Спеціальні потреби

Конгресменам заборонять використовувати конфіденційні дані у власних цілях


Американський Сенат прийняв законопроект, який заборонятиме членам Конгресу використовувати конфіденційну інформацію у торгах на фондових ринках. Також він вимагає від законодавців розміщення в Інтернеті інформації про будь-які акції, які вони придбали. Лідер республіканської більшості у Палаті представників Ерік Кантор пообіцяв, що нижня палата винесе цей законопроект на розгляд вже наступного тижня. Якщо закон буде прийнято, американські конгресмени будуть притягнуті до кримінальної відповідальності за купівлю чи продаж акцій на основі конфіденційної інформації, доступної лише законодавцям.

Намагаючись виправити рекордно низькі рейтинги громадської підтримки, законодавці прийняли законопроект про суворі правила регулювання їхніх особистих фінансових операцій.

«В час, коли наша економіка в кризі і кожна американська родина переживає економічні труднощі, члени Конгресу не можуть наповнювати свої кишені, використовуючи внутрішню інформацію», – зазначив конгресмен Скот Браун.

Конгресмени мають доступ до інформації, яка може впливати на фондові ринки і є закритою для громадськості, – вважає конгресмен Джон Тестер:

«Люди у Конгресі заздалегідь знають, які законопроекти та питання розглядатиме Конгрес. Вони знають, як ці законопроекти впливатимуть на ринок товарів та послуг. І часто законодавство, яке ми приймаємо, впливає на вартість акцій компанії на фондовому ринку».

Хмизу у багаття додає й той факт, що в час, коли більшість американських родин ледве зводять кінці з кінцями, статки законодавців лише зростають. Майже половина усіх членів Конгресу – мільйонери.

Тоді як спікер Палати представників Джон Бейнер і колишній спікер Ненсі Пелосі відбиваються від нападів журналістів, які вимагають пояснень, Американська комісія з цінних паперів та бірж уникла розслідування фінансових операцій законодавців.

Інвестиційний менеджер Майкл Фарр каже, що фінансові ринки зазнають шкоди, якщо учасники торгів знають, що не для всіх з них існують рівні умови:

«Коли одна група підозрює, що інша має переваги, раптово змінюється баланс влади. А це змінює ціни, і деякі учасники залишаються осторонь торгів. Чесність залучає більше учасників».

Фарр додає, що кращим рішенням щодо того, як запобігти маніпулюванню інформацією може бути відсторонення законодавців від прийняття рішень щодо їхніх інвестицій. Це правило вже діє стосовно американських президентів.

«Не думаю, що справедливо сказати членам Конгресу, що вони більше не можуть інвестувати свої гроші в американський бізнес. Ми не кажемо цього нашим президентам. Однак президенти погоджуються, що на час їхнього перебування при владі, вони не знатимуть, що відбуватиметься з їхніми цінними паперами», – пояснює Фарр.

Акт про контроль за фінансовими операціями законодавців запропонував Президент Обама під час свого звернення до обох палат Конгресу. Цей законопроект вже отримав підтримку у Палаті представників.

Порівняно з Конгресом, усі члени якого володіють цінними паперами, лише половина пересічних американців зберігає свої заощадження в акціях.

XS
SM
MD
LG