Спеціальні потреби

Актуально

“Вас змушувала вступати (в ЄС) Червона армія?” - питають британського міністра, який порівняв ЄС із СРСР

Джеремі Гант став міністром закордонних справ у британському уряді, замінивши Бориса Джонсона

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей була змушена висловити незгоду зі своїм міністром закордонних справ, Джеремі Гантом, який викликав хвилю осуду у Європі, коли прирівняв Європейський Союз до Радянського Союзу.

Хіба вас змушувала вступати (в ЄС) Червона армія? Скільки мільйонів винищив Брюссель?.. Просіть вибачення, Джеремі Гант!

Міністр заявив на конференції урядової Консервативної партії у неділю, що ЄС поводиться як СРСР, ускладнюючи Британії вихід з організації.

“Урок історії однозначний: якщо ви перетворите клуб ЄС на в’язницю, то бажання втекти не зменшиться, а зросте, і ми будемо не єдиним в’язнем, який захоче втекти”, - сказав Джеремі Гант, який також є депутатом парламенту від консерваторів.

Тереза Мей на прохання прокоментувати висловлювання колеги сказала у телевізійному інтерв’ю: “За столом у Європейському Союзі я сиджу з країнами, які були частиною Радянського Союзу, а зараз вони демократичні країни, і я можу вам сказати, що ті дві організації не однакові”.

З обуренням і критикою порівняння виступили посли кількох країн ЄС у Лондоні, а також низка чільних європейських та британських політиків і коментаторів.

Посол Латвії Байба Браже написала у Twitter: “Совєти після незаконної окупації 1940 року вбили, депортували, вигнали та ув’язнили сотні тисяч мешканців Латвії і зруйнували життя трьох поколінь, у той час як ЄС приніс добробут, рівність, зростання, повагу”.

“ЄС та СРСР непорівнювані. Радянський режим був брутальним. Я жила під тим режимом. Порівняння образливе”, - також підкреслила через соціальні медіа посол Естонії в Лондоні Тііна Інтелманн.

“Хіба вас змушувала вступати (в ЄС) Червона армія? Скільки мільйонів винищив Брюссель? ҐУЛАҐ за вимогу проведення референдуму про незалежність? Просіть вибачення, Джеремі Гант!” - написав у Twitter колишній польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський .

Британський дипломат Пітер Рікетс, який був міністром закордонних справ Великої Британії 2006-2010 р. назвав заяву Джеремі Ганта “негідною” посаді глави зонішньополітичного відомства.

“ЄС не є в’язницею радянського зразка. Його законний порядок приніс мир і добробут після сотні років війни. Наше рішення покинути (ЄС) завжди було нам на шкоду. Єдине покарання, яке ми маємо, ми влаштували собі самі”, - написав лорд Рікетс.

Джеремі Ганта підтримав колишній лідер Партії незалежності Сполученого Королівства депутат Європарламенту Найджел Фараж, який похвалив міністра за використання слів, які зазвичай використовує сам антиєвропейський політик - один з лідерів кампанії за вихід Британії з ЄС.

Дивіться також: Життя дітей, які виросли під час війни: експозиція у Вашингтоні

Життя дітей, які виросли під час війни: експозиція у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00
Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG