Спеціальні потреби

Актуально

Байден вказує на загрози для демократії, закликає американців "стати на її захист"

Президент США Джо Байден виступає перед Залою Незалежності в Філадельфії, 1 вересня 2022 року

Президент США Джо Байден вважає, що Сполучені Штати перебувають на небезпечному роздоріжжі у своїй боротьбі за збереження демократії, і, під час промови у Філадельфії в четвер увечері, він поклав провину за це на одну людину.

«Немає сумнівів, що сьогодні в Республіканській партії домінують, керують і залякують Дональд Трамп і республіканці MAGA, — сказав Байден, згадуючи гасло кампанії Трампа 2016 року «Зробимо Америку знову великою». - І це загроза для країни».

У виступі на тлі будівлі, де майже 250 років тому засновники країни писали та обговорювали як Декларацію незалежності, так і Конституцію США, Байден змалював похмуру картину, того, як його опоненти бачать Америку.

Він говорив 25 хвилин і за цей час сказав одне слово не менше 25 разів - “демократія”.

Він розкритикувава республіканців, які приєдналися до Трампа, які повторюють твердження Трампа, що вибори 2020 року були сфальсифіковані; які хочуть ускладнити явку виборців у ключових штатах; які брали участь у спробі насильницького захоплення Капітолію США 6 січня 2021 року.

«Історія говорить нам, що сліпа відданість єдиному лідеру та готовність брати участь у політичному насильстві є фатальними для демократії, — сказав він. - Ми довго повторювали, що американська демократія - це даність. Але це не так». Ми маємо її захищати, відстоювати".

Перед промовою Байдена, лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті звинуватив президента в сіянні розбрату, а демократів - у зростанні інфляції, злочинності та державних витрат.

"За останні два роки Джо Байден розпочав напад на душу Америки, на її людей, на її закони, на її найсвятіші цінності, - сказав він. - Він розпочав напад на нашу демократію. Його політика серйозно поранила душу Америки, применшила дух Америки та зрадила довіру Америки”.

Пид час промові Байдена лунали декілька нецензурних вигуків у його бік. Він відволікся від сценарію і відповів.

"Ті люди мають право на обурення, - сказав він. - Це демократія”.

Президент США Джо Байден та перша леді Джилл Байден на тлі Зали Незалежності, 1 вересня 2022 року, Філадельфія
Президент США Джо Байден та перша леді Джилл Байден на тлі Зали Незалежності, 1 вересня 2022 року, Філадельфія

Але він також використав це слово, щоб відобразити те, що, на його думку, є кращим майбутнім, до якого ведуть нещодавні законодавчі досягнення його партії. З моменту вступу на посаду Байден домігся схвалення важливих законів, які, за словами його адміністрації, сприятимуть економічному відродженню, значному покращенню інфраструктури, безпеці поводження зі зброєю, доступній медичній допомозі, чистій енергії та зменшенню кліматичних змін.

"Разом, разом ми можемо вибрати інший шлях, - сказав він. - Ми можемо обрати кращий шлях у майбутнє. Майбутнє можливостей, майбутнє, у якому можна побудувати мрію та надію – і ми йдемо цим шляхом, рухаючись вперед».

Це другий візит Байдена до Пенсильванії цього тижня. В Пенсильванії жорстко конкурують демократи Байдена та республіканці Трампа на проміжних виборах, які відбудуться цього року.

Раніше в той же день прес-секретарка Білого дому Карін Жан-П'єр підкреслила, що це не виборча промова.

Biden Tackles 'Soul of the Nation' in Prime-Time Speech
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

"Це набагато ширше, набагато більше, ніж будь-яка одна партія, ніж будь-яка особа, - сказала вона. - І знову ж таки це оптимістична промова про те, де ми як країна і куди ми можемо йти. І це про фундаментальну боротьбу у всьому світі між автократією та демократією та про те, як демократія є критично важливою основою для просування цієї країни вперед».

Аналітики сумніваються в цьому, оскільки нещодавні законодавчі перемоги та пріоритети Байдена мало збігаються з темами його промови.

«Ми починаємо бачити, які проблеми демократи вважають вигідними: зброя — це одне, демократія — інше, — сказав Вільям Хауелл, професор американської політики в Чиказькому університеті. - І також цікаво, що він небагато провів законодавчої роботи в обох із цих сфер. І все ж це те, про що він говорить не в контексті нових кроків, а в контексті зміни складу Конгресу".

Історики, які вивчають президентську риторику, кажуть, що тон Байдена помітно змінився з наближенням листопадових виборів.

«Я вважаю, що більш різка риторика президента та інших демократів спрацьовує, — сказав Джеремі Сурі, професор історії Техаського університету в Остіні. - Є докази того, що багатьом незалежним виборцям – не виборцям Трампа, а багатьом незалежним виборцям – особливо жінкам, навіть у консервативних штатах, таких як Техас і Канзас, набрид обструкціонізм республіканців. І, відверто кажучи, їм набридли новини про порушення закону колишнім президентом. Чим більше Трампа в новинах, тим краще виглядають демократи".

Після виступу Сурі зазначив, що слова Байдена можуть посунути його опонентів на задній план.

«Промова Байдена змушує республіканців, таких як [лідер меншості в Сенаті Мітч] Макконнелл і Маккарті, або захищати, або відмовлятися від республіканців MAGA — неможливо уникнути проблеми, коментуючи цю промову», — сказав він.

А у Філадельфії — коли президент закликав американців «голосувати, голосувати, голосувати» — він закінчив картиною країни, яку він бачить.

"Ми Сполучені Штати Америки, Сполучені Штати Америки, - сказав він, наголошуючи на слові "сполучені". «І нехай Бог захистить нашу націю. І нехай Бог захистить усіх тих, хто стежить за нашою демократією. Нехай Бог вас усіх благословить. Демократія. Дякую».

Всі новини дня

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Китай готує “дипломатичне прикриття" для звірств Росії в Україні. Так візит Сі Цзіньпіна до Москви прокоментував держсекретар США Ентоні Блінкен. Він висловив недовіру так званому мирному плану від Пекіна, який лідер Китаю планує обговорити під час візиту до Росії.

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

Євросоюз досяг домовленості відправити Україні мільйон 155-міліметрових снарядів протягом року.

Труни, однотипні постери й російська пропаганда: у Вашингтоні провели "антивоєнний" мітинг

Організатори "антовоєнного" мітингу у Вашингтоні роздавали учасникам однотипні постери із закликами проти війни з Іраном, Китаєм, а також проти підтримки військового протистояння країнам-агресоркам. Вашингтон, округ Колумбія, 18 березня 2023р.

На вихідних поблизу Білого дому у Вашингтоні зібралися мітингувальники проти “нескінченних воєн”, які закликали, серед іншого, скоротити американську підтримку країн, постраждалих від війни, та загалом зменшити бюджет Міноборони США.

Щодо України, то учасники мітингу висловилися за переговори замість військового захисту. Кілька учасників по черзі розмахували російським прапором, виголошуючи тези російської пропаганди про те, що “ворогом є НАТО, а не Росія”.

Протестувальники тримали здебільшого однотипні, заготовлені організаторами постери із застереженнями проти війни з Іраном і Китаєм. Ці постери принесли на мітинг у великих чорних пакетах (як на фото) і роздали людям (на відео нижче видно, як частина людей відмовляється від пропозиції взяти постер).

Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".
Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".

Перехожим, які опинилися у цей день біля Білого дому, наполегливо роздавали постери. Деякі з них мали такі гасла: "Годуйте людей, а не Пентагон", "Україна. Націоналісти та фашисти, руки геть від Донецька та Луганська". Не всі погоджувалися брати участь у цьому.

Один з учасників протесту поділився із Голосом Америки джерелами, де черпає інформацію. “Найкращими посібниками” для себе чоловік назвав Маркса і Леніна.

[У відповідь на питання про джерела інформації] “Що ж… Багато. Я читав про ситуацію у світі роками. Маркс і Ленін є одними з найкращих посібників”.

Інший мітингувальник запевнив, що має багато джерел інформації про війну, але не зміг згадати усі.

“Мої ресурси? Ми маємо Associated Press, ми маємо…м-м... о Боже… імена... Я маю на увазі, я маю багато ресурсів. Ви зрозуміли”.

Організатори мітингу підготували муляжі трун з прапорами США, України та ще кількох країн. З цими домовинами вони пройшлися ходою біля Білого дому, а також заблокували ними вхід до Washington Post Building за «непохитну підтримку війни» газетою.

Протестувальники вимагали від журналістів видання висвітлити їх демонстрацію та пригадували війну в Іраку, критикуючи її висвітлення у ЗМІ.

Щодо ЗМІ, то мітинг знімали журналісти з Китаю та Росії, зокрема, телеканалу "Россия". Як уже писав Голос Америки, пропагандистські канали цих країн активно використовують подібні виступи та називають такі протести“справжніми голосами американського народу”. Хоча як свідчать опитування у США, найбільшими ворогами своєї країни американці вважають Китай та Росію.

Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info
Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info

Спростування та пояснення, чому подібний протест не є реальним відображенням настроїв американського суспільства, можна прочитати на сайті Української редакції Голосу Америки, у проєкті Поліграф.

Крім того, Голос Америки неодноразово писав про відсутність ознак готовності Росії до реальних перемовин. Аналіз про те, чому в Києві відкидають можливість перемовин із Москвою, Голос Америки писав в огляді "Чи варто Україні домовлятися з Росією?".

Організатори мітингу режисують ходу з "трунами" від Білого дому до будівлі пресвітеріанської церкви на Нью-Йорк авеню у Вашингтоні:

“Привіт усім, ми хочемо попросити стати позаду трун. Труни будуть починати процесію”.

Участь у мітингу взяв і американський ІТ-інженер Дейв Трауб, який розповів Голосу Америки, що вважає справжнім соромом таку подію:

“Я прийшов сказати цим людям, що Україна - реальна, і війна реальна. Коли ви говорите “миріться з Росією”, то ви насправді кажете “здайте окуповані території для будь-яких звірств, які захоче зробити обвинувачений у воєнних злочинах Володимир Путін".

Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати.
учасник мітингу Дейв Трауб

“Вони говорять деякі хороші речі, як, наприклад, вільна Палестина, економічна і соціальна справедливість… але здати Україну, щоб отримати ці речі, це не те, що потрібно робити. Просто ні, абсолютно ні”, - сказав Трауб.

Дейв Трауб прожив 12 років у Росії та має друзів як серед росіян, так і серед українців.

“Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати”, - сказав він.

Як повідомляв Голос Америки, у Вашингтоні та численних інших містах США упродовж року з часу вторгнення Росії до України регулярно відбуваються мітинги на підтримку України. Крім того, вашингтонські активісти практично щодня виходять з українськими прапорами до Білого дому (де відбувався і згаданий “антивоєнний мітинг”), щоб подякувати за надану підтримку та нагадати про злочини, які щодня здійснює російське військо в Україні.

Дивіться також: Мітинг біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні до роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну

США стурбовані, що Китай може підтримати план, який не передбачає виведення військ РФ з України  

"Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією", - сказав координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі. 

США висловлюють стурбованість тим, що Китай у Росії може домовлятися про перемир'я в Україні, при якому російські війська залишаться на окупованих територіях. Про це повідомив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі у понеділок, 20 березня.

«Ми стурбовані тим, що натомість Китай повторюватиме заклики до припинення вогню, коли російські сили залишатимуться на суверенній території України», – сказав Кірбі. - «Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією».

Кірбі наголосив, що війна в Україні може закінчитися дуже швидко, як тільки Путін виведе війська з України.

Раніше сьогодні Державний секретар США Ентоні Блінкен також заявив, що без виведення російських військ з України мирний план Китаю не передбачатиме відновлення українського суверенітету і не буде конструктивним.


Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Ентоні Блінкен: «Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт  президента Путіна, дозволяє припустити, що Китай не відчуває відповідальності за притягнення Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні». 

Більше

XS
SM
MD
LG