Спеціальні потреби

Міністр юстиції США уповноважив прокурорів розслідувати "істотні звинувачення" у порушеннях на виборах


Міністр юстиції США Вільям Барр

Міністр юстиції США Вільям Барр уповноважив федеральних прокурорів країни розслідувати «істотні звинувачення» в порушеннях при голосуванні, до того як результати президентських виборів будуть сертифіковані.

Барр ухвалив це рішення за кілька днів після того, як ЗМІ оголосили демократа Джо Байдена переможцем у боротьбі за Білий дім. Крок генерального прокурора підвищує ймовірність того, що президент Дональд Трамп буде використовувати міністерство юстиції у нумаганні оскаржити такий результат.

Рішення Барра дає прокурорам можливість не брати до уваги давню політику міністерства юстиції, яка за звичайних умов забороняє настільки відкриті дії до офіційної сертифікації результатів голосування.

Трамп не визнав своєї поразки, і замість цього заявив про існування масштабної змови демократів, до якої входять кілька штатів, з метою спотворити результати голосування на користь Байдена.

Демократи назвали ці звинувачення абсолютно необгрунтованими.

У меморандумі, направленому федеральним прокурорам, який опинився у розпорядженні Associated Press, Барр вказав, що розслідування «можуть проводитися, якщо є чіткі і, такі, що заслуговують на довіру твердження про порушення, які, в разі їх підтвердження, потенційно можуть вплинути на результат федеральних виборів в окремому штаті».

Як повідомляє служба новин "Голосу Америки", відповідно до опитування POLITICO/Morning Consult, після того як ЗМІ назвали переможцем президентських виборів кандидата від Демократичної партії Джо Байдена, довіра республіканців до виборчої системи різко знизилося, а серед демократів, навпаки, значно зросла. Багато ЗМІ назвали Бадена переможцем виборів після чотирьох днів підрахунку голосів в декількох штатах-гойдалках.

70 відсотків республіканців заявили, що вони не вірять в те, що вибори були вільними і чесними, що значно більше 35 відсотків, які дотримувалися такої точки зору перед виборами. Дев'яносто відсотків демократів вважають минулі вибори вільними і чесними, хоча до 3 листопада лише 52 відсотки демократів вважали, що вони будуть такими.

Дев'яносто відсотків демократів вважають минулі вибори вільними і чесними

Юрист штабу колишнього віце-президента Джо Байдена Боб Бауер заявив в понеділок, що, «на превеликий жаль, генеральний прокурор Барр вирішив випустити меморандум, який буде лише сприяти поширенню "заяв, які вводять в оману, є спекулятивними, спрямованими на зовнішній ефект, або надуманими", від яких, за його твердженням, він захищає».

«Це ті самі заяви, які президент і його адвокати роблять безуспішно щодня, у той час як над їх позовами регочуть в одному суді за іншим, - сказав Бауер. - Але в кінцевому підсумку американська демократія сильніша будь-яких незграбних і цинічних партійних політичних махінацій».

70 відсотків республіканців заявили, що вони не вірять в те, що вибори були вільними і чесними

Штати повинні врегулювати розбіжності з приводу виборів, включно із перерахунками голосів і судовими суперечками, до 8 грудня. Члени колегії вибірників зустрічаються 14 грудня для остаточного підбиття підсумків.

Тим часом виборчий штаб президента Трампа подав позов до федерального суду, намагаючись перешкодити владі Пенсильванії сертифікувати перемогу Джо Байдена.

У позові, поданому штабом і двома зареєстрованими виборцями, стверджується, що в системі голосування поштою в Пенсильванії нібито «були відсутні всі ознаки прозорості та можливості перевірки, які проходять ті, хто голосує на виборчій дільниці».

У позові стверджується, що влада штату порушила Конституцію США, створивши «незаконну дворівневу систему голосування», при якій особисте голосування підлягало більшій перевірці, ніж голосування поштою.

Президент Трамп, який протягом місяців намагався посіяти сумніви в результатах виборів, заявляючи про передбачувані фальсифікації, пообіцяв дотримуватися стратегії оскарження результатів волевиявлення, яка, як він сподівається, призведе до їх скасування.

Виборчий штаб Трампа і республіканці подали чимало позовів з дня виборів з приводу передбачуваних фальсифікацій. Судді в Джорджії та Мічигані вже відмовилися розглядати позови.

Деякі законодавці-республіканці у Пенсильванії відзначили в поширеному прес-релізі, що «закликають до законодавчого аудиту виборів 2020 року і вимагають, щоб результати виборів не були підтверджені, поки перевірка не буде завершена».

Едвард Фоулі з Юридичного коледжу Університету штату Огайо, що спеціалізується на виборчому праві, заявив, що законодавчий орган Пенсильванії не може зупинити сертифікацію голосування без зміни закону.

«Для цього їм доведеться спробувати змінити закон штату, і на нього буде накладено вето губернатором-демократом Пенсильванії», - зазначив Фоулі.

Позов виборчого штабу Трампа в Пенсильванії розглядатиме окружний суддя Метью Бранн, якого призначив колишній президент Барак Обама.

Генеральний прокурор Пенсильванії демократ Джош Шапіро назвав позов необґрунтованим.

«Я впевнений, що закон Пенсильванії буде підтверджений, і воля жителів [штату], виражена на цих виборах, буде поважатися», - заявив він.

Дивіться також: Пандемія і технології: життя у віртуальній реальності 2020

Пандемія і технології: життя у віртуальній реальності 2020. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

XS
SM
MD
LG