Спеціальні потреби

Вступ у виші-2012: оприлюднили перші списки


За даними Міносвіти, найбільше заяв на вступ цього року надійшло до Київського університету імені Шевченка, Національного політехнічного та Львівського університету імені Франка
Київ – До вищих та середніх спеціальних навчальних закладів абітурієнти в Україні подали понад 620 тисяч заяв, повідомляє Міністерство освіти, науки, молоді і спорту. Міністр Дмитро Табачник у четвер відзначив прозорість та автоматизованість цьогорічної вступної кампанії. Абітурієнти та їхні батьки, тим часом, скаржаться, що не отримують інформацію щодо вступу вчасно, а це може коштувати «бюджетного» місця.

На абітурієнтів, які подавали документи на технічні спеціальності у Криворізький національний, у передостанній день подачі документів чекав сюрприз: квоту на держзамовлення скоротили. Натомість вона збільшилася на таких спеціальностях як, зокрема, дизайн і хореографія. Про це Радіо Свобода розповіла мама одного з абітурієнтів, Вікторія. За її словами, коли, однак, її син прийшов до комісії, щоб забрати документи із однієї спеціальності, куди він точно не проходив, і подати на іншу, йому без пояснення причин у цьому відмовили.

«Нічим не мотивували, – говорить Вікторія. – Заявили, що це технічно складно, і сказали не морочити їм голову: подав на три спеціальності, отже, там документи і будуть лежати».

Зміни обсягів держзамовлення протягом вступної кампанії, щоправда – у бік збільшення, громадські спостерігачі зафіксували і в столиці. Координатор громадського спостереження за вступною кампанією громадянської мережі «Опора» Ольга Стрелюк називає Київський політехнічний та Економічний університет імені Вадима Гетьмана.

«Очевидно, що вищий навчальний заклад спрогнозував, що буде мати недобір на той чи інший напрямок підготовки. І він просить профільне міністерство затвердити квоту на одному напрямку – меншу, а на другому – більшу. Але цього не повинно бути», – зауважує активістка.

За словами Ольги Стрелюк, хоча ближче до кінця вступної кампанії вирішили проблему із перевантаженістю реєстрів вступників, внаслідок чого система робила помилки у даних, залишилась інша проблема: деякі виші не оприлюднюють списків рекомендованих до зарахування на своїх сторінках в інтернеті, а тільки на стендах безпосередньо у вступних комісіях. У системі «Конкурс» також немає всіх даних, тому вступникам доводиться дзвонити у вступні комісії або навіть їхати туди – часто в інший кінець України.

Табачник обіцяє контролювати дотримання умов вступу особисто

Міністр освіти, науки, молоді і спорту Дмитро Табачник заявив на прес-конференції з нагоди завершення першого етапу вступної кампанії, що особисто надіслав усім керівникам вишів в Україні листи, де попередив, що кожен із них нестиме персональну відповідальність за порушення правил прийому.

Цьогорічну вступну кампанію загалом він вважає достатньо прозорою, а діяльність вступних комісій – оперативною, в основному – через впровадження Єдиної державної бази з питань освіти.

«Це – унікальна система, якої немає на пострадянському просторі і практично немає у Європі», – зауважив міністр.

За даними Міносвіти, найбільше заяв на вступ цього року надійшло до Київського університету імені Шевченка, Національного політехнічного та Львівського університету імені Франка. Наступними у п’ятірці «лідерів» були Київський авіаційний та «Львівська політехніка». Конкурс був серйозний, зазначив міністр. Зокрема, на спеціальність «реклама і зв’язки з громадськістю» університету Шевченка у Києві на одне місце претендувало 60 осіб.

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG