Спеціальні потреби

Актуально

Після затяжних переговорів ЄС заявляє про угоду щодо проблем міграції

Італійський прем’єр-міністр Джузеппе Конте (ліворуч) і президент Франції Еммануель Макрон

Керівники країн Євросоюзу після майже дев’яти годин дискусій у Брюсселі, що тривали до світанку п’ятниці, досягли компромісних угод стосовно болісних міграційних проблем, які загрожують єдності організації.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель, спілкуючись з журналістами о п’ятій годині ранку, визнала, що потрібно “ще багато працювати, щоб залагодити розбіжності у поглядах”.

Для Меркель європейські домовленості важливі для збереження її коаліційного уряду, в якому проявилися протистояння щодо способів зменшення кількості мігрантів.

Італія - країна, через яку до Європи потрапляє велика кількість мігрантів, погрожувала блокувати будь-яку угоду ЄС, вимагаючи допомоги союзників.

“Переговори були тривалі, але від сьогодні Італія вже не на самоті”, - проголосив по завершенні переговорів нещодавно призначений італійський прем’єр-міністр Джузеппе Конте.

Ключовими називають домовленості про зміцнення зовнішніх кордонів ЄС і наміри створення у Європі та за її межами центрів для прийому людей, які прагнуть притулку на континенті.

Одразу не було відомо, де саме можуть бути створені такі центри, в яких визначатимуть, кого приймати, а кого відправляти назад.

ЄС пропонуватиме допомогу, зокрема фінансову, країнам Африки та Близького Сходу в обмін на співпрацю у вирішенні проблем з мігрантами та біженцями.

У підсумковій заяві брюссельського саміту сказано також про обмеження пересування шукачів притулку між країнами Шенгенської зони.

Домовленості містять обіцянку збільшити інвестиції в Африці, щоб допомогти країнам континенту створити кращі умови для життя і не підштовхувати людей до міграції.

Кореспонденти, посилаючись на учасників саміту, кажуть, що переговори підтвердили небажання групи країн Центральної та Східної Європи брати на себе зобов’язання приймати частку мігрантів з інших країн ЄС.

Польщі, Угорщині та деяким іншим країнам закидають брак солідарності через їхню відмову ділити тягар і брати до себе частину мігрантів з Італії та Греції.

Зза даними ООН, цього року до Європи дісталися менше 45 тисяч мігрантів, що набагато нижче рівня 2015 року, коли щоденно в ЄС прибували тисячі людей - багато з них біженці від війни в Сирії.

Але наслідки минулих великих хвиль імміграції досі впливають на політичну ситуацію у Європі.

Дивіться також: Парубій у Вашингтоні: "Я бачу сигнали, які стверджують, що США не змінять своєї позиції щодо України"

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG