Спеціальні потреби

Актуально

Етнічне обличчя США до 2050 радикально зміниться - прогноз демографів

На думку демографів, за кілька десятиліть білошкірі американці не будуть більшістю у США. Натомість за прогнозами Бюро перепису населення, до 2050 року цю роль переберуть на себе групи які сьогодні вважаються меншістю, в першу чергу це латино-американці.

Сильвія Осоріо готується до народження дочки, і сподівається на краще життя для своєї дитини: «Я думаю, їй буде легше отримати освіту та доступ до будь-чого», - каже вона.

Громада латино-американців, до якої належить Силвія, зростає у США найшвидшими темпами. За словами демографа Карла Гауба, на кожну померлу білу людину в країні народжується лише одна дитина. Тоді як на кожного померлого американця латино-американського походження, на світ з’являється десять немовлят. Саме вони, каже Гауб, змінюють етнічне обличчя країни.

Причина – в освіті та прибутках. Білі жінки, як правило, мають кращу освіту та професійну кар’єру, яка не залишає часу на дітей. Тоді як менш освічені та менш заможні жінки народжують частіше.

Енріке Торіко працює з бідними родинами у громадській школі для двомовних учнів, де майже 80 відсотків родин - іспаномовні.

«Сподіваюсь, у майбутньому рівень дискримінації та расизму зменшиться. Принаймні колір шкіри чи мова, якою людина розмовляє, будуть менш важливими, а увагу звертатимуть на те, що людина знає, вміє і як може допомогти громаді».

Основна маса латино-американців у США походять з Мексики. Якщо раніше більшість з них осідала у прикордонних штатах, то тепер вони мігрують до центральних сільськогосподарських штатів, де потрібна робоча сила.

На думку демографа Гауба, через півстоліття картина радикально зміниться.

«Білошкіра молодь не хоче працювати на фермах. За 40-50 років латино американців можна буде зустріти будь-де в країні. З часом концепція расової більшості просто помре».

З цим погоджується і Енріке Торіко, який вважає, що з часом стане більш важливо знати другу мову та вивчати культуру інших народів.

А наскільки вже змінилося обличчя Сполучeних Штатів стане відомо, коли будуть оприлюднені результати перепису населення, який зараз триває.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG