Спеціальні потреби

Актуально

Кадиров каже неправду. Насправді американські танки Abrams більш потужні за російські Т-72: доведено війнами

Знищений російський танк Т-72, переможений на підході до Києва, розташували перед посольством Росії у Німеччині на честь першої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 24 лютого 2023 р. AP Photo/Markus Schreiber

Проект Голосу Америки з перевірки фактів Polygraph.info демонструє чітку і доведену досвідом попередніх воєн різницю між американськими і російськими танками: Abrams значно потужніші, ніж Т-72.

Публікація також доводить, наскільки помилковим є нещодавнє твердження призначеного Кремлем лідера Чечні Рамзана Кадирова, який у пропагандистcькому ролику днями стверджував, ніби Т-72 - це “справжня сила”, а Abrams – “дитяча педальна машинка”.

У згаданому відео Кадиров під музику їде на російському танку та стверджує, що модернізований Т-72 “комфортний і зручний”, наче Майбах (німецький автомобільний бренд, що припинив випуск автомобілів у 2012 році).

Кадиров порівняв атаки на Т-72 із риболовлею на яхті та пообіцяв в’їхати на такому в Київ, що провести “денацифікацію”, “попутно розколюючи Абрамси як горішки”.

Перська затока: бригада танків Abrams знищила іракську бригаду Т-72 менш ніж за годину

Натомість військові експерти сходяться на думці, що американські танки Abrams перевершують російські Т-72, що було доведено і практикою. Так, в історичному танковому бою під час війни в Перській затоці 1991 року американська бригада танків Abrams знищила іракську бригаду Т-72 менш ніж за годину.

“Під час війни в Перській затоці очолювані США коаліційні сили воювали проти іракської армії, озброєної Т-72, що дало можливість порівняти бойові можливості радянських і американських танків, у тому числі M1A1 Abrams”, – пише Polygraph.info.

Американська військова газета Stars and Stripes у 2016 році писала: “Це буде визнано найбільшою битвою в ході операції “Буря в пустелі”, але це була не така вже й велика битва”.

Танкістам 2-ї бригади Сухопутних сил США, 1-ї бронетанкової дивізії, знадобилося всього 40 хвилин, щоб розбити бронетанкову бригаду Республіканської гвардії Іраку під час битви за Мединський хребет, демонструючи технологічну перевагу проти сили, яку багато хто вважав більш грізною, інформував репортаж з місця подій того часу.

Російські військові аналітики визнають перевагу танків Abrams

Т-72 і Abrams - серед найбільш відомих і використовуваних бойових танків у світі. Радянська армія розробляла Т-72 з 1967 по 1973 рік. Натомість Abrams масово виробляється з 1980 року і є основним бойовим танком США.

Російські військові аналітики визнають перевагу американських танків над Т-72. Наприклад, директор російського аналітичного центру “Центр аналізу стратегій і технологій” Руслан Пухов заявив російській газеті “Московський комсомолець”, що “танки M1A2 Abrams є найкращими танками в світі” за бойовим потенціалом, перевершуючи російські танки Т-90, які є найновішою і найдосконалішою версією Т-72”.

Пухов також зізнався, що навіть в експортних версіях Abrams значно перевершує будь-який російський серійний танк, а також перевершує можливості німецьких танків сімейства Leopard-2.

Abrams: розроблений, щоб протидіяти радянським танкам Т-72

Загалом танк Abrams був розроблений саме для протидії загрозі радянських Т-72.

Танки M1A1 Abrams випускалися з 1986 по 1992 рік. M1A2 Abrams з його технічними досягненнями був схвалений до виробництва в 1990 році.

Танки Abrams мають вдосконалену композитну броню Chobham, яка забезпечує захист від протитанкових боєприпасів. Abrams також може бути додатково оснащений реактивною бронею або системами активного захисту. Т-72 має слабшу сталеву та композитну броню та має більш обмежені можливості для модернізації броні.

120-мм гладкоствольна гармата Abrams забезпечує більшу точність і бронебійність. Abrams також має більш досконалу систему управління вогнем, яка забезпечує більш швидке виявлення цілей і підвищену ймовірність вразити ціль з першого пострілу.

Завдяки більш потужному газотурбінному двигуну Abrams має кращий розгін і маневреність, ніж Т-72.

Так само й оптика та системи нічного бачення Т-72 поступаються танкам Abrams, оснащеним більш вдосконаленою оптикою, тепловізором і нічним баченням.

Комфорт і захист екіпажу також кращі в Abrams, який має збільшене бойове відділення, що забезпечує більше простору та комфорту.

Для порівняння, як зазначає видання Washington Post, Т-72 має смертельний недолік конструкції: снаряди розміщені по колу всередині вежі танка. Коли ворожий постріл потрапляє в танк, висока ймовірність ланцюгової реакції - боєприпаси детонують і злітають з вежі, вбиваючи всіх, хто перебуває всередині.

За словами Роберта Гамільтона, професора Військового коледжу армії США, сила такої детонації може “миттєво випарувати” екіпаж танка Т-72.

Abrams також має більш досконалу систему зв’язку та мережі, яка полегшує координацію та інтеграцію з іншими підрозділами.

За словами Майкла Кларка, професора факультету вивчення війни Королівського коледжу Лондона, Abrams перевершує Т-72 у всіх ключових аспектах.

“Дивлячись на вагу, швидкість, броньований захист, технологію прицілювання та точність, якщо назвати лише деякі з них, M1 Abrams перевершує варіанти T-72”, — сказав він.

Як повідомляв Голос Америки, очікується, що Збройні сили США почнуть тренувати українців на танках M1A1 Abrams "приблизно наступного тижня", повідомив Голосу Америки прес-секретар Пентагону бригадний генерал Пет Райдер.

Близько 250 українців цього тижня прибудуть до Німеччини на навчання, повідомив Голосу Америки на умовах анонімності високопоставлений військовий чиновник, знайомий з навчанням.

У чому різниця між важкими танками Leopard 2, Abrams М1 та Challenger 2, що вважаються серед найкращих у світі – читайте у матеріалі Ярини Матвійчук.

Всі новини дня

Розвідка ще з’ясовує, як зруйнована Каховська ГЕС, каже британський прем’єр

Ріші Сунак відповідав на запитання журналістів у літаку під час перельоту до США 6 червня 2023 р.

Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак сказав, що російська війна в Україні буде однією з головних тем його переговорів з президентом США Джо Байденом 8 червня у Вашингтоні.

В літаку під час перельоту до Сполучених Штатів Сунак у розмові з журналістами засудив руйнування греблі Каховської гідроелектростанції.

Він зауважив, що зараз ще рано однозначно казати, як саме сталося руйнування, і повідомив, що розвідслужби ще збирають інформацію, хоча український президент Володимир Зеленський вже однозначно заявив про застосування росіянами вибухівки і назвав руйнування «російським терактом».

«Такий злочин екоциду не міг би статися просто внаслідок обстрілу дамби. Щоб знищити її, російським силам потрібно було свідомо діяти – мінувати, підривати, руйнувати», - наголосив Зеленський у зверненні 7 червня.

Президент України закликав міжнародну спільноту до «негайної і максимальної» реакції «на російський терор», наголосивши, що «всі інші терористи у світі повинні побачити, що терор карається світом».

Але прем’єр-міністр Сунак підкреслив, що спершу вважає за потрібне зосередитися на негайній гуманітарній відповіді на ситуацію, щоб допомогти потерпілим від затоплення.

«Якщо воно навмисне, то це буде, я вважаю, найбільшим нападом на цивільну інфраструктуру в Україні відтоді як почалася війна, лише показуватиме нове дно, яке ми бачили від російської агресії», - цитує Сунака британський телеканал Sky News.

Напередодні представник адміністрації Байдена Джон Кірбі також заявив, що США «оцінюють» повідомлення з Україні і «працюють з українцями, щоб зібрати більше інформації».

Тим часом деякі посадовці ЄС одразу поклали на Росію відповідальність за те, що названо воєнним злочином.

«Це те, що схоже на багато злочинів, скоєних російськими солдатами, які ми бачили в Україні, і є частиною війни, в якій атакують цивільні об’єкти — міста, села, лікарні, школи, інфраструктуру, які насамперед не є військовими цілями… І тому це щось, що має новий вимір, але також вписується в те, як Путін веде цю війну», - заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

«Європейський Союз твердо засуджує цей жахливий варварський напад на важливий об’єкт інфраструктури зі страшними гуманітарними й екологічними наслідками. Очевидно, що це відбувається на тлі незаконної російської агресії, в якій Путін не стримується у застосуванні голоду як зброї, енергії як зброї, він перетворив зиму на зброю, він грає ядерну гру з атомними електростанціями в Україні. Отже, це знову - нова ескалація», - сказав речник Європейської комісії Петер Стано.

Британська розвідка

Сьогоднішнє повідомлення британського міністерства оборони про руйнування Каховської ГЕС не подає жодних пояснень того, що саме спричинило прорив греблі.

Там лише подано, що частковий прорив греблі стався о 03:00 за місцевим часом і станом на 12:00 «вся східна частина греблі та більшість гідроелектричних споруд були змиті».

«Споруда греблі в наступні кілька днів ймовірно далі руйнуватиметься, спричиняючи додаткове затоплення», - йдеться у повідомленні.

Дивіться також: Європейські представники покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG