Спеціальні потреби

Актуально

В Бостоні демонтували пам'ятник Лінкольну зі звільненим рабом

Patung yang menggambarkan budak yang dibebaskan berlutut di hadapan Presiden Abraham Lincoln, di Boston, 25 Juni 2020. (Foto: AP)

Меморіал у пам'ять про звільнення рабів часів Громадянської війни президента Авраама Лінкольна разом зі звільненим рабом, який виглядав так, ніби він схилився біля його ніг, був демонтований у Бостоні.

Пам'ятник встановлили у 1879 році. Це копія монументу, що й досі стоїть у Парку Лінкольна у Вашингтоні, Округ Колумбія.

В кінці червня міська влада після численних скарг та громадських слухань погодилася знести статую. Мер Бостона Марті Уолш заявив, що "рішення прибрати (монумент - ред.) визнає роль статуї в увічненні шкідливих упереджень і применшує роль чорношкірих американців у формуванні свобод нації".

Дехто вбачав у фігурі оголеного по пояс чорношкірого чоловіка людину, що піднімається, струшуючи із зап'ясть зламані кайдани. Але інші сприймали його як того, що стоїть на колінах перед білим визволителем.

Дивіться також: Майбутнє медицини: використання стовбурових клітин для вирощування органів? Відео

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG