Спеціальні потреби

Помер колишній головний редактор Washington Post Бен Бредлі

  • Голос Америки

Барак Обама вручає Бредлі Президентську медаль свободи

Колишній головний редактор газети Washington Post Бен Бредлі, під керівництвом якого висвітлювався Вотерґейтський скандал, який завершився відставкою президента Річарда Ніксона, помер у середу 22 жовтня у Вашингтоні. Бену Бредлі було 93 роки.

Гучна слава прийшла йому на початку 1970-х років, коли він очолив боротьбу видань Washington Post і New York Times, що добилися від Верховного суду дозволу на продовження публікації так званих «документів Пентагону» - секретних урядових матеріалів про війну у В'єтнамі.

Згодом Бредлі керував розслідуванням Washington Post справи спроби п’ятьох чоловіків проникнути до офісу Національного комітету Демократичної партії в готельному комплексі Вотерґейт у Вашингтоні. У співпраці з молодими репортерами Бобом Вудвордом і Карлом Бернстайном йому вдалося зрештою домогтися відставки Ніксона і закріпити за Washington Post репутацію одного з провідних видань світу.

Колишній видавець Washington Post Дональд Ґрем назвав Бредлі «кращим американським газетним редактором свого часу».

У період, коли Бредлі був редактором Washington Post, видання очолювала мати Дональда Ґрема Кетрін Ґрем.

Популярність, яку Бредлі набув у зв’язку з Вотерґейтським скандалам, закріпилася після виходу фільму «Вся президентська рать», де його зіграв актор Джейсон Робардс.

Після відходу зі своєї посади Бредлі в 1995 році опублікував мемуари під назвою «Хороше життя». Торік президент Обама вручив йому Президентську медаль свободи.

У своїй заяві з приводу смерті Бредлі Барак Обами назвав його «справжнім журналістом», що розглядав журналістику як «громадське благо, життєво необхідне для нашої демократії».

XS
SM
MD
LG