Спеціальні потреби

Киргизстан просить Білорусь видати Бакієва


Білорусь отримала офіційне прохання в справі видачі усуненого від влади президента Киргизстану Курманбека Бакієва. Представник Генеральної прокуратури Білорусі заявив у п’ятницю, що вона розглядає прохання нової влади Киргизстану.

Бакієв утік з Киргизстану після того, як його усунули від влади в результаті масових протестів 7 квітня, під час яких загинуло 85 людей.

Тимчасовий уряд Киргизстану звинуватив Бакієва у відповідальності за масові вбивства, в тому, що він дав наказ силам безпеки відкрити вогонь по учасниках антиурядових протестів під час всенародного повстання.

Тимчасом органи влади докладають зусиль для відновлення правопорядку в південному районі Киргизстану, де Бакієв і далі має чималу підтримку серед місцевого населення. У четвер у південному Киргизстані розлючені демонстранти напали на двох офіційних осіб, не зважаючи на те, що день раніше уряд оголосив там надзвичайний стан.

Цього тижня тимчасового президента Киргизстану Розу Отунбаєву оголошено виконуючим обов’язки президента країни. Проте це призначення вимагає схвалення всенародним референдумом, який відбудеться наступного місяця.

XS
SM
MD
LG