Спеціальні потреби

Фізичні вправи помагають хворим на діабет


За словами Всесвітньої організації охорони здоров’я, діабет – одна із найбільших загроз здоров’ю людини в усьому світі. Щороку все більше людей страждає на цю хворобу. Утім, за умов правильної дієти та збільшення фізичного навантаження, хворі на найбільш поширений тип діабету – тип два – можуть вести активний та продуктивний спосіб життя. Нещодавнє дослідження показало, що комбінація вправ з аеробіки та зміцнення м’язів можуть покращити рівень цукру в крові та допомогти скинути вагу.

Престон Свенсон страждає на діабет другого типу. Аби тримати рівень цукру в крові у нормі, він покладається на ліки. Займатися спортом він ніколи не любив:

«Мій рівень холестерину, тиск крові, рівень цукру в крові – усе було не в нормі».

За даними Міжнародної фундації діабету, близько 285 мільйонів людей на планеті хворіють на діабет, більшість із них – мешканці Індії та Китаю.

Існує два типи діабету. Людина вважається хворою на діабету першого типу тоді, коли її печінка не може виробляти достатньо інсуліну. Тип два – це коли тіло людини не може ефективно використовувати той інсулін, який виробляється організмом. Зі всіх хворих на діабет, 90% страждають саме на другий тип. Як правило, стан цих хворих погіршується, коли вони мають надмірну вагу та ведуть сидячий спосіб життя.

Саме таким і був Свенсон до того моменту, коли він узяв участь у дослідженні доктора Тімоті Черча з Біомедичного дослідницького центру Пеннігтону. Доктор Черч з колегами спостерігали за понад 260 хворими на діабет другого типу, які, перед початком експерименту взагалі не робили фізичних вправ або робили їх дуже мало та мали дуже високий рівень цукру в крові.

Усіх учасників розділили на три групи. Перша група займалася спортивною ходьбою. Друга – силовими вправами, і третя – комбінацією аеробіки та силових вправ. Доктор Черч говорить:

«У тих, хто займався силовими вправами, трохи покращився рівень цукру в крові, так само як і в тих, хто займався ходьбою. Але найбільші покращення спостерігалися у тих, хто комбінував два типи вправ».

Доктор Черч каже, що учасники дослідження, які робили комбінацію вправ, скинули найбільше жиру – у середньому два з половиною кілограми – але не втратили вагу у м’язовій тканині. Для хворих на діабет м’язи є надзвичайно важливими, бо вони допомагають регулювати рівень цукру в крові. До того ж учасники дослідження через покращення їхнього здоров’я змогли зменшити кількість ліків, які вони приймали. Престон Свенсон каже, що 140 хвилин фізичних вправ на тиждень змінили його життя.

«Найбільше перевага, що я буду разом з моєю родиною ще багато років», – каже він.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG