Спеціальні потреби

Сьогодні одинадцята річниця трагедії в Беслані


Серед більш ніж 340 жертв теракту - 186 дітей.

У вівторок, 1 вересня відзначається одинадцята річниця нападу бойовиків-ісламістів на школу в Беслані - теракту, в результаті якого загинуло понад 340 заручників, у тому числі 186 дітей.

Протягом трьох днів тривала облога школи, що почалася 1 вересня 2004 року. Масова загибель людей в школі # 1 міста Беслана стала одним з найкривавіших терактів в історії Росії.

Теракт почався в перший день навчального року. Близько 30 терористів, в основному чеченців і інгушів, захопили школу, убивши кілька її співробітників, після чого захопили в заручники понад 1 100 осіб, у тому числі 800 дітей. Протягом протистояння, яке тривало 52 години, більшість заручників перебувало в спортзалі школи, в жарі і духоті, без їжі і води.

На третій день деякі із заручників були звільнені, а тіла деяких з тих, хто був убитий в перший день, - дозволено забрати. Проте несподівано сталося кілька потужних вибухів, після чого почалася пожежа, що охопила спортзал і призвела до обвалу даху. У відповідь, російський спецназ, підтримуваний танками, взяв штурмом будівлю і вступив у бій з терористами, що утримували заручників. В результаті штурму загинуло більше 340 заручників, у тому числі 186 дітей. Сотні людей отримали поранення, багато пропали безвісти.

Передбачається, що група, яка здійснила напад на школу, перебувала під контролем чеченського сепаратистського лідера Шаміля Басаєва, який був убитий в 2006 році. Басаєв співпрацював з бойовиками-джихадистами - такими, як Ібн аль-Хаттаб, громадянин Саудівської Аравії, тісно пов'язаний з аль-Кайдою.

Дивіться також: Більше жінок мають заявляти про себе, попри спротив - Нобелівський лауреат

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG