Спеціальні потреби

Актуально

США в українських прапорах: історії американців, які допомагають Україні

Джон О'Доннелл, 68 років, незрячий, влаштовує одиночні пікети перед посольством РФ у Вашингтоні. ФОТО: кадр із сюжету «Голосу Америки».

Від початку повномасштабного Російського вторгнення в Україну на вулицях американських міст можна побачити жовто-блакитні прапори. Висловити свою підтримку та будь-яким чином допомогти українцям намагається не лише місцева влада але й пересічні американці.

"Усе починається з прапора чи твору мистецтва. А потім ти бачиш, що все більше і більше людей щось роблять."
Художник Дон Ріпер, м. Александрія, штат Вірджинія

Художник Дон Ріпер, із міста Александрія, що в штаті Вірджинія, не мав українського прапору. Тому він вирішив намалювати його власноруч і вивісити на вітрину своєї творчої студії.

"Спочатку я наніс фарбу ножем, хотів, щоб зображення було грубим. Але це виглядало занадто механічно. Тоді я подумав: те що відбувається має фізичний вимір – руйнуються будинки, руйнуються життя, люди переселяються. І в цьому немає нічого чистого, - тут, потрібно забруднити руки", - розповідає художник Голосу Америки Дон.

Художник Дон Ріппер у своїй творчій студії в місті Олександрія, штат Вірджинія. ФОТО: кадр із українського сюжету «Голосу Америки».
Художник Дон Ріппер у своїй творчій студії в місті Олександрія, штат Вірджинія. ФОТО: кадр із українського сюжету «Голосу Америки».

За словами митця, російська війна шокує, але водночас бойовий дух українців надихає. Відтак, залишитись осторонь неможливо, каже він: "Усе починається з прапора чи твору мистецтва. А потім ти бачиш, що все більше і більше людей щось роблять. Минулої п'ятниці у нашому місті відбувся збір коштів за участі великої кількості ресторанів. Потім вони організували чудовий захід, на якому зібрали понад 35 000 доларів для благодійної організації «CORE», яка займається гуманітарною допомогою".

"Так, ми організували збір коштів - "ніч для України". Ми хотіли зібрати 10 000 доларів для фонду "CORE". Усі гроші йдуть безпосередньо українським переселенцям...Вже зібрано понад 35 000 доларів".
Коллін Мелоні, представниця громади м. Александрія "ALX Community"

"CORE" (Community Organized Relief Effort), також відома як "CORE Response" є неприбутковою організацією, яка була заснованою актором Шоном Пенном у відповідь на землетрус на Гаїті 2010-го року. Володар двох премій Оскар, актор та режисер знімав документальний фільм "Vice" про Україну, коли РФ почала повномасштабне вторгнення. Відтак, сьогодні його благодійна організація збирає допомогу українцям, які були вимушені покинути свої домівки через російську війну. Збір коштів для "CORE" до якого долучився художник Дон Ріпер, був також організований пересічними американцями, представниками місцевої громади міста Александрія.

Коллін Мелоні з громади "ALX Community”, розповідає Голосу Америки про благодійний збір для фонду "CORE" на допомогу Україні. ФОТО: кадр із українського сюжету «Голосу Америки».
Коллін Мелоні з громади "ALX Community”, розповідає Голосу Америки про благодійний збір для фонду "CORE" на допомогу Україні. ФОТО: кадр із українського сюжету «Голосу Америки».

"Так, ми організували збір коштів "Вечір для України". Ми хотіли зібрати 10 000 доларів для фонду "CORE". Усі гроші йдуть безпосередньо українським переселенцям…щоб долучитись потрібно було придбати квиток за 25 доларів. Людей також заохочували робити пожертви. А якщо хтось не зміг прийти особисто, то можна було пожертвувати онлайн. Вже зібрано понад 35 000 доларів", - ділиться із Голосом Америки Коллін Мелоні, представниця місцевої громади "ALX Community", яка ініціювала збір.

“Home Run Restaurant Group” збирає гроші для України. м. Олександрія, штат Вірджинія, США. ФОТО: кадр із українського сюжету «Голосу Америки».
“Home Run Restaurant Group” збирає гроші для України. м. Олександрія, штат Вірджинія, США. ФОТО: кадр із українського сюжету «Голосу Америки».

Мережа тематичних ресторанів "Home Run Restaurant Group", яку представляє Білл Блекберн, нараховує 6 закладів. Вони вирішили продавати розливне пиво по 10 доларів на підтримку України. Усі гроші йдуть у фонд "World Central Kitchen", відомого іспано-американського шеф-кухаря, Хосе Андреса. Останній оголосив про збір коштів для українців майже від початку повномасштабної російської війни.

"Нехай люди України на вулицях та у підвалах, де вони ховаються в зоні бойових дій, знають, що ми тут, у Сполучених Штатах, будемо підтримувати їх до кінця".
Джон О’доннел, 68-м років, незрячий, пікетує посольство РФ у Вашингтоні.

"Ми вирішили співпрацювати із "World Central Kitchen", з Хосе Андресом. У нас виникла ідея вибрати окреме розливне пиво у кожному з наших ресторанів і продавати його за 10 доларів. Усі 10 доларів від проданого пива підуть на "World Central Kitchen". Це стало нашим механізмом поширення інформації та збору коштів. Але ми не маємо прямого зв’язку з Україною. У нас немає навіть співробітників чиї сім’ї перебували би там", - розповідає Білл Блекберн, партнер в "Home Run Restaurant Group".

Білл Блекберн збирає гроші для України у своєму ресторані в місті Олександрія, штат Вірджинія, США. ФОТО: кадр із українського сюжету «Голосу Америки».
Білл Блекберн збирає гроші для України у своєму ресторані в місті Олександрія, штат Вірджинія, США. ФОТО: кадр із українського сюжету «Голосу Америки».

Загалом американці наголошують - серед пересічних громадян США існує велике бажання допомогти Україні, однак знайти перевірений фонд складно.

"Я хотів би, щоб був якийсь централізований список, який би усі знали. До прикладу, ці пожертви йдуть безпосередньо на цю справу, а не загубляться серед загального збору коштів. Я думаю, це було б дуже корисним, якби існував такий перелік", - розповідає Художник Дон Ріпер.

"Дуже важливо перевіряти, щоб переконатися, що гроші, які ви жертвуєте, підуть доброчесним організаціям", - додає Коллін Мелоні, представниця місцевої громади "ALX Community".

Одиночний пікет Джона О'Доннелла, 68 років, сліпий. Посольство Росії у Вашингтоні. ФОТО: кадр із українського сюжету «Голосу Америки».
Одиночний пікет Джона О'Доннелла, 68 років, сліпий. Посольство Росії у Вашингтоні. ФОТО: кадр із українського сюжету «Голосу Америки».

Є й такі американці, які висловлюють свою громадську позицію на вулицях міст. Джону О’Доннелу, 68-м років, він незрячий. Він не має ані українського походження, ані іншого зв'язку з Україною, однак, протягом кількох останніх днів приходить до російського посольства у Вашингтоні для одиночного пікету.

"Я вже неодноразово приходив до російського посольства, щоб повідомити уряду Росії, що всі порядні люди в усьому світі виступають проти незаконного та аморального вторгнення на територію суверенної держави Україна та проти вбивства її народу. Нехай люди України на вулицях та у підвалах, де вони ховаються в зоні бойових дій, знають, що ми тут, у Сполучених Штатах, будемо підтримувати їх до кінця", - розповідає Голосу Америки О'Доннелл.

Покидаючи місце свого протесту, пан О’Доннел вигукнув у сторону російського посольства: "Я ще повернусь!"

Нагадаємо, що раніше посолка США з питань кримінального правосуддя в світі Бет Ван Шек розповіла, що США допомагають українській владі документувати свідчення військових злочинів, які, за звинуваченнями, російські сили скоїли в Україні.

Дивіться також: у Лос-Анджелесі вшанували пам'ять загиблих та закатованих у війні Росії проти України.

Всі новини дня

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії: чому ці візити є важливими для України? Відео

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії. Серед іншого - для того, аби скоординувати із США зусилля із підтримки української армії.

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Останні маневри на полі бою активно обговорюють західні експерти. Дехто звертає увагу на те, що впевненість ЗСУ контрастує із ознаками хаосу в Росії. Про це зокрема кажуть в американському Інституті вивчення війни.

В Держдепі вірять, що РФ програє, та сподіваються, що зупиниться, поки не втратила більше

Заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател

Росія програє у своїй війні проти України та має припинити агресію, поки не втратила ще більше. Про це заявив під час брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.

"Я не збираюся вдаватися в конкретні оцінки щодо ситуації на полі бою або говорити від імені української влади. Проте, відверто кажучи, я вірю, що Росія програє у цій війні. Тому я сподіваюся, що Кремль переоцінить свою присутність, зупиниться, поки не втратив більше, та негайно покине українську територію", - відповів Пател на прохання оцінити ситуацію на полі бою.

Він додав, що США загалом не підтримують атаки всередині Росії, але нагадав, що саме Росія завдає жорстоких ударів по цивільному населенню України.

«Загалом ми не підтримуємо напади всередині Росії, але Росія продовжує свої авіаудари по Києву, багато з яких спустошили цивільні райони, і Росія продовжує свої жорстокі напади на народ України. І тому важливо те, що Росія може закінчити цю війну в будь-який час, вивівши свої сили з України, замість того, щоб продовжувати щоденні жорстокі атаки на українські міста з людьми, націлюючись на цивільну інфраструктуру, націлюючись на цивільні території».

Він також додав, що союзники продовжують забезпечувати українські війська технікою та тренуванням, щоб Україна змогла повернути свої суверенні території.

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ - думки сенаторів США

Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес під час інтерв’ю з журналістокою української служби «Голосу Америки», Катериною Лісуновою. 

На тлі посилення російських атак на Україну та довгоочікуваного контрнаступу кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова запитала американських сенаторів, чи вважають вони допустимою воєнну відповідь України по території РФ?

"Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, -  такою є природа війни". 
Боб Менендес, сенатор-демократ, штат Нью-Джерсі

А також, чи вплине таке розширення географії війни на військову допомогу Україні, яку надають західні партнери?

Сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі та голова сенатського Комітету із міжнародних відносин Боб Менендес заявив, що Україна має право захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор.

Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес, під час інтерв’ю українській службі «Голосу Америки».
Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес, під час інтерв’ю українській службі «Голосу Америки».

"В Україні йде війна. І це не війна, яку вони обирали. Це війна, яку їм нав’язав Володимир Путін. Отже, Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, такою є природа війни. Знову ж таки, якби Путін не розв'язав цю війну, він би не опинився в тих обставинах, в яких зараз перебуває", - каже сенатор Боб Менендес у коментарі для Голосу Америки.

Своєю чергою сенатор-республіканець від штату Айдаго Джим Ріш вважає, що вирішувати характер своїх воєнних операцій мають самі українці.

Сенатор-республіканець від штату Айдахо, Джим Ріш, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».
Сенатор-республіканець від штату Айдахо, Джим Ріш, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».

"Це питання, на яке українці мають відповісти самі. Це їхній конфлікт. Вони краще знають, що їм робити, яку дати відповідь. І я це розумію. Я точно не з тих, хто збирається сидіти та засуджувати, що вони роблять. А щодо самої Росії, коли вона чинить такі речі, то більшість людей мали б усвідомити, що на це буде реакція. І реакція, найімовірніше, буде аналогічною", - вважає співголова сенатського Комітету із міжнародних відносин.

Бен Кардін, сенатор-демократ від штату Мериленд, вважає, що існують певні обмеження, яких потрібно дотримуватись. Але при цьому варто не забувати, що будь-які дії Києва є лише захистом від російської агресії.

Сенатор-демократ від штату Меріленд, Бен Кардін, під час інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".
Сенатор-демократ від штату Меріленд, Бен Кардін, під час інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".

"Треба визнати, що Росія є винною в цій загарбницькій війні. Усі наслідки цієї війни, включно з діями обох сторін, ініційовані саме росіянами, і вони мають нести відповідальність. Україна захищається. Ми визнаємо, що існують певні обмеження, і їх потрібно дотримуватись. Україна проявила велику стриманість під час цієї загарбницької війни, яку почала Росія. Тим часом Росія не стримується взагалі", - коментує Кардін в інтерв'ю Голосу Америки.

Сенатор-республіканець від штату Небраска Джон Рікеттс вважає, що українці мають робити усе необхідне, щоб виграти цю війну. "Знову ж таки, це війна. Україні потрібно переконатися, що вона переживе цю війну. Тож їм доведеться робити усе, що вони повинні робити, аби виграти цю війну", - наголошує законодавець.

Сенатор-республіканець від штату Небраска, Джон Рікеттс, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».
Сенатор-республіканець від штату Небраска, Джон Рікеттс, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».

Також, за словами Рікеттса, США мають допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно: "Перше і найголовніше – зробити так, щоб Україна виграла цю війну. Щодо конкретної тактики, то це ми залишимо на розсуд України, саме вони мають визначити, як найкраще вести цю війну. Але найважливіше - Україна має виграти, а Путін – програти. Якою тактикою та стратегією цього досягти? Я тут не експерт. Але Сполучені Штати повинні бути відданими допомозі Україні у довгостроковій перспективі, щоб переконатися, що українці виграють цю війну", - пояснив сенатор.

Дивіться також: Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США.

Гроссі звітує про дипломатичні успіхи на Запорізькій АЕС. Експерти не поділяють оптимізму

Директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі - на прес-конференції в Австрії щодо ситуації на Запорізькій АЕС. Фото: AP/Lisa Leutner

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що його агенція “зробила кроки у правильному напрямку”, щоб запобігти ядерній аварії на Запорізькій атомній електростанції в Україні. Про це він сказав, виступаючи перед Радою директорів МАГАТЕ.

"Я думаю, що ми отримали дуже хорошу підтримку в цьому питанні. Місія МАГАТЕ у Запоріжжі стежить за цим. Ми сподіваємося продовжувати нашу роботу до повної стабілізації ситуації там. Це ще не кінець. Я продовжу спілкуватись з усіма сторонами з дипломатичних та технічних питань. І ми сподіваємося розраховувати на вашу повну підтримку в цьому”, - сказав Гроссі, виступаючи перед Радою директорів агенції.

Менш оптимістичний щодо місії МАГАТЕ в Запоріжжі професор Гарвардського Університету Сергій Плохій, автор кількох книг про ядерні загрози, зокрема "Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи", "Ядерна дурість: кубинська ракетна криза", "Атоми й попіл: глобальна історія атомних катастроф".

В інтерв'ю “Голосу Америки” він розповів про залежність МАГАТЕ від голосу Росії в ООН та про застарілі міжнародні угоди щодо ядерної безпеки.

“Вони не роблять достатньо, і вони це прекрасно розуміють. Питання не до Гроссі, проблема в тому, що ми як міжнародна громада не готові мати справу з подібними кризами. Міжнародні угоди, які це регулюють, не працюють. Ті, що є, вони були підписані ще в 60-х роках”, - зазначив професор Плохій.

“МАГАТЕ - це агенція, яка є органом ООН. А Росія - постійний член Ради Безпеки ООН, а це означає, що вибори генсека ООН, зарплати людей, які працюють в агенціях, залежать, зокрема, і від доброї волі Росії. То ж структурно, юридично, інституційно ми не готові мати справу з кризою, яка може розвинутися навколо Запоріжжя”, - сказав професор Гарварду Плохій.

Про те, що зусилля МАГАТЕ з демілітаризації зони навколо ЗАЕС "нікуди не привели", сказав також напередодні американський дипломат, перший посол США в Україні Роман Попадюк під час модерування конференції у Manor College, що у Дженкінтаун, Пенсильванія. Попадюк додав, що Україна не може відповідати на вогонь Росії з АЕС через побоювання спричинити "радіоактивний витік".

Минулого тижня під час засідання Ради Безпеки ООН Рафаель Гроссі представив п’ять принципів, які, на його думку, допоможуть запобігти ядерній аварії на Запорізькій АЕС.

1 червня глава російської державної компанії "Росатом" заявив, що високо цінує роботу глави МАГАТЕ Рафаеля Гроссі щодо захисту Запорізької АЕС.

Посол України в ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради Безпеки заявив, що Україна вважає єдиним способом убезпечити Запорізьку АЕС - це повернути її під контроль України за участі інспекторів МАГАТЕ. До принципів, які Гроссі виголосив на Раді Безпеки, Кислиця додав демілітаризацію та деокупацію ЗАЕС.

Дивіться також: Сергій Плохій про роль України у світі, ядерні загрози та можливі сценарії для Москви

п

Більше

XS
SM
MD
LG