Актуально
"Моє серце крається, що дехто хоче, щоб Київ погодився на мирову". Історії американців, які продовжують допомагати Україні

Після року від початку російської війни деякі американці продовжують підтримувати Україну, витрачаючи час і власні кошти. Серед них - жителі передмістя Лос-Анджелеса Пітер Ларр та Винні Ванг, які до початку війни ніколи не займались волонтерством, але з моменту повномасштабного російського вторгнення вони стали активними учасниками українського волонтерського руху і самотужки переслали десятки тонн гуманітарної допомоги.
61-річна бухгалтерка Винні Ванг з Пасадени торік у лютому взяла відпустку на роботі і полетіла до Перемишля на кордон з Україною, де почала допомагати біженцям.
"Пам'ятаю, я взяла 4 величезні сумки з медикаментами і вперше поїхала до Польщі. Я орендувала автомобіль та почала перевозити біженців, куди їм було потрібно", – розповідає вона.
Ванг відвідала Польщу тричі і допомогла близько двомстам біженцям. Повернувшись додому, вона почала збирати і відправляти до України гуманітарну допомогу, співпрацювати з громадськими організаціями і розповідати про Україну своїм американським друзям. Загалом Винні зібрала понад 100 тисяч доларів пожертв, велика частина з яких - її власні кошти.
“Я емігрувала з Гонконгу і бачила, як у Гонконзі втрачають свободу, і я побачила звірства, які чинила Росія. Тож у той момент я відчула потребу зробити все можливе, щоб допомогти”, – каже Ванг.
Кожного ранку 33-річний менеджер з розвитку у будівельній компанії Пітер Ларр з Монровії вивішує американський прапор біля свого будинку. Поруч з ним до вікна прикріплений і прапор України.
“Як і багато інших людей, я був прикутий до телевізора, бачив танки, що рухались до Києва з боку білоруського кордону. Я бачив відео, як українці збираються на площах міст, змішують коктейлі Молотова, кидають їх в танки”, - розповів він.
Ларр вирішив діяти, і через український культурний осередок Лос-Анджелеса, приєднався до волонтерського руху. Торік у вересні у складі делегації від Каліфорнії він був учасником українських днів у Конгресі США, коли активісти з усіх куточків країни приїхали у Вашингтон лобіювати інтереси України. Вже понад рік він регулярно купує і пересилає в Україну допомогу: тактичну медицину, цивільні дрони, ковдри, шоломи.
Винні та Пітер, окрім співпраці з українцями, намагаються залучити до справи своїх співвітчизників, адже відчувають, що інтерес до України спадає.
“Я думаю, тому що багато людей відчувають, що Україна дуже далеко. Я бачу велику підтримку з боку ЄС. Я сподіваюся на більшу підтримку з боку США. Я намагаюсь поширювати інформацію, щоб розповсюджувати знання про Україну”, – розповідає Винні.
“Моє серце крається не так навіть через те, що підтримка спадає, але через те, що [деякі] американці хочуть, щоб Україна погодилась на мирову чи щоб Захід перестав допомагати Україні взагалі”, – каже Пітер.
Пітер і Винні закликають своїх знайомих американців застосовувати свої таланти: влаштовувати збори пожертв, шукати медичне обладнання чи просто перекладати та поширювати новини про події в Україні.
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум