Спеціальні потреби

Поліція затримала двох осіб, запідозрених у причетності до атак у Копенгаґені


Неподалік синагоги у Копенгаґені

У Данії поліція повідомила про затримання двох чоловіків, запідозрених у наданні допомоги нападнику, який убив двох людей в окремих перестрілках у Копенгагені в суботу.

Поліція заявила в понеділок, що затримані запідозрені у наданні допомоги і в сприянні 22-річному ймовірному нападнику, звинуваченому у перестрілці на заході про свободу слова в головній синагозі у Копенгаґені.

Прем’єр-міністр Данії Гелле Торнінґ-Шмідт заявила, що обидві перестрілки – це «цинічний акт терору в Данії».

Поліція застрелила народженого в Данії імовірного нападника після того, як він відкрив вогонь по поліцейських неподалік залізничного вокзалу. Згідно з поліцією, кримінальне минуле нападника включало випадки насильства і порушення законів, пов’язане із зберіганням зброї.

Начальник розвідки Данії Єнс Мадсен заявив, що, на думку слідчих, дії нападника були інспіровані радикальним ісламізмом.

У зв’язку з випадками насильства прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу закликав європейських євреїв емігрувати до Ізраїлю. Він звернувся з таким же закликом після смертельної атаки на крамницю з кошерними продуктами минулого місяця в Парижі.

XS
SM
MD
LG