Спеціальні потреби

Найбрудніше повітря в західній Європі виявили у містах Польщі й Італії


Таллінн, столиця Естонії, названа містом з найчистішим повітрям у ЄС

Європейське агентство довкілля оприлюднило звіт, який називає міста Польщі та Італії серед тих у західній Європі, що мають найзабрудненіше повітря.

Звіт підтверджує, що найбільші концентрації викидів виявляють в регіонах, де підприємства, зокрема електростанції, спалюють вугілля.

Забруднене повітря продовжує значно впливати на здоров’я європейського населення, особливо в міських зонах…

Загалом чистіше повітря реєструють у країнах півночі Європи, зокрема у Скандинавії та в Балтії.

Однією з найчистіших столиць названо місто Таллінн в Естонії.

Натомість багато міст з найбільш забрудненим повітрям зосереджені на півдні Польщі і в північній частині Італії.

Цей звіт, який аналізує дані 2020 року, не охоплює територію України.

«Забруднене повітря продовжує значно впливати на здоров’я європейського населення, особливо в міських зонах… Нижчі соціоекономічні групи зазнають більшого впливу ніж інші, і старше населення, діти й люди з проблемами здоров’я найбільш вразливі», - нагадує дослідження.

Згідно з поданими підрахунками 2018 року забруднення повітря спричинило передчасну смерть приблизно 417 000 людей у 41 країні Європи.

У звіті підкреслено, що викиди у повітря також шкодять рослинності і тваринам та позначаються на якості води і ґрунту.

«Карантинні обмеження, впроваджені для стримування поширення COVID-19 у більшості європейських країн навесні 2020 року, привели до значного скорочення викидів у повітря, особливо від автотранспорту, авіації та міжнародного мореплавства», - йдеться у звіті.

Автори підкреслюють, що коливання якості повітря пов’язані з пандемією «підкреслює зв’язок між нашим способом життя і станом природи, яка дає нам життя».

Дивіться також: Оглядачі звертають увагу на агресивну кампанію з дезінформації щодо західних вакцин, яку проводить Росія. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG