Спеціальні потреби

Пан Гі Мун «серйозно стурбований» подіями на сході України


Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун «серйозно стурбований» ситуацією на сході України і особливо становищем мирних жителів міста Дебальцеве, які опинилися в пастці без доступу до основних послуг, повідомив представник ООН.

«Він найрішучішим чином засуджує неперебірливі обстріли і закликає обидві сторони негайно відсунути військові позиції від густонаселених житлових районів», – повідомив представник організації.

Генеральний секретар підтримав пропозицію ОБСЄ про тимчасове перемир’я, яке дозволило б негайно евакуювати цивільних осіб з Дебальцевого, заявив далі представник ООН.

У той же час він відзначив, що ця пропозиція може бути реалізована тільки за допомогою переговорів в дусі доброї волі.

Пан Гі Мун знову закликав до встановлення міцного режиму припинення вогню в Східній Україні і прийняття термінових дипломатичних і політичних заходів для врегулювання конфлікту, що триває вже дев’ять місяців.

«Ті, хто підписав Мінські угоди, і все міжнародне співтовариство повинні взяти на себе відповідальність і домогтися припинення конфлікту», – заявив представник ООН. Він запевнив, що ООН готова і далі підтримувати зусилля по досягненню стійкого і міцного миру.

XS
SM
MD
LG