Спеціальні потреби

Поговоривши з Байденом, Столтенберг заявив, що Китай не поділяє цінності НАТО


Єнс Столтенберг біля Білого дому

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, після зустрічі з президентом Байденом у понеділок заявив, що китайський уряд «не поділяє наші цінності».

Американський лідер візьме участь в саміті НАТО в Брюсселі 14 червня, на якому Китай і Росія будуть серед обговорюваних питань, зазначив Столтенберг під час спілкування з журналістами в Білому домі. Генсек НАТО також додав, що Альянс згоден з підходом Байдена до Росії, включно з розмовою, яка відбудеться між президентами США та Росії в Женеві.

Відповідно до заяви Білого дому, Байден та Столтенберг у понеділок обговорили саміт НАТО у Брюсселі, який відбудеться 14-го червня.

"Президент висловив сильно відданість тісній співпраці з союзниками для подальшої розбудови на основі 7 десятиріч успіхів НАТО щодо захисту трансатлантичної безпеки та демократичних цінностей. Два лідери погодились щодо важливості ініціативи НАТО 2030 та адаптування Альянсу до викликів стратегічної конкуренції та транснаціональних загроз, включно зі змінами клімату та кібератаками. Вони також оглянули прогрес союзників протягом останніх 7 років щодо збільшення витрат на оборону та інших внесків до спільної оборони, підкресливши важливість справедливого розподілу відповідальності всередині НАТО та зебезпечення адекватних ресурсів для НАТО для відповіді на загрози. Також вони обговорили 2 десятиріччя інвестицій НАТО в Афганістан та продовження підтримки дипломатичних зусиль щодо миру", - говорить заява на сайті Білого дому.

На початку місяця міністри закордонних справ та оборони країн-союзників НАТО обговорили порядок денний саміту НАТО. Тоді, після зустрічі глав МЗС НАТО генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що сторони домовились збільшити інвестиції в Альянс, разом боротися із кліматичними змінами, а також почати роботу над новою стратегією НАТО.

"НАТО у 2030-му передбачає посилену роль у збереженні міжнародного порядку, заснованого на правилах, яким кидають виклик авторитарні режими - як Росія та Китай. Ми також рішуче засудили серйозне порушення Білоруссю норм міжнародної цивільної авіації та фундаментального права на свободу слова. Я вітаю санкції з боку союзників НАТО та Європейського Союзу, вони свідчать про важливість спільних дій країн-однодумців", - заявив Столтенберг.

Генсек НАТО також відзначив наявність широкої згоди щодо необхідності нової стратегічної концепції НАТО.

Дивіться також: Безос вже наступного місяця летить у космос – на ракеті його власної компанії Blue Origin

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG