Спеціальні потреби

На що буде здатен новий стратегічний бомбардувальник США?


Заправка у повітрі стелс-бомбардувальника B-2. LRSB має створити його наступника у повітряному флоті США

У найближчий час ВПС США назвуть компанію, яка перемогла у конкурсі на розробку та виробництво нового стратегічного бомбардувальника США (Long Range Strike Bomber) - повідомляє Bloomberg.

За контракт загальною вартістю у 80 мільярдів доларів змагаються компанія Northrop Grumman Corp. та консорціум Boeing Co. та Lockheed Martin Corp.

За інформацією видання Defense One, майбутній бойовий літак може поєднати у собі функції, які нині виконує цілий ряд військових літаків: буде здатен працювати, як повітряний радар, командний центр, літак-шпигун та перехоплювач.

Про це Defense One розповів генерал ВПС США у відставці Дейвід Дептула, який очолює Mitchell Institute for Aerospace Studies та відповідав за планування повітряної кампанії у ході операції США "Буря в Пустелі".

За словами Дептули, новітній стратегічний бомбардувальник має також виконувати набір нехарактерних, для бомбардувальника у класичному розмінні цього терміну, функцій просто у зоні ураження просунутих систем ППО.

Основою для багатофункціональності нового літака стане філософія "модульності", яку просуєва Пентагон. Відомо, що у компаній, які змагаються за контракт на будівництво нового бомбардувальника, вимагалось максимально спростити додавання оновлень до літака протягом усього терміну його використання.

1. Збір розвідданих

Так само, як стелс-бомбардувальник B-2, а також винищувачі F-22 та F-35 новий літак буде споряджено радарами, які скануватимуть повітряний простір і територію супротивника та "глушитимуть" вороже обладнання.

Очікується, що обробка інформації буде здійснюватись безспосередньо у літаку, а не на наземних базах. За словами Дептули, новітній бомбардувальник працюватиме у "бойовій хмарі" (combat cloud) з іншими літаками, обмінюючись із ними інформацією та функціями під час виконання бойового завдання.

2. Управління загальною бойовою операцією

Реалізація філософії "бойової хмари" дозвлить бомбардувальнику виконувати функцію управління боєм (іншими підрозділами, літаками тощо - прим. ГА), знаходячись безпосередньо у зоні ураження просунути ППО супротивника.

Дептула прогнозує, що новий бомбардувальник успішно візьме на себе функції, які зараз виконують повітряні системи дальнього виявлення та керування (AWACS).

"Здійснюючи одночасний збір та оброку інформації, бомбардувальник по ширококанальному зв'язку передаватиме не лише її, а і безпосередні вказівки супутникам, іншим літакам та навіть наземним військам. Наприклад, він міг би скеровувати інші літаки в обхід батарей ППО ворога або передавати координати цілей, чи навіть відео", - міркує Дептула.

3. Перехоплення

Літак може бути озброєно ракетами повітря-повітря високої дальності, що вкупі із потужними радарами дозволило би йому брати на себе функцію перехоплювача, яку зараз виконують швидші та більш маневрені винищувачі.

4. Ядерна та лазерна зброя та безпілотний політ

Безпосередньо після введення в експлуатацію літак не буде здатен нести ядерну зброю. Цю можливість буде додано пізніше.

У перспективі літак може бути споряджено функцією дистанційного керування. Втім на заваді цьому може стати принципова незгода влади США створювати безпілотник, споряджений ядерною зброєю.

Іншим апгрейдом літака, пише видання, може стати лазерна та мікрохвильова зброя.

Дивіться також: Якщо Порошенко не позбувся бізнесу, то яка може бути боротьба з корупцією? - активіст

Якщо Порошенко не позбувся бізнесу, то яка може бути боротьба з корупцією? - активіст. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:27 0:00

XS
SM
MD
LG