Спеціальні потреби

Актуально

Білий дім оприлюднив стратегію боротьби з внутрішнім тероризмом - вказує на загрозу екстремістів-поборників вищості білої раси

Президент США Джо Байден оприлюднив заяву, присвячену боротьбі з внутрішнім тероризмом у США. Її текст оприлюднено на сайті Білого дому.

«Внутрішній тероризм - рухомий ненавистю, фанатизмом і іншими формами екстремізму, - брудна пляма на душі Америки. Він протистоїть всьому, за що веде боротьбу наша країна, і являє собою виклик нашій національній безпеці, демократії і єдності », - підкреслюється в документі.

Президент нагадав, що з метою боротьби з цією зростаючою загрозою він - у перший же день перебування на посаді - доручив групі фахівців з питань національної безпеки зосередитися на проблемі підйому внутрішнього тероризму, використовуючи всі необхідні засоби, і усунути її.

«Сьогодні, - продовжує глава Білого дому, - я оприлюдню першу в історії Національну стратегію боротьби з внутрішнім тероризмом. У ній викладається всебічна концепція захисту нашої країни від внутрішнього тероризму при одночасному захисті непорушності наших громадянських прав і громадянських свобод - тих цінностей, які і роблять нас американцями.

Як пояснив Байден, США «слід ужити невідкладних заходів по боротьбі з абсолютно реальними сьогоднішніми загрозами і разом з тим - ухвалити довгострокові заходи, спрямовані на те, щоб послабити рушійні сили, які сприяють виникненню цього тривалого виклику нашої демократії».

«Це - проект, який повинен об'єднати всіх американців, - підкреслює президент. - Ми повинні всі разом гарантувати, що внутрішньому тероризму немає місця в нашому суспільстві. Ми повинні працювати, щоб викорінити ненависть, яка занадто часто веде до насильства. І ми повинні знову підтвердити нашу готовність захищати наші фундаментальні свободи, які у рівній мірі є надбанням всіх американців і становлять не лише основу нашої демократії, але і нашої неминущої переваги у світі».

У вівторок Білий дім також оприлюднив добірку інформації щодо Національної стратегії боротьби з внутрішнім тероризмом. Документ, серед іншого, наводить визначення внутрішнього тероризму у законодавстві США.

відповідно до проведеної оцінки, найбільш смертоносними елементами внутрішнього тероризму зараз є: расово, або етнічно мотивовані екстремісти

"Внутрішній тероризм" визначається, як “активності, які включають дії, що становлять загрозу для життя людей, що становлять порушення кримінальних законів США, або будь-якого штату; видаються спрямованими на залякування, або примус цивільних, вплив на рішення уряду через залякування або примус, або впливають на роботу уряду через масові руйнування, вбивства, викрадення людей; та мають місце переважно всередині територіальної юрисдикції США", - говорить документ.

Білий дім також вказує, що відповідно до проведеної оцінки, найбільш смертоносними елементами внутрішнього тероризму зараз є: расово, або етнічно мотивовані екстремісти, які використовують насильство, що обстоюють вищість білої ради, та анти-урядові або проти-владні екстремісти, які використовують насильство, наприклад учасники ополчень, які використовують насильство.

Дивіться також: Альянс НАТО підтвердив свій намір надати Україні план дій щодо членства

Альянс НАТО підтвердив свій намір надати Україні план дій щодо членства. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Всі новини дня

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Більше

XS
SM
MD
LG