Спеціальні потреби

Актуально

Брюссель починає планувати амбітний бюджет ЄС без британських грошей

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер

Керівники Європейського Союзу шукають способів закрити “бюджетну дірку” після того, як Велика Британія у березні 2019 року офіційно вийде зі складу організації та припинить платити членські внески 2020р.

Але президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер оприлюднив у понеділок амбітні пропозиції збільшення бюджету організації на приблизно 10%, щоб витрачати більше на оборону, безпеку та контролювання імміграції, повідомляє Reuters з Брюсселя.

Саме Лондон довго робив найбільші після Берліна, Парижа та Рима внески до бюджету ЄС.

Внески країн - членів до бюджету ЄС 2016 р.
Внески країн - членів до бюджету ЄС 2016 р.

​Комісар ЄС з питань бюджету Ґюнтер Оттінґер визнав, що вихід Британії означатиме припинення надходжень близько €12-13 ($12-16) мільярдів річно.

Проте керівники ЄС, які готуються до переговорів 27 членів організації про наступний бюджет на 2020-2026 р., закликають не просто знайти заміну британському внеску, а збільшити бюджет організації, який зараз становить близько €140 млрд.

Юнкер наголосив, що громадяни країн ЄС отримують вигоди за кошти, що кожному європейському платнику податків становлять менше у середньому, ніж щоденна ціна горнятка кави.

Бюджетні переговори значною мірою будуть торгами між низкою багатших країн західної частини ЄС, які вносять до бюджету більше ніж отримують, із біднішими колишніми комуністичними країнами сходу Європи, які більше отримують у вигляді субсидій та фінансової допомоги від Брюсселя.

Один з головних принципів солідарності Євросоюзу полягає у намаганнях зменшити різницю і рівнях добробуту на територіях країн-членів.

У 2014-2015 роках найбільшим реципієнтом з бюджету ЄС була Польща, за якою йшли Угорщина та Греція.

Комісар Оттінґер припускає, що додаткові кошти ЄС може отримати з системи торгівлі викидами вуглекислого газу, а також, запровадивши спеціальний податок на пластикове сміття.

Країни Євросоюзу мають домовитися про новий бюджетний план до травня 2019 року.

Дивіться також: У Конгресі намагаються загасити полум'я скандалу, після публікації книги Майкла Вульфа «Вогонь і лють: всередині Білого дому»

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG