Спеціальні потреби

Актуально

Фізичні вправи помагають хворим на діабет

За словами Всесвітньої організації охорони здоров’я, діабет – одна із найбільших загроз здоров’ю людини в усьому світі. Щороку все більше людей страждає на цю хворобу. Утім, за умов правильної дієти та збільшення фізичного навантаження, хворі на найбільш поширений тип діабету – тип два – можуть вести активний та продуктивний спосіб життя. Нещодавнє дослідження показало, що комбінація вправ з аеробіки та зміцнення м’язів можуть покращити рівень цукру в крові та допомогти скинути вагу.

Престон Свенсон страждає на діабет другого типу. Аби тримати рівень цукру в крові у нормі, він покладається на ліки. Займатися спортом він ніколи не любив:

«Мій рівень холестерину, тиск крові, рівень цукру в крові – усе було не в нормі».

За даними Міжнародної фундації діабету, близько 285 мільйонів людей на планеті хворіють на діабет, більшість із них – мешканці Індії та Китаю.

Існує два типи діабету. Людина вважається хворою на діабету першого типу тоді, коли її печінка не може виробляти достатньо інсуліну. Тип два – це коли тіло людини не може ефективно використовувати той інсулін, який виробляється організмом. Зі всіх хворих на діабет, 90% страждають саме на другий тип. Як правило, стан цих хворих погіршується, коли вони мають надмірну вагу та ведуть сидячий спосіб життя.

Саме таким і був Свенсон до того моменту, коли він узяв участь у дослідженні доктора Тімоті Черча з Біомедичного дослідницького центру Пеннігтону. Доктор Черч з колегами спостерігали за понад 260 хворими на діабет другого типу, які, перед початком експерименту взагалі не робили фізичних вправ або робили їх дуже мало та мали дуже високий рівень цукру в крові.

Усіх учасників розділили на три групи. Перша група займалася спортивною ходьбою. Друга – силовими вправами, і третя – комбінацією аеробіки та силових вправ. Доктор Черч говорить:

«У тих, хто займався силовими вправами, трохи покращився рівень цукру в крові, так само як і в тих, хто займався ходьбою. Але найбільші покращення спостерігалися у тих, хто комбінував два типи вправ».

Доктор Черч каже, що учасники дослідження, які робили комбінацію вправ, скинули найбільше жиру – у середньому два з половиною кілограми – але не втратили вагу у м’язовій тканині. Для хворих на діабет м’язи є надзвичайно важливими, бо вони допомагають регулювати рівень цукру в крові. До того ж учасники дослідження через покращення їхнього здоров’я змогли зменшити кількість ліків, які вони приймали. Престон Свенсон каже, що 140 хвилин фізичних вправ на тиждень змінили його життя.

«Найбільше перевага, що я буду разом з моєю родиною ще багато років», – каже він.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG