Спеціальні потреби

Актуально

Білий дім назвав введення російських військ в "Л/ДНР" - "вторгненням". Що це може означати?

На фото: КПВВ "Новотроїцьке", 21 лютого 2022. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

У вівторок зранку Білий дім почав називати дії Росії щодо визнання незалежності підтримуваних нею самопроголошених "республік" на сході України та введення туди "миротворчих" військ - "вторгненням".

До цього адміністрація президента США не використовувала конкретний термін, щоб описати останні дії Росії на Донбасі, пояснюючи це тим, що американські посадовці хотіли "спостерігати й оцінити", що Москва насправді планує робити, як розповів високопосадовець Білого дому на умовах анонімності.

Однак у вівторок Джон Файнер, заступник радника із нацбезпеки адміністрації президента США заявив: "Ми думаємо, що, так, це початок вторгнення, нового вторгнення Росії до України".

Інформаційна агенція AP звертає увагу на те, що раніше президент США Джо Байден казав, що вторгнення - це "червона лінія", перетин якої Кремлем потягне за собою потужні санкції.

Як підкреслив посадовець напередодні, оголошені напередодні заходи обмеження у відповідь на визнання "Л/ДНР", який "забороняє нові інвестиції, торгівлю та фінансування з боку юридичних осіб США на адресу, з або на території регіонів України, так званих ДНР і ЛНР", - це не ті самі "швидкі та суворі" (swift and severe - ред.) економічні санкції проти Росії, які США та країни Заходу готували у випадку подальшого вторгнення до України.

Представник Білого дому зазначив, що в питанні введення таких санкцій Америка залишається у тісній співпраці разом із партнерами.

Також під час прес-конференції у вівторок генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також розцінив дії Росії як "вторгнення" і підкреслив, що "все свідчить про те, що Росія продовжує планувати повномасштабну атаку на Україну".

Тим часом, нижня палата парламенту Росії Рада Федерації одноголосно підтримала звернення президента Володимира Путіна і дозволила використати збройні сили Росії за кордоном, що західні медіа пов'язують із визнанням Кремлем ОРДЛО.

При цьому у вівторок прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що російська влада сподівається, що "ухвалене рішення допоможе відновити спокій" у регіоні.

У статті використано матеріали AP, ВВС

Всі новини дня

Військова допомога Україні – на порядку денному візиту помічниці держсекретаря США до Німеччини та Нідерландів

US-POLITICS-GOVERNMENT-STATE

Помічниця держсекретаря США з військово-політичних питань Джессіка Льюїс відвідає Нідерланди та Німеччину 13-18 березня 2023 року, щоб обговорити з союзниками США та партнерами військову допомогу Україні, а також співробітництво у сфері безпеки та торгівлю оборонною технікою для посилення регіональної та глобальної безпеки. Про це повідомляє Держдепартамент США.

"У Нідерландах 13-15 березня помічниця держсекретаря Льюїс відвідає Гаагу для зустрічі з голландськими офіційними особами. Вона подякує Нідерландам за понад $1 млрд військової допомоги, яку вони вже надали Україні, і $2,5 млрд, які вони виділили на 2023 рік", - йдеться у повідомленні Держдепу.

У Німеччині 15-18 березня помічниця держсекретаря відвідає Європейське командування США в Штутгарті, щоб провести консультації з високопоставленими цивільними та військовими посадовими особами.

Напередодні президент США Джо Байден та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтвердили єдність у солідарності з Україною у її боротьбі проти РФ, йдеться у заяві за підсумками зустрічі, оприлюдненій на сайті Європейської Комісії.

Як повідомляв раніше Голос Америки, у четвер президент США Джо Байден презентував свою пропозицію бюджету Сполучених Штатів на наступний фіскальний рік у майже 7 трильйонів доларів. Документ, серед іншого, передбачає виділення понад 6 мільярдів доларів на подальшу військову підтримку України та європейських союзників і партнерів у боротьбі з російською агресією.

Міноборони Туреччини вважає, що Чорноморська зернова угода буде продовжена

Судно Rubymar з українським збіжжям біля Стамбула.

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар вважає, що угода, яка дозволяє експортувати українське зерно через Чорне море, буде продовжена. Про це високопосадовець сказав в неділю в інтерв’ю державному агентству Anadolu, як повідомляє агентство Reuters.

Туреччина раніше заявляла, що наполегливо працює над продовженням угоди. «В окремих переговорах з російською та українською сторонами ми побачили, що обидві сторони підходять до цього позитивно. Ми віримо, що це завершиться позитивно, – сказав Хулусі Акар. - Ми вважаємо, що 18 березня термін буде продовжено».

Чорноморська зернова ініціатива, укладена за посередництва між Росією та Україною ООН і Туреччини в липні минулого року, мала на меті запобігти глобальній продовольчій кризі, дозволивши безпечно експортувати українське зерно, заблоковане вторгненням Росії, з трьох українських портів.

Угоду було продовжено на 120 днів у листопаді та буде продовжено 18 березня, якщо жодна сторона не висуне заперечень. Разом з тим Москва вже сигналізувала, що погодиться на продовження, лише якщо обмеження, що стосуються її власного експорту, будуть зняті.

Російський сільськогосподарський експорт не був прямим об’єктом мішені Заходу, але Москва каже, що санкції щодо її платіжної, логістичної та страхової індустрії є перешкодою для її можливості експортувати власне зерно та добрива.

На засіданні Генеральної Асамблеї ООН на початку лютого постійний представник України в ООН Сергій Кислиця заявив, останнім часом Росія блокує роботу Чорноморської зернової ініціативи, загострюючи глобальну продовольчу кризу. "РФ перешкоджає процедурам перевірки. Відразу після того, як експорт українських продуктів харчування почав зростати, Росія скоротила кількість інспекційних груп з п'яти до трьох і штучно збільшила тривалість кожної інспекції", - заявив високопосадовець. Також, повідомив Кислиця, російські інспектори регулярно під різними приводами відмовляються працювати, поки всі інші сторони готові виконувати свої обов’язки.

Як повідомляв Голос Америки, Державний секретар США Ентоні Блінкен на зустрічі «Групи двадцяти» в Індії закликав Росію продовжити дію укладеної за посередництва ООН угоди про експорт українського зерна.

«Надзвичайно важливо, щоб «Група двадцяти» виступила на користь продовження та розширення зернової ініціативи для зміцнення продовольчої безпеки найбільш уразливих верств населення», — сказав Блінкен міністрам закордонних справ «Групи двадцяти» у Нью-Делі.

Блінкен попередив, що поточна угода закінчується цього місяця, а Росія не погодилася продовжити цю життєво важливу домовленість.

Як відомо, 20 країн приєднались до ініціативи "Зерно з України".

Залужний розповів Міллі про ситуацію на полі бою

Українські 1-го окремого механізованого батальйону "Вовки Да Вінчі", названого іменем загиблого героя України Дмитра Коцюбайла, стріляють з гаубиці M119 у Бахмуті, 10 березня 2023. REUTERS/Oleksandr Ratushniak

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у телефонній розмові з головою Об'єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі "докладно зупинився на питанні оборонних потреб України".

"Йдеться про постачання боєприпасів і техніки. Наголосив на необхідності посилення можливостей системи протиповітряної оборони, - написав Залужний у Facebook. - Розповів генералу Міллі про ситуацію на полі бою. Домовилися продовжувати діалог та спільну роботу. Вдячний Президенту США Джо Байдену, особисто генералу Марку Міллі і всьому американському народу за підтримку України".

Напередодні президент США Джо Байден та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтвердили єдність у солідарності з Україною у її боротьбі проти РФ, йдеться у заяві за підсумками зустрічі, оприлюдненій на сайті Європейської Комісії.

"Сполучені Штати та Європейський Союз працюють, щоб Україна мала безпекову, економічну та гуманітарну допомогу, якої потребує, так довго, як це буде необхідним. Ми працюємо разом для постачання для Збройних сил України військового обладнання та надання їм необхідного тренування для захисту від російської агресії", – йдеться у заяві.

У четвер президент США Джо Байден презентував свою пропозицію бюджету Сполучених Штатів на наступний фіскальний рік у майже 7 трильйонів доларів. Документ, серед іншого, передбачає виділення понад 6 мільярдів доларів на подальшу військову підтримку України та європейських союзників і партнерів у боротьбі з російською агресією.

Тим часом директор ЦРУ Вільям Бернс у Комітеті Палати представників США з питань розвідки заявив, що російські війська нарощують військову присутність, тому що попри низький бойовий дух та слабку підготовку російського війська президент Росії Путін використовує час, аби виснажити підтримку західних партнерів.

Як повідомляв Голос Америки, директорка Національної розвідки Авріл Гейнс днем раніше на слуханнях у Сенаті заявила, що російська армія не готова до "великих територіальних здобутків", бо через санкції Заходу на постачання зброї та інші обмеження, її ресурсів вистачає тільки на "поточний рівень наступальних операцій".

В Каліфорнії проводять вечори української авангардної музики. Відео

В Каліфорнії проводять вечори української авангардної музики. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

В Каліфорнії нещодавно звучав український фанк 70х. У Лос-Анджелесі з'явився проект Sound of Ukraine  - українська молодь, яка переїхала до Штатів, почала організовувати тематичні вечірки - фандрейзинги, де діджеї крутять українську авангардну музику.

Приватні військові компанії можуть посилити хаос в Росії, якщо режим Путіна впаде - експерт

Штаб-квартира російської компанії "Газпром" в Санкт-Петербурзі. Росія Архівне фото

"Російські приватні військові компанії, які не мають військових стандартів, збільшать хаос всередині Росії, якщо уряд Путіна впаде". Такою оцінкою поділився генерал США у відставці, колишній командувач сил США у Європі Марк Гертлінг.

Так він прокоментував у Twitter допис аналітика Сергія Сумленного, який назвав "надзвичайно важливим". Своєю чергою, Сумленний в коментарі для німецького видання Bild вказує, що російські компанії, як "Газпром", або "Роснєфть", створюють власні приватні військові компанії, що може означати, що російські еліти "готуються до сценарію воєнної поразки в Росії і вакууму влади після цього".

А от колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Бен Годжес зауважив в коментарі виданню Newsweek, що існування приватних військових компаній в Росії свідчить про "відсутність єдиної військової структури в Росії, що дозволило Україні бути успішною на полі бою". Годжес також відзначив, що метою створення таких компаній може "в очікуванні падіння Росії" служити як захистом, так і для конкуренції з Путіним.

Раніше цього місяця Міністерство оборони України повідомило, з посиланням на дані розвідки, що російський уряд дозволив "Газпрому" створити "приватну безпекову організацію" задля захисту "паливних та енергетичних об'єктів". Про таке рішення уряду Росії повідомили і деякі західні ЗМІ.

На відміну від інших енергокомпаній світу, які мають безпекові підрозділи для охорони віддалених об'єктів, підрозділи "Газпрому", ймовірно діятимуть всередині Росії, вказує Forbes.

Російську приватну військову компанію "Група Вагнера" звинувачують у численних воєнних злочинах. США вважає її транснаціональною злочинною організацією.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG