Спеціальні потреби

У Європі пришвидшують плани заборони бензинових і дизельних автомобілів


Париж обмежує кількість автомобілів на вулицях, коли забруднення повітря перевищує норми

Міська рада Парижа, найбільш відвідуваного туристами міста у світі, заявила, що до 2030 року хоче позбутися автомобілів з бензиновими та дизельними двигунами.

Плани, які ще потребують офіційного затвердження, обумовлені зменшенням викидів газів, які впливають на клімат та шкодять здоров’ю.

Агенція Reuters повідомляє, що паризькі посадовці сподіваються, що оголошення крайнього терміну дозволить почати поступовий процес.

Наміри французької столиці випереджають загальнонаціональні плани Франції до 2040 року заборонити використання автотранспорту, що використовує традиційні двигуни внутрішнього згоряння.

Уряд Великої Британії у липні оголосив пропозицію заборонити до 2040 року продаж в країні нових бензинових і дизельних автомобілів.

Оксфорд хоче стати першим містом у Британії без автомобілів з викидами
Оксфорд хоче стати першим містом у Британії без автомобілів з викидами

Цього тижня британське місто Оксфорд, відоме старовинним університетом, оголосило план заборонити автомобілі, які викидають гази, до 2020 року.

Мер Лондона Садік Хан перебуває під тиском закликів вдатися до рішучих кроків після того, як дослідження виявили зв’язок між забрудненим повітрям і причиною смерті 9 000 людей у столиці щороку.

І Париж, і Лондон - найбільші європейські столиці досі намагалися зменшити забруднення повітря, скорочуючи кількість автотранспорту на вулицях і запроваджуючи спеціальні грошові стягнення та інші обмеження.

Норвегію зараз називають найуспішнішою у Європі, коли йдеться про перехід на електричні автомобілі.

В результаті державної системи заохочення, зокрема нижчими податками, Норвегія має найбільшу у світі кількість електричних автомобілів на душу населення.

Минулого року в Норвегії з новореєстрованих пасажирських автомобілів 40% були електричні.

Разом з Нідерландами Норвегія планує вивести з ужитку автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння до 2025 року.

Міжнародна “Паризька" кліматична угода вимагає, щоб кожна країна встановила свої плани щодо скорочення викидів газів включно з транспортним сектором економіки.

Президент Дональд Трамп оголосив 1 червня, що США відмовляються від участі в кліматичній угоді, підписаній у Парижі 2015 року, але правила передбачають, що Вашингтон має виконувати її ще три роки.

У Сполучених Штатах Америки ознакою зацікавлення електричними автомобілями стала реєстрація приблизно 400 тисяч осіб у черзі на придбання електромобіля Тесла-М3.

Дивіться також: Українець-стипендіат програми "World Fellow" у Єльському Університеті розповів про навчання у США

Українець-стипендіат програми "World Fellow" у Єльському Університеті розповів про навчання у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:47 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG