Актуально
За 60 днів до “Брекзиту” Мей змушена домовлятися з Брюсселем про зміни в угоді про вихід з ЄС

Прем’єр-міністр Тереза Мей вимушена поспішно домагатися змін в угоді Лондона з Брюсселем про умови припинення членства країни у Євросоюзі і про те, якими будуть подальші відносини Великої Британії з ЄС.
Чинний процес передбачає, що Велика Британія втратить статус члена ЄС після 29 березня цього року.
Британський парламент відмовився затвердити документ - результат майже дворічних переговорів між представниками уряду Мей та представниками Європейського Союзу.
Угода про вихід є й залишається найкращим і єдиним способом гарантувати упорядкований вихід Сполученого Королівства з Європейського Союзу.Президент Європейської ради Дональд Туск
Натомість у вівторок 29 січня парламентарі ухвалили постанову, яка передбачає, що Тереза Мей повинна вимагати від ЄС змін у ключовому положенні досягнутої угоди, яке прописує правила для збереження безмитного режиму і гарантій відсутності будь яких інших бар'єрів на кордоні Північної Ірландії з Ірландською Республікою.
Північна Ірландія - частина Сполученого Королівства зараз має лише символічний кордон з Ірландською Республікою, яка входить до ЄС і також є членом Європейського монетарного союзу.
Ні у Лондоні, ні у Брюсселі, ні у Дубліні не хочуть відновлення контролю, чи інших видимих ознак кордону, але якщо Британія вийде з Європейського митного союзу і не домовиться про вільну торгівлю з ЄС, то митні перевірки можуть стати обов’язковими.
Появу будь-яких ознак кордону в Ірландії називають загрозою для мирного врегулювання, що зупинило багаторічну збройну боротьбу республіканців/католиків, які прагнуть возз'єднання Ірландії, з юніоністами/протестантами, які хочуть збереження єдності з Великою Британією.
Брюссель не хоче змін угоди
Представники Європейського Союзу заявили, що досягнута з урядом Терези Мей угода про “Брекзит”, і зокрема положення про backstop - "зупинник" стосовно Північної Ірландії, не можуть бути змінені.
“Угода про вихід є й залишається найкращим і єдиним способом гарантувати упорядкований вихід Сполученого Королівства з Європейського Союзу, - каже президент Європейської ради Дональд Туск, - "Зупинник" є частиною угоди про вихід, а угода не відкрита для нових переговорів”.
Але Туск припускав можливість поправок у політичній декларації, що є частиною угоди.
Агентство Reuters подає прогноз інвестиційного банку Goldman Sachs, де вважають, що зараз ймовірність виходу Британії з ЄС без угоди становить 15%, ймовірність відкладення виходу - 50%, а можливість відмови від припинення членства у Євросоюзі - 35%.
Вашій увазі: В українців є шанс остаточно вийти з політичної орбіти Кремля – експерт
Всі новини дня
Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео
Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.
- Голос Америки
Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.
У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.
Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."
Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.
У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."
Дивіться також:
- Голос Америки
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.
- Голос Америки
Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео
"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.
У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.
За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.
Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.
Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.
Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.
Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".
У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".
Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.
Форум