Спеціальні потреби

Актуально

Ось що думають українські студенти в Нью-Йорку про впровадження безкоштовної вищої освіти в їхньому штаті

Вже восени цього року студенти, загальний прибуток родин яких не перевищує 100 тисяч доларів на рік, зможуть отримати стипендії на навчання в громадських коледжах і університетах штату Нью-Йорк (CUNY і SUNY), які повністю покриють вартість навчання.

Студентам, які скористаються програмою Excelsior Scholarship, доведеться, щоправда, оплатити всі інші витрати (як житло і харчування), які часто наближаються до вартості навчання, з власної кишені. Для студентів із бідніших родин це може залишитися перешкодою для отримання вищої освіти.

Максимальна межа прибутку для родин студентів збільшиться до 125 тисяч протягом наступних двох років. Умовою для випускників буде залишитися в штаті Нью-Йорк протягом такого часу, протягом якого вони отримували стипендію, або повернути гроші, якщо вони вирішать переїхати до іншого штату.

Українка Юлія Хома, яка закінчила один із нью-йоркських громадських коледжів у 2015-му році, зустріла таку новину дуже позитивно. На її думку, навчання не повинно бути дорогим, але має залишатися якісним:

«Зараз багато студентів закінчує університети з великими боргами. CUNY надає фінансово доступну освіту вже зараз, пропонуючи багато різних грантів для студентів. Із цією програмою кількість студентів, які зможуть не платити за освіту, збільшиться, і це добре».

Інша представниця української діаспори, Христина Мельник, зараз навчається в CUNY, де отримала стипендію, що покриває всю вартість навчання. Христина обрала цей заклад тому, що він пропонує якісний рівень навчання і розміщений у самому Нью-Йорку:

«Мені було близько додому, і водночас у центрі міста кращі можливості знайти стажування та роботу».

Ініціативу з безкоштовним навчанням дівчина вважає несправедливою щодо тих, кому доводилося старанно і наполегливо вчитися, щоб отримувати стипендію. Вона також наголошує, що нема нічого «безкоштовного», адже після закінчення навчання випускник зобов’язаний залишитися на території штату, а отже працювати та сплачувати податки саме в Нью-Йорку.

Програма насамперед буде вигідною для тих, кого традиційно відносять до середнього класу. Раніше його представники не отримували допомоги, тому що їхній дохід перевищував ліміт, за яким можна претендувати на певні гранти чи стипендії. Тепер і для тих, хто має більший дохід, відкриються нові можливості у вищій освіті.

Тарас Ліхтанський, також студент CUNY, з надією стежить за розвитком подій. Він вірить, що нововведення принесе користь населенню Нью-Йорка. Хлопець поділився власним невдалим досвідом отримати фінансову допомогу, базуючись на рівні доходу:

«У перший рік мого перебування в США мені відмовили через те, що, начебто, дохід сім’ї був занадто великий. Я був у розпачі, оскільки отримував 200-300 доларів на тиждень і не мав ніяких заощаджень, щоб заплатити за навчання. Тому я вважаю, що ця програма дозволить отримати освіту людям, які на межі між бідним та середнім класом, і принесе особливо багато користі для новоприбулих іммігрантів, як я».

Тарас бере кілька курсів у коледжі та працює на повну ставку у сфері IT: «Зараз мене можна віднести до категорії «середнього класу», а, як відомо, середній клас має платити за все – за медичне страхування, за навчання і ще й більші податки. Тепер хоча не треба буде платити за навчання».

Тарас також відзначає можливі негативні наслідки, а саме збільшення попиту, до якого призведе зниження вартості навчання (точніше – зведення її до нуля):

«Більше людей захоче отримати освіту, і буде важче потрапити в коледж. А якщо все-таки людина вступить, то доведеться битися за місце під сонцем. У моєму коледжі Baruch уже зараз набирають більше студентів, ніж можуть забезпечити місцями в класах. І якщо хтось не встигне взяти потрібний курс, то йому залишиться обрати або непотрібний курс або взагалі не брати жодного».

Дивіться також: Щоб запобігти випадкам масової стрілянини, студентам у Техасі дозволили носити зброю на територіях університетів

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG