Спеціальні потреби

Актуально

ЄC планує до кінця тижня узгодити нафтові санкції проти Росії

У Франції, яка зараз головує в ЄС, вважають, що 27 країн організації можуть досягти згоди у питанні запропонованих енергетичних санкцій проти Росії.

«Деякі країни більше залежать від російської нафти ніж інші, тому нам треба знайти рішення, яке дасть можливість їм погодитися на санкції. Але я вважаю, що ми можемо цього досягти», - сказала французькому радіо France Info Барбара Помпілі, яка очолює міністерство довкілля та енергії.

Помпілі сказала, що йдеться зокрема про можливість налагодження потоків транспортування нафти поміж європейськими країнами і висловила надію на досягнення згоди до кінця тижня.

Пропозиція Європейської комісії включити в шостий пакет санкцій ЄС заборону на імпорт російської нафти виявила розбіжності у Євросоюзі, коли йдеться про готовність країн переорієнтуватися на альтернативні джерела.

Оголошуючи пропозицію 4 травня, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зауважила, що процес мав би бути поступовим і визнала, що «це буде нелегко».

Російський газ становить 40% від загального імпорту в ЄС, а нафта з Росії - 25%.

Але через криваву російську війну в Україні і на тлі погрозливих натяків з Москви щодо Заходу Європейський Союз проголосив, що впродовж наступних років хоче стати повністю незалежним від російської енергії, вже відмовившись від російського вугілля.

Про відмову від російських енергоносіїв вже оголосили також США та Велика Британія.

Проте наслідки російської агресії, міжнародних санкцій та умов на міжнародному ринку призвели до небувалого стрибка цін на енергію у Європі, і політикам доводиться зважати на те, як ситуація впливає на їхню економіку та настрої виборців.

Німеччина

Німеччина є найбільшим ринком для російського газу і також купує багато нафти з Росії, але Берлін подає ознаки готовності підтримати нафтогазові санкції проти Москви.

Опитування показують, що німці готові до певних пожертв, щоб покарати Москву за агресію.

Агентство Associated Press подає результати опитування 1 230 виборців німецькою компанією суспільного мовлення ZDF, згідно з якими 28% заявили, що Німеччина повинна припинити імпорт газу й нафти негайно; 54% вважають, що це треба зробити, але спочатку необхідно знайти альтернативні джерела, а 14% висловилися проти.


Поступки для східноєвропейців

Такі країни як Словаччина, Чехія, Болгарія просять для себе окремих умов і тривалішого перехідного періоду для відмови від російської нафти - два або три роки.

Найгучніше проти енергетичних санкцій стосовно Росії висловлюються в Угорщині, прем’єр-міністр якої Віктор Орбан часто знаходив спільну мову з російським президентом Володимиром Путіним і пишався контрактами на придбання російського газу і нафти.

Частка російського газу в Угорщині становить 85%, а нафти - понад 60%.
Речник угорського уряду Золтан Ковач заявив британському телебаченню, що Будапешт готовий скористатися своїм правом накласти вето на запровадження санкцій ЄС, бо, як він висловився, такі санкції «повністю зруйнують угорську економіку».

Тим часом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто припустив, що Будапешт може проголосувати за пакет санкцій ЄС, якщо вони не стосуватимуться російської нафти яка надходить через трубопроводи.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG