Спеціальні потреби

Актуально

Фізичні вправи помагають хворим на діабет

За словами Всесвітньої організації охорони здоров’я, діабет – одна із найбільших загроз здоров’ю людини в усьому світі. Щороку все більше людей страждає на цю хворобу. Утім, за умов правильної дієти та збільшення фізичного навантаження, хворі на найбільш поширений тип діабету – тип два – можуть вести активний та продуктивний спосіб життя. Нещодавнє дослідження показало, що комбінація вправ з аеробіки та зміцнення м’язів можуть покращити рівень цукру в крові та допомогти скинути вагу.

Престон Свенсон страждає на діабет другого типу. Аби тримати рівень цукру в крові у нормі, він покладається на ліки. Займатися спортом він ніколи не любив:

«Мій рівень холестерину, тиск крові, рівень цукру в крові – усе було не в нормі».

За даними Міжнародної фундації діабету, близько 285 мільйонів людей на планеті хворіють на діабет, більшість із них – мешканці Індії та Китаю.

Існує два типи діабету. Людина вважається хворою на діабету першого типу тоді, коли її печінка не може виробляти достатньо інсуліну. Тип два – це коли тіло людини не може ефективно використовувати той інсулін, який виробляється організмом. Зі всіх хворих на діабет, 90% страждають саме на другий тип. Як правило, стан цих хворих погіршується, коли вони мають надмірну вагу та ведуть сидячий спосіб життя.

Саме таким і був Свенсон до того моменту, коли він узяв участь у дослідженні доктора Тімоті Черча з Біомедичного дослідницького центру Пеннігтону. Доктор Черч з колегами спостерігали за понад 260 хворими на діабет другого типу, які, перед початком експерименту взагалі не робили фізичних вправ або робили їх дуже мало та мали дуже високий рівень цукру в крові.

Усіх учасників розділили на три групи. Перша група займалася спортивною ходьбою. Друга – силовими вправами, і третя – комбінацією аеробіки та силових вправ. Доктор Черч говорить:

«У тих, хто займався силовими вправами, трохи покращився рівень цукру в крові, так само як і в тих, хто займався ходьбою. Але найбільші покращення спостерігалися у тих, хто комбінував два типи вправ».

Доктор Черч каже, що учасники дослідження, які робили комбінацію вправ, скинули найбільше жиру – у середньому два з половиною кілограми – але не втратили вагу у м’язовій тканині. Для хворих на діабет м’язи є надзвичайно важливими, бо вони допомагають регулювати рівень цукру в крові. До того ж учасники дослідження через покращення їхнього здоров’я змогли зменшити кількість ліків, які вони приймали. Престон Свенсон каже, що 140 хвилин фізичних вправ на тиждень змінили його життя.

«Найбільше перевага, що я буду разом з моєю родиною ще багато років», – каже він.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG