Спеціальні потреби

Актуально

Боротьба Британії з іммігрантами нагадала про імперію і потенційні проблеми з Європою

Тереза Мей була змушена просити вибачення перед керівниками 12-ти карибських країн на саміті 17 квітня 2018 р. у Лондоні

Намагання британського уряду ускладнити життя нелегальним іммігрантам вилилося у скандал з нагадуванням про відповідальність за колоніальне минуле Великої Британії та вказало на можливі проблеми з останньою багатомільйонною хвилею європейських іммігрантів в країні.

Прем’єр-міністр Тереза Мей була змушена просити вибачення, а міністр внутрішніх справ її уряду Амбер Радд опинилася під тиском закликів подати у відставку через хвилю повідомлень у ЗМІ про значну кількість мешканців Великої Британії, які, не відаючи того, перетворилися на "нелегалів".

Йдеться про певну частину із загалу понад 50 000 осіб, які у період з 1948 до 1971 року прибули до Великої Британії з тодішніх британських колоній у Карибському регіоні.

Після Другої світової війни британській економіці були потрібні робочі руки і нічого особливого не було у тому, що піддані англійської королеви перемістилися з однієї частини її володінь в іншу.

Становище змінилося, коли згодом більшість карибських островів стали незалежними державами, але лише після 2012 року представники того покоління переселенців виявили, що вони не зовсім британці.

Раптом перед людьми, зокрема тими, яких привезли в країну в дитячому віці, постало питання документів, які підтверджували б їхню британськість. Виявилося, що не усі такі документи мали.

Теленовини й газетні шпальти сповнилися розповідями про людей, яких, або не впускали назад до Британії після перебування за кордоном, або позбавляли громадянських соціальних прав, зокрема права на працю і лікування у державних лікарнях, та погрожували депортацією.

Ситуація була створена низкою законів, ухвалених британським урядом під гаслами боротьби з нелегальною імміграцією.

На тлі “Брекзиту”

Чимало прихильників припинення членства Великої Британії у Європейському Союзі вказують на, як вони вважають, ширші перспективи самостійної британської торгівлі та економічної співпраці зі світом і зокрема з державами, яких об’єднує спільне минуле Британської імперії.

Приниження цілого покоління представників того минулого стало одним з ударів для ідеї перспективної співпраці у межах Британської співдружності, що об’єднує більшість колишніх земель імперії.

Прем’єр-міністр Тереза Мей сподівалася, що саме співпраця і торгівля будуть головними темами саміту керівників 12-ти держав Карибського басейну в Лондоні цього місяця.

Натомість провідною новиною стало те, що пані Мей та її уряд просили вибачення за поводження з нащадками мешканців тих країн.

За ситуацією пильно стежать представники Європейського Союзу, які від самого початку процесу “Брекзиту” наголосили, що вважають пріоритетними питання захисту прав громадян країн ЄС.

За останні десятиріччя принаймні 3 мільйони європейців скористалися законами про свободу пересування в межах Євросоюзу й осіли у Великій Британії.

При цьому майже півтора мільйона британців також скористалися цим правом і живуть в різних країнах ЄС з правами, гарантованими громадянам Європейського Союзу.

Лондон докладає зараз значних зусиль, переконуючи, що коли у березні 2019 року Британія офіційно вийде з ЄС, це не створить проблеми для тих багатьох мільйонів людей.

Те, що сталося з нащадками епохи Британської імперії серйозно турбує представників епохи Європейського Союзу.

Дивіться також: Відповідь США та Заходу на дії путінського режиму очима «Ворога Путіна №1»

«Вбивці Сергія Магнітського продовжують їздити в Україну». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00


Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG