Спеціальні потреби

Компанія Фейсбук готується до виходу на біржу


Компанія Фейсбук розпочала презентаційний тур по США, що має на меті привернути додаткову увагу до випуску акцій компанії. Власники компанії планують залучити щонайменше 10,6 мільярди доларів та наблизитись до таких гігантів технологічної індустрії як Ґуґл та Амазон. Більшість експертів прогнозують, що Фейсбук без особливих проблем досягне поставленої мети, втім деякі скептики сумніваються, що купівля акцій популярної соціальної мережі є гарною інвестицією.

Промотур розпочався у Нью-Йорку. Його мета – переконати якомога більше інвесторів придбати акції Фейсбук.

«Із самого початку, коли ми почали будувати соціальну мережу для однієї школи, ми мали уявлення, у що це може вирости. Ми просто не були впевнені, що саме ми цього досягнемо», – зізнається засновник компанії Марк Закерберґ.

Мало хто міг уявити, що задум, який розпочався з університетського гуртожитку лише 8 років тому, привабить 900 мільйонів користувачів у цілому світі і матиме оціночну вартість яка дорівнюватиме ВВП невеликої країни.

Виходячи зі стартової ціни акцій, яка коливається між 28-ма та 35-ма доларами, компанія Фейсбук може коштувати до 80 мільярдів доларів. Так вважає аналітик ринку цінних паперів Макс Вольф:

«Я думаю, що вони досягнуть мети та розпродадуть акції вже у перший день. Вони будуть намагатись виручити якомога більше грошей від свого ІПО».

Втім не всі впевнені, що Фейсбук вартий грошей, які просить за акції. Джеф Корбін – виконавчий директор компанії KSCA Strategic Communications – розповів «Голосу Америки», що, виходячи з прибутків Фейсбук від розміщення реклами, вартість компанії має бути значно меншою. Він посилається на Ґуґл, вартість якого складає приблизно 5,5% річних прибутків компанії від продажу реклами.

«Якщо ми застосуємо цю формулу до Фейсбук, який має прибутки від реклами на рівні 400 мільйонів, то будемо мати зовсім іншу цифру», – каже Корбін.

Нинішні оцінки вартості Фейсбук, на думку Макса Вольфа, викликані ажіотажем:

«Ми вважаємо, що компанія продовжує зростати. Очевидно, і провідні гравці ринку вважають так само».

Можливо так все і є, проте Джеф Корбін радить інвесторам триматись подалі від акцій соціальної мережі:

«На мою думку, якщо компанія не надасть чіткої стратегії збільшення своїх показників, вартість її акцій буде постійно зменшуватись».

Промотур Фейсбук напевне надасть зацікавленим інвесторам відповідь на ключові для них питання. Акції надійдуть у продаж 18-го травня.

XS
SM
MD
LG