Спеціальні потреби

Куба зацікавилась білоруськими безпілотниками


Білорусь хоче організувати на Кубі збирання нового безпілотного літального апарата «Стерх-БМ». Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на гендиректора Мінського авіаремонтного заводу Євгена Вайцеховича.

«Куба зацікавлена не тільки у придбанні білоруських безпілотників, але і в організації на своїй території спільного виробництва безпілотних літальних апаратів», - зазначив керівник мінського підприємства. Крім того, білоруські виробники вважають, що нинішній спільний проект може дозволити Білорусі вийти на ринки інших країн Латинської Америки.

Безплотник «Стерх-БМ» призначений для буксирування авіаційних мішеней та моніторингу віддалених ділянок земної і водної поверхні. Апаратом можна управляти як через радіозв'язок, так і за допомогою автопілота. Він важить 65 кг, розвиває крейсерську швидкість 120 км на годину. Його максимальна швидкість – 200 км на годину, максимальна дальність польоту 240 км, максимальна висота польоту 3 кілометри.

Стартова вартість безпілотника, за словами розробників – 250 тисяч доларів, але залежно від комплектації вона може досягати півмільйона доларів. Перевагою нового апарата його творці називають простоту в управлінні, а також здатність злітати і сідати в складних метеорологічних умовах, а також вночі. Зокрема, «Стерх-БМ» здатний використовувати як злітну смугу ділянку автодороги довжиною не менше 5 метрів.
XS
SM
MD
LG