Спеціальні потреби

Актуально

Етнічне обличчя США до 2050 радикально зміниться - прогноз демографів

На думку демографів, за кілька десятиліть білошкірі американці не будуть більшістю у США. Натомість за прогнозами Бюро перепису населення, до 2050 року цю роль переберуть на себе групи які сьогодні вважаються меншістю, в першу чергу це латино-американці.

Сильвія Осоріо готується до народження дочки, і сподівається на краще життя для своєї дитини: «Я думаю, їй буде легше отримати освіту та доступ до будь-чого», - каже вона.

Громада латино-американців, до якої належить Силвія, зростає у США найшвидшими темпами. За словами демографа Карла Гауба, на кожну померлу білу людину в країні народжується лише одна дитина. Тоді як на кожного померлого американця латино-американського походження, на світ з’являється десять немовлят. Саме вони, каже Гауб, змінюють етнічне обличчя країни.

Причина – в освіті та прибутках. Білі жінки, як правило, мають кращу освіту та професійну кар’єру, яка не залишає часу на дітей. Тоді як менш освічені та менш заможні жінки народжують частіше.

Енріке Торіко працює з бідними родинами у громадській школі для двомовних учнів, де майже 80 відсотків родин - іспаномовні.

«Сподіваюсь, у майбутньому рівень дискримінації та расизму зменшиться. Принаймні колір шкіри чи мова, якою людина розмовляє, будуть менш важливими, а увагу звертатимуть на те, що людина знає, вміє і як може допомогти громаді».

Основна маса латино-американців у США походять з Мексики. Якщо раніше більшість з них осідала у прикордонних штатах, то тепер вони мігрують до центральних сільськогосподарських штатів, де потрібна робоча сила.

На думку демографа Гауба, через півстоліття картина радикально зміниться.

«Білошкіра молодь не хоче працювати на фермах. За 40-50 років латино американців можна буде зустріти будь-де в країні. З часом концепція расової більшості просто помре».

З цим погоджується і Енріке Торіко, який вважає, що з часом стане більш важливо знати другу мову та вивчати культуру інших народів.

А наскільки вже змінилося обличчя Сполучeних Штатів стане відомо, коли будуть оприлюднені результати перепису населення, який зараз триває.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG