Спеціальні потреби

Актуально

Найбрудніше повітря в західній Європі виявили у містах Польщі й Італії

Таллінн, столиця Естонії, названа містом з найчистішим повітрям у ЄС

Європейське агентство довкілля оприлюднило звіт, який називає міста Польщі та Італії серед тих у західній Європі, що мають найзабрудненіше повітря.

Звіт підтверджує, що найбільші концентрації викидів виявляють в регіонах, де підприємства, зокрема електростанції, спалюють вугілля.

Забруднене повітря продовжує значно впливати на здоров’я європейського населення, особливо в міських зонах…

Загалом чистіше повітря реєструють у країнах півночі Європи, зокрема у Скандинавії та в Балтії.

Однією з найчистіших столиць названо місто Таллінн в Естонії.

Натомість багато міст з найбільш забрудненим повітрям зосереджені на півдні Польщі і в північній частині Італії.

Цей звіт, який аналізує дані 2020 року, не охоплює територію України.

«Забруднене повітря продовжує значно впливати на здоров’я європейського населення, особливо в міських зонах… Нижчі соціоекономічні групи зазнають більшого впливу ніж інші, і старше населення, діти й люди з проблемами здоров’я найбільш вразливі», - нагадує дослідження.

Згідно з поданими підрахунками 2018 року забруднення повітря спричинило передчасну смерть приблизно 417 000 людей у 41 країні Європи.

У звіті підкреслено, що викиди у повітря також шкодять рослинності і тваринам та позначаються на якості води і ґрунту.

«Карантинні обмеження, впроваджені для стримування поширення COVID-19 у більшості європейських країн навесні 2020 року, привели до значного скорочення викидів у повітря, особливо від автотранспорту, авіації та міжнародного мореплавства», - йдеться у звіті.

Автори підкреслюють, що коливання якості повітря пов’язані з пандемією «підкреслює зв’язок між нашим способом життя і станом природи, яка дає нам життя».

Дивіться також: Оглядачі звертають увагу на агресивну кампанію з дезінформації щодо західних вакцин, яку проводить Росія. Відео

Всі новини дня

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Більше

XS
SM
MD
LG