Спеціальні потреби

Україна – остання у Європі за рівнем економічних свобод


Україна посіла 164-те місце у світовому рейтингу економічних свобод, укладеному американською дослідницькою організацією Heritage Foundation та виданням «Wall Street Journal», оприлюдненому у середу. Порівняно з минулим роком, Україна опустилась на дві сходинки і за рівнем економічних свобод посідає останнє місце в Європі.

У дослідженні мовиться, що у 2010-му році ситуація в Україні погіршилась, зокрема неефективно ведеться управління державними видатками та збільшилась корупція. Серед успіхів України, рейтинг називає конкурентоспроможний рівень податків та вступ до Світової організації торгівлі.

Підкреслено, що внаслідок попередніх реформ в Україні спостерігається збільшення експорту та відповідно зростання економіки з середини 2010-го року. Тим не менше, структурні обмеження та політична нестабільність продовжують заважати розвитку українського приватного сектора, – зауважується у дослідженні.

Втручання уряду та загроза експропріації приватного майна обмежують економічну активність в країні. Рейтинг зазначає, що слабко розвинений фінансовий сектор України з великими зусиллями надає необхідні кредити для розвитку приватного сектора, в той час як нормативно-правова база є непрозорою та обтяжливою.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG