Спеціальні потреби

Стан економіки визначить долю президентських виборів у США


Білий дім заявив про те, що ринок праці у Сполучених Штатах відновлюється. Рівень безробіття знаходиться на найнижчій позначці за останні три роки і становить 8,3%. Але претенденти на президентську посаду від Республіканської партії не готові вітати президента Обаму з гарними новинами. Вони продовжують критикувати його за, на їхню думку, провальну економічну політику.

Економіка – центральне питання виборчих перегонів. США пережили найгіршу рецесію з часів Великої депресії, а відновлення відбувається повільнішими, ніж передбачалося, темпами. Але, здається, це починає змінюватися. Безробіття в США падає чотири місяці поспіль.

«У січні американський бізнес додав 257 тисяч нових робочих місць. Рівень безробіття впав, тому що люди знайшли роботу. За останні 23 місяці ми додали три мільйони сімсот тисяч нових робочих місць», – підсумував Обама.

Але на претендентів на президентську посаду від Республіканської партії це досягнення чинної адміністрації враження не справило. Адже, Обама, кажуть вони, обіцяв знизити безробіття до рівня 8%.

«Цей тиждень він шукав компліментів за рівень безробіття у 8,3%. Але не поспішайте, пане президенте. 36-ий місяць поспіль безробіття залишається на вищому рівні, ніж ви самі собі визначили», – зазначив Мітт Ромні.

Інший претендент, колишній спікер Палати представників Ньют Ґінґрич виступив з подібною критикою у програмі «Зустріч з пресою» на каналі NBC:

«Безробіття впало. Звичайно, що так. Але чому? Тому що 4% з тих, хто був би зараз зареєстрований на біржі праці як безробітний, перестали шукати роботу. Інакше це було б 12-13% безробітних в країні».

Не дуже радіють цим новинам і ті американці, що все ще залишаються безробітними чи працюють не за спеціальністю.

«Залишається ще багато американців, яким потрібна робота взагалі чи краще оплачувана робота ніж та, що вони мають. Але економіка посилюється. Відновлення пришвидшується. І ми мусимо робити усе від нас залежне, аби ця тенденція зберігалася», – Барак Обама.

Опитування громадської думки свідчать, що позитивні новини додали до рейтингу президента, але лише незначним чином.

Відео - найголовніше

Учитель музики зі США допомагає тваринам з України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:16 0:00
XS
SM
MD
LG