Спеціальні потреби

У Бразилії тривають масові антиурядові протести


Президент Бразилії Ділма Руссеф скликала у п’ятницю екстрене засідання кабінету міністрів для обговорення питання масових антиурядових протестів у країні, які незвжаючи на поступки з боку уряду, не вщухають.

У четвер, щонайменше мільйон людей вийшли на вулиці різних міст Бразилії, в тому числі Ріо-де-Жанейро, де поліція застосовувала сльозогінний газ і гумові кулі проти близько 300 тисяч учасників протестів.

У столиці країни, місті Бразиліа, сили безпеки відбили напад протестувальників, які намагалися зайти в будівлю Міністерства закордонних справ.

За повідомленням ЗМІ, у штаті Сан-Паулу одна людина загинула, коли автомобіль прорвався через барикади.


На засіданні кабінету міністрів обговорюється питання відповіді уряду на акції протесту, які наймасовіші в країні за два десятиріччя. Руссеф уже скасувала заплановану на наступний тиждень поїздку до Японії, аби дати раду кризі.

Акції протесту почалися проти підвищення цін на проїзд, але згодом переросли у масові демонстрації проти корупції і високих витрат уряду на проведення різних міжнародних спортивних змагань, як Чемпіонат світу з футболу, який наступного року прийматиме Бразилія та Літні Олімпійські ігри 2016.

Протестувальники кажуть, що додаткові кошти повинні бути витрачені на освіту та охорону здоров'я.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG