку.

Пакет передбачає виділення 52 мільярдів доларів на вирішення проблеми дефіциту напівпровідників на внутрішньому ринку, через який сповільнилося виробництво машин, ноутбуків і консолей для відеоігор.

Законопроект також посилює правила користування інтелектуальною власністю в країні і наділяє федеральний уряд новими повноваженнями щодо обмеження прийому іноземців, які можуть займатися шпигунством.

"У час, коли наша економіка відновлюється від наслідків пандемії а ми зіштовхуємося із зростанням агресії та маніпуляцій з боку Китаю, настав час інвестувати у нашу робочу силу та конкурентноздатність", - заявила з приводу законопроект сенаторка-демократка Джин Шагін.

Сенатор-демократ Кріс Кунс, коментуючи законопроект, заявив, що той є кроком до "конкуренції з Китаєм з позиції сили".

"Китай використовує економічні інвестиції, як зброю, підриває глобальну торгівлю та маніпулює заснованою на правилах торговельною системою заради власного зиску. Вчора ми вдались до дій, щоб дати відсіч, уваливши законодавство, мета якого - допомогти нашим друзям та союзникам протидіяти економічному присилуванню з боку Китаю", - відзначає сенатор-республіканець Роб Портман.

Між тим, як повідомляє "Німецька хвиля", в МЗС Китаю заявили, що США не повинні ставитись до Пекіна, "як до уявного ворога". А у комітеті з міжнародних справ Національного народного конгресу КНР заявили, що сенатський законопроект "очорнює розвиток Китаю".

"Законопроект показує, що первинне прагнення до інновацій та конкуренції було спотворено параноїдальною ідеєю егоїзму", - заявили китайські парламентарі

Документ практично повністю забороняє співпрацю США в ядерній сфері з урядом Китаю або структурами, зареєстрованими в цій країні.

Федеральним агентствам буде заборонено приймати деяких гостей з Китаю, а багатьом відомствам доведеться вжити заходів для забезпечення захисту даних, включаючи інтелектуальну власність і біомедичні дослідження на геномі людини, від ризиків, пов'язаних з національною безпекою.

Федеральний уряд може заборонити іноземним громадянам в'їзд в країну, якщо буде встановлено, що вони намагаються шпигувати за чутливими технологіями, або технологіями, які перебувають на стадії розробки.

Законопроект включає виділення 195 мільярдів доларів на наукові дослідження і розробки. Він також передбачає виділення 10 мільярдів доларів на створення 10 технологічних хабів по всій країні, які повинні об'єднувати дослідників і представників промисловості для вироблення ідей і виробництва товарів.

Майбутнє сенатського законопроекту у Палаті представників незрозуміле. Там розробляють власний документ. Невідомо, яку частку законопроекту доведеться змінити, щоб узгодити версії обох палат з тим, щоб доопрацьований варіант був схвалений і потрапив на стіл президента.

Дивіться також: Спецслужби США перехопили викуп, який Colonial Pipeline заплатила хакерам

Спецслужби США перехопили викуп, який Colonial Pipeline заплатила хакерам. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

Всі новини дня

Мінфін США: ціна на нафту на рівні $60, стримає надходження Росії

Заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо

НЬЮ-ЙОРК, 1 грудня (Reuters) – Заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо привітав попередню домовленість Європейського Союзу щодо обмеження ціни на експорт російської нафти в 60 доларів за барель у четвер, заявивши, що це знаходиться в межах обговорених рівнів цін і обмежить надходження Москви від продажу нафти.

Адеємо сказав на конференції Reuters NEXT, що він вважає, що країни-члени ЄС остаточно затвердять угоду про обмеження цін, оскільки вони постійно застосовували санкції, щоб покарати Росію за вторгнення в Україну.

Європейський Союз попередньо погодив рівень 60 доларів США для початку обмеження ціни з регулярним механізмом коригування.

«Це в діапазоні цін, про який ми говорили деякий час, щоб це дозволило нам досягнути двох речей. Перше — зменшити доходи Росії. Друге — забезпечити, що російські барелі на підуть з ринку", - сказав Адеємо.

Він додав, що угода про обмеження ціни «може досягти цих двох цілей і поставити нас у положення, коли доходи Росії зменшаться, одночасно забезпечуючи людям доступ до надійної та дешевої енергії в усьому світі».

Адеємо заявив, що важко дізнатися, скільки Росія заробляє на експорті нафти, але навіть якщо деякі ринкові ціни зараз нижчі за граничну ціну в 60 доларів, механізм обмежить зростання цін на російську нафту та призведе до подальшого зменшення російської економіки у 2023 році.

"І головне, про що слід пам’ятати, це те, що ми починаємо з 60 доларів США, але ми маємо можливість надалі використовувати обмеження ціни, щоб з часом обмежити доходи Росії", - додав він.

Законопроект про визнання "Групи Вагнера" терористичною організацією подано до Сенату США

Сенатор США Бен Кардін - серед співавторів нового законопроекту

Сенатори США Роджер Вікер, від Республіканської партії, та Бен Кардін, від Демократичної партії, подали до Сенату США законопроект HARM, який передбачає визнання російської військової компанії "Група Вагнера" терористичною організацією.

Відповідний законопроект також буде подано до Палати представників Конгресу США, йдеться в повідомленні, розміщеному на сторінці сенатора Вікера.

Сенатори та конгресмени-співавтори відповідних законопроектів закликали притягнути "Групу Вагнера" до відповідальності і перерахували злочини, в яких звинувачують "Групу", включаючи "вбивства та погрози журналістам, викрадення дітей, застосування нервово-паралітичної речовини проти цивільних, катування, згвалтування та торгівля жінками та дітьми"

"США мають назвати цю тіньову армію тим, що вона є - іноземною терористичною групою. Ми маємо притягнути до відповідальності їх а також тих, хто їх підтримує", - заявив Вікер.

Сенатор Кардін, який також очолює Гельсінську комісію США, вказав на повідомлення, які пов'язують "Групу Вагнера" з "незліченною кількістю звірств в Україні а також в Сирії і на Африканському континенті".

"Там, де діє "Група Вагнера", кояться звірства. Закон HARM визначить приватну групу бойовиків Путіна в якості іноземної терористичної організациї і покаже світові, що її дії як зловмисні, так і незаконні", - сказав інший співголова Гельсінської комісії конгресмен США Стівен Коен.

В разі прийняття законопроекту, Державний департамент США буде зобов'язаний включити "Групу Вагнера" до переліку терористичних організацій. Керівники "Групи Вагнера", Євген Прігожин та Дмитро Уткін, а також сама Група перебувають під санкціями США.

В листопаді Європейський парламент визнав Росію державою-спонсором тероризму. Парламенти Латвії та Естонії раніше окремо оголосили Росію державою-спонсором тероризму.

Раніше цього тижня посолка США в НАТО Джуліанн Сміт заявила, що США наразі не вважають корисним офіційне визначення Росії державою-спонсором тероризму відповідно до американських законів, але виступають за подальші обмеження для Росії у вигляді санкцій та експортних обмежень.

"Гадаю, ви чули коментарі президента Байдена та інших в адміністрації, - зауважила Сміт відповідаючи на питання преси в понеділок. - Відчуття у Вашингтоні полягає в тому, що це зараз непотрібно, і, насправді, може бути контрпродуктивно в тому плані, що це може зашкодити нашій можливості, наприклад, привозити гуманітарну допомогу Україні, або вивозити певну кількість зерна з України".

Німеччина надасть українцям ще «Гепардів», але ще не «Леопарди»

Канцлер Олаф Шольц на «Гепарді» на базі в Німеччині, де використовувати установки навчалися українські військові. 25 серпня 2022 р.

Німецькі джерела повідомляють, що уряд у Берліні готується передати Україні ще 7 самохідних броньованих зенітних установок «Гепард» на додаток до 30, які вже використовуються українськими військовими.

«Гепарди», які також називають легкими танками, були зняті з озброєння німецької армії, але виявилися дієвими в Україні для захисту з повітря зокрема проти дронів, якими Росія бомбардує українські позиції і об’єкти цивільної інфраструктури.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив, що Німеччина зараз «особливо зосереджена на протиповітряній обороні» для України, натякнувши, що йдеться про додаткові комплекси Iris T і «Гепарди».

«Росія повинна зрозуміти: ми надалі будемо підтримувати Україну так довго, як це буде потрібно - економічно, фінансово, гуманітарно - через зруйновану інфраструктуру, а також зброєю», - заявив Шольц на Берлінській безпековій конференції 30 листопада.

Уряд Німеччини досі не відгукнувся позитивно на заклики надати Україні важкі танки, зокрема дуже поширені у Європі «Леопарди» німецького виробництва.

Шольц дав зрозуміти, що Берлін не хоче наодинці робити перший крок у постачанні Україні нової зброї західного виробництва, яку можна вважати наступальною.

В Німеччині фактично визнали, що пішли би на такий крок, якби свої танки Україні вирішили постачати США, або інші союзники.

Німецький журнал Spiegel першим повідомив на початку грудня, що йдеться про 7 додаткових Гепардів, які ремонтує мюнхенська збройна компанія Krauss-Maffei Wegmann (KMW), але часопис зауважив, що часові рамки постачання ще не оголошені.

«Гепарди» відомі тим, що мають свої радари і систему лазерного наведення, а також скорострільністю.

Український посол в Німеччині Олексій Макеєв біля «Гепарда»:

У засобах масової інформації нещодавно з’являлися повідомлення про можливі труднощі в забезпеченні українські гепарди набоями, оскільки Швейцарія, посилаючись на свій нейтралітет, не бажала постачати їх у зону боїв.

Німецький військовий аналітик Ґустав Ґрессель каже, що коли він був в Україні, то у розмовах з ним українські солдати говорили про потребу додаткових «Гепардів».

Дивіться також:

Війна розлучила 16-річну Діану з Харкова з мамою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:11 0:00

Війна розлучила 16-річну Діану з Харкова з мамою. Відео

Війна розлучила 16-річну Діану з Харкова з мамою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:11 0:00

Війна розлучила 16-річну Діану з мамою. Мати дівчинки, що працює волонтером у Харківському притулку для тварин, мусила залишитися у місті. Щоб вберегти доньку, вона відправила її в німецьку сімʼю, що погодилася прийняти дівчинку до себе.

Як пресвітеріанська церква у Денвері та організація «Українці Колорадо» допомагають Україні. Відео

Форум під гаслом «Ми всі українці» днями організувала американська пресвітеріанська церква у Денвері та громадська організація «Українці Колорадо». Головна мета події – показати парафіянам шляхи допомоги Україні та розповісти історії біженців.

Більше

Відео - найголовніше

Війна розлучила 16-річну Діану з Харкова з мамою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:11 0:00
XS
SM
MD
LG