Спеціальні потреби

Суд у Бразилії штрафом змусив Facebook заблокувати акаунти прихильників президента Болсонару через фейки


В суботу Facebook оголосив про глобальне блокування низки акаунтів, якими керують прибічники президента Бразилії Жаїра Болсонару. Причиною рішення є зв'язок заблокованих аканутів із поширенням неправдивих новин, повідомляє Reuters.

Такий крок компанія зробила у відповідь на вимогу Верховоного суду Бразилії. У травні суд розпорядився заблокувати 16 Twitter та 12 Facebook акаунтів прихильників Болсонару, яких пов'язують із розслідуванням щодо поширення фейкових новин і роздмухування ненависті під час виборів президента 2018 року. Пізніше ця кількість зросла до 35 акаунтів, 14 сторінок, 1 групи та 38 Instagram акаунтів. Одна зі сторінок мала майже 900 тисяч підписників.

Акаунти пов'язують із однопартійцями Болсонару та його синами. Зокрема, їх використовували, щоб атакувати журналістів та політичних опонентів президента, а пізніше - обговорювати коронавірус.

Тоді соцмережі заблокували ці акаунти в Бразилії, повідомляє CNN, але вони залишались доступні із закордонних IP-адрес. У п'ятницю суддя Алешандре ді Мораїз постановив, що Facebook не виконав рішення суду заблокувати ці акаунти у світі, через це соцмережа повинна заплатити понад 360 тисяч доларів штрафу й додатково по 20 тисяч доларів на день, допоки не виконає вимогу.

У суботу соцмережа заявила, що цей крок став "екстремальним", загрозою "свободі висловлювання за межами юрисдикції Бразилії", однак все ж погодилась піти на цей крок суду, адже невиконання рішення суду загрожує "кримінальною відповідальністю місцевим працівникам" Facebook. Також компанія оскаржує рішення.

Останнє рішення суду стосувалось лише Facebook. Невідомо, чи на Twitter очікують такі ж штрафи, - невідомо.

Сам президент Болсонару не коментував цю справу, але його син Флавіо написав у Twitter: "Моя солідарнысть з усіма профайлами, які несправедливо цензурує Facebook та Instagram - схоже, за те, що вони підтримують президента Болсонару. Щойно ви створите нові профайли, щоб використовувати свою священну свободу волевиявлення, дайте мені знати у приватні повідомлення, і я допоможу розповісти про це загалу".

Дивіться також: Республіканці у Конгресі відкинули ідею президента Трампа про можливе перенесення дати виборів

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG