Спеціальні потреби

Американські розвідники розкрили план терористичного нападу, розроблений Аль-Кайдою


ЦРУ підтверджує, що загрози терористичного нападу з використанням натільного вибухового пристрою вже нема. Людина, яка стояла за цим планом – громадянин Ємену Ібрагім аль-Асірі. Нині бомба, яка мала вибухнути на борту літака, вивчається американськими фахівцями.

«Ми вже встановили, що бомба не містить взагалі ніяких металевих елементів, тому звичайні металошукачі її б не помітили», - каже фахівець з питань розвідки Ричард Кларк.

Лише завдяки зусиллям розвідників бомба так і не потрапила, як було сплановано Асірі, на борт літака, який прямував до Америки.

«Тому що у них була інсайдерська інформація. Це означає, що ЦРУ має всередині Аль-Кайди людину, яка не дозволила статися теракту», - говорить Кларк.

Офіційні особи кажуть, що дизайн вилученої бомби є значним покращенням у порівнянні з дизайном пристрою, який Асірі створив у 2009 році. Тоді вибуховий пристрій так і не спрацював на борту літака, що прямував до Детройта у різдвяний день. ФБР підтверджує, що цього разу спроба детонувати пристрій скоріш за все була б вдалою.

Бомба мала бути покладена у білизну. І оскільки вона не містить металевих частин, єдині пристрої, які можуть її знайти – це спеціальні шукачі, які проводять сканування усього тіла. Щоправда, кажуть експерти, навіть ці пристрої, встановлені нині у 170 американських аеропортах, можуть пропустити загрозу.

«Ми маємо справу з динамічним противником, який діє, відштовхуючись від наших дій. Вони не зупиняються. Вони постійно шукають уразливі місця і намагаються влучити саме туди», - пояснює експерт з питань національної безпеки Френк Чілуффо.

Тим часом на літаках, які прямують до Америки з найбільших європейських аеропортів, посилені заходи безпеки, введені десять днів тому, поки що не відмінені. Щоправда, працівники безпеки погоджуються, що саме робота розвідки відвернула загрозу теракту.

«Оскільки план теракту був підірваний зсередини, виникає питання, чи залишиться цей інсайдер не викритим. Чи буде всередині Аль-Кайди людина, яка зможе попередити наступну загрозу», - висловлює занепокоєння Ричард Кларк.

А поки у багатьох аеропортах заходи безпеки залишаються посиленими.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG