Спеціальні потреби

Трамп помилував Стіва Беннона і ще десятки осіб в останній вечір на посаді


Стів Беннон перед журналістами у Нью-Йорку 20 серпня 2020 р.

Президент Дональд Трамп в останні години перебування на президентській посаді помилував свого колишнього радника Стіва Беннона - одного з ідеологів політики Трампа.

У заяві Білого дому йдеться, що Беннон був “важливим лідером у консервативному русі” і сказано, що звинувачення щодо нього були пов'язані з його “причетністю до політичного проекту”.

Прокуратура у США заявляла, що Стів Беннон і ще троє осіб обдурили тисячі донорів, які пожертвували гроші на спорудження стіни вздовж кордону США з Мексикою, обіцяної президентом Трампом.

У межах кампанії під гаслом “Ми будуємо стіну” було зібрано 25 мільйонів доларів.

Беннона підозрюють, що він скористався понад мільйоном з тих коштів зокрема на особисті витрати.

Стів Беннон відкидає звинувачення, які ще не були розглянуті в суді.

Загалом згідно з останнім рішенням президента Трампа 73 особи були помилувані і ще 70 пом'якшені покарання.

Помилування повністю скасовує кримінальні обвинувачення, а пом'якшення покарання скорочує, або припиняє терміни покарання ув'язнених.

Упродовж останніх місяців на посаді Дональд Трамп скористався президентськими повноваженнями, щоб звільнити від судового покарання осіб, серед яких колишній голова його виборчого штабу Пол Манафорт, колишній радник з національної безпеки Майкл Флінн і давній союзник Роджер Стоун, а також батько зятя Трампа.

Агентство Associated Press вказує, що оголошене рішення “йде услід за хвилями помилувань соратників Трампа обвинувачених у межах “російського” розслідування проведеного ФБР”.

New York Times вважає, що особи у списках президентських помилувань “підкреслюють те, скільки його близьких соратників та прихильників опинилися під звинуваченнями у корупції та мали інші проблеми з законом, а також вказують на його готовність використовувати владу, щоб допомагати їм...”

Американський суспільний радіомовник NPR підкреслює, що “немає нічого надзвичайного у тому, що президент в останні дні на посаді оголошує списки помилуваних. Президент Барак Обама помилував 330 в'язнів, які відбували покарання за обвинуваченнями пов’язаними з наркотиками. Це вважають втіленням прагнень Обами вирішити проблему масових ув’язнень, що стали результатом війни з наркотиками”.

NPR називає “найбільш сумнозвісними” помилування оголошені президентом Біллом Клінтоном.

“В останній день на посаді він помилував понад 100 осіб, включно зі своїм братом Роджером Клінтоном і фінансистом - утікачем Мірком Річем. Ті помилування викликали обурення і стали відомі в Америці як “пардонґейт”, - нагадує NPR.

Дивіться також: Знаменитості розповідають про першу справу, яку вони б зробили, якби їх обрали президентом. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG