Спеціальні потреби

Актуально

Юридичний комітет Конгресу США закидає Трампу вчинення низки федеральних злочинів

Юридичний комітет Конгресу США під час голосування зі звинувачень щодо імпічменту

У звіті на 658 сторінках, оприлюдненому зранку в понеділок, Юридичний комітет Палати представників Конгресу США, в якому більшість контролюють законодавці від Демократичної партії, рекомендував Палаті представників США оголосити імпічмент президенту США Дональду Трампу, а Сенату – усунути його з посади.

Імпічмент не обов'язково має бути оголошено саме за кримінальні злочини, але в своєму звіті демократи заявили, що поведінка Трампа була злочинною.

"Вимагання хабаря" та "вчинення злочину з використанням засобів зв'язку". Такі звинувачення проти президента США Дональда Трампа висунув Юридичний комітет Палати представників США, деталізуючи перший пункт імпічменту - "зловживання владою".

Трамп, вважають демократи, багато місяців вчиняв тиск на Україну, щоб отримати політично вмотивоване розслідування проти свого опонента і таким чином забезпечити втручання до виборів 2020 року.

Ці спроби не припиняються, зауважують демократи, вказуючи на нещодавню подорож особистого юриста Трампа Руді Джуліані до Києва, яка, на думку демократів, свідчить про те, що "загроза втручання існуватиме, якщо він залишиться на посаді".

Серед ключових свідчень злочинів у звіті йдеться про телефонну розмову від 25 липня між президентом Трампом та президентом України Володимиром Зеленським, коли Трамп звернувся до Зеленського стосовно можливого розслідування родини колишнього віце-президента США Джо Байдена. Демократи прирівняли це до вимагання хабаря, що є федеральним злочином у США. Трамп же неодноразово заперечував порушення під час цієї розмови і називав її "чудовою" та "бездоганною".

Під час телефонної розмови 25 липня з Зеленським та наступного дня з послом США до ЄС Ґордоном Сондлендом, Трамп, на думку демократів, порушив норми закону про шахрайство з використанням засобів зв'язку, позбавивши "народ Америки доброчесного управління, яке очікується та вимагається від голови виконавчої влади", йдеться у звіті.

"Обтяжуючою обставиною" звіт Юридичного комітету вважає те, що Трамп відтерміновував зустріч із Зеленським, заморозив оборонну допомогу Україні, незважаючи на рекомендації про виділення допомоги від Державного департаменту США, Пентагону та Ради з національної безпеки США.

У звіті нагадали, що покарання за вимагання хабаря, зловживаючи державною посадою, може сягнути 15 років, а покарання за шахрайство з використанням засобів зв'язку передбачає до 20 років ув'язнення для посадовців, які порушують публічну довіру.

Стосовно другого пункту обвинувачень проти Трампа, затверджених комітетом, де йдеться про перешкоджання правосуддю, у звіті демократи звинувачують Трампа у "залякуванні свідків", що також є федеральним злочином у США.

Члени комітету від Республіканської партії висловили окрему думку до звіту на 18 сторінках. У окремій думці республіканці заявили, що процедура імпічменту відбувається з порушеннями, а самі звинувачення є "нечіткими та гіперболізованими", особливо що стосується продовження порушень. Демократи ж заявляють, що республіканцям було надано достатньо можливостей для представлення своєї позиції.

Звіт та окрему думку буде подано під час голосування у Палаті представників США з питання імпічменту, яке, ймовірно, відбудеться в середу.

Дивіться також: Огляд новин: Вашингтон готується до вирішального тижня у процесі імпічменту. Відео

Всі новини дня

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Протягом наступальних дій важливою є підтримка наземних сил із повітря. Серед цілей армійських льотчиків - захист піхоти та ураження цілей противника. Для своїх атак ЗСУ в тому числі застосовують й транспортні гелікоптери Мі-8.

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії: чому ці візити є важливими для України? Відео

Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії. Серед іншого - для того, аби скоординувати із США зусилля із підтримки української армії.

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео

Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Останні маневри на полі бою активно обговорюють західні експерти. Дехто звертає увагу на те, що впевненість ЗСУ контрастує із ознаками хаосу в Росії. Про це зокрема кажуть в американському Інституті вивчення війни.

В Держдепі вірять, що РФ програє, та сподіваються, що зупиниться, поки не втратила більше

Заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател

Росія програє у своїй війні проти України та має припинити агресію, поки не втратила ще більше. Про це заявив під час брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.

"Я не збираюся вдаватися в конкретні оцінки щодо ситуації на полі бою або говорити від імені української влади. Проте, відверто кажучи, я вірю, що Росія програє у цій війні. Тому я сподіваюся, що Кремль переоцінить свою присутність, зупиниться, поки не втратив більше, та негайно покине українську територію", - відповів Пател на прохання оцінити ситуацію на полі бою.

Він додав, що США загалом не підтримують атаки всередині Росії, але нагадав, що саме Росія завдає жорстоких ударів по цивільному населенню України.

«Загалом ми не підтримуємо напади всередині Росії, але Росія продовжує свої авіаудари по Києву, багато з яких спустошили цивільні райони, і Росія продовжує свої жорстокі напади на народ України. І тому важливо те, що Росія може закінчити цю війну в будь-який час, вивівши свої сили з України, замість того, щоб продовжувати щоденні жорстокі атаки на українські міста з людьми, націлюючись на цивільну інфраструктуру, націлюючись на цивільні території».

Він також додав, що союзники продовжують забезпечувати українські війська технікою та тренуванням, щоб Україна змогла повернути свої суверенні території.

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ - думки сенаторів США

Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес під час інтерв’ю з журналістокою української служби «Голосу Америки», Катериною Лісуновою. 

На тлі посилення російських атак на Україну та довгоочікуваного контрнаступу кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова запитала американських сенаторів, чи вважають вони допустимою воєнну відповідь України по території РФ?

"Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, -  такою є природа війни". 
Боб Менендес, сенатор-демократ, штат Нью-Джерсі

А також, чи вплине таке розширення географії війни на військову допомогу Україні, яку надають західні партнери?

Сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі та голова сенатського Комітету із міжнародних відносин Боб Менендес заявив, що Україна має право захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор.

Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес, під час інтерв’ю українській службі «Голосу Америки».
Сенатор-демократ від Нью-Джерсі Боб Менендес, під час інтерв’ю українській службі «Голосу Америки».

"В Україні йде війна. І це не війна, яку вони обирали. Це війна, яку їм нав’язав Володимир Путін. Отже, Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, такою є природа війни. Знову ж таки, якби Путін не розв'язав цю війну, він би не опинився в тих обставинах, в яких зараз перебуває", - каже сенатор Боб Менендес у коментарі для Голосу Америки.

Своєю чергою сенатор-республіканець від штату Айдаго Джим Ріш вважає, що вирішувати характер своїх воєнних операцій мають самі українці.

Сенатор-республіканець від штату Айдахо, Джим Ріш, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».
Сенатор-республіканець від штату Айдахо, Джим Ріш, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».

"Це питання, на яке українці мають відповісти самі. Це їхній конфлікт. Вони краще знають, що їм робити, яку дати відповідь. І я це розумію. Я точно не з тих, хто збирається сидіти та засуджувати, що вони роблять. А щодо самої Росії, коли вона чинить такі речі, то більшість людей мали б усвідомити, що на це буде реакція. І реакція, найімовірніше, буде аналогічною", - вважає співголова сенатського Комітету із міжнародних відносин.

Бен Кардін, сенатор-демократ від штату Мериленд, вважає, що існують певні обмеження, яких потрібно дотримуватись. Але при цьому варто не забувати, що будь-які дії Києва є лише захистом від російської агресії.

Сенатор-демократ від штату Меріленд, Бен Кардін, під час інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".
Сенатор-демократ від штату Меріленд, Бен Кардін, під час інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".

"Треба визнати, що Росія є винною в цій загарбницькій війні. Усі наслідки цієї війни, включно з діями обох сторін, ініційовані саме росіянами, і вони мають нести відповідальність. Україна захищається. Ми визнаємо, що існують певні обмеження, і їх потрібно дотримуватись. Україна проявила велику стриманість під час цієї загарбницької війни, яку почала Росія. Тим часом Росія не стримується взагалі", - коментує Кардін в інтерв'ю Голосу Америки.

Сенатор-республіканець від штату Небраска Джон Рікеттс вважає, що українці мають робити усе необхідне, щоб виграти цю війну. "Знову ж таки, це війна. Україні потрібно переконатися, що вона переживе цю війну. Тож їм доведеться робити усе, що вони повинні робити, аби виграти цю війну", - наголошує законодавець.

Сенатор-республіканець від штату Небраска, Джон Рікеттс, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».
Сенатор-республіканець від штату Небраска, Джон Рікеттс, під час інтерв’ю з українською службою «Голосу Америки».

Також, за словами Рікеттса, США мають допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно: "Перше і найголовніше – зробити так, щоб Україна виграла цю війну. Щодо конкретної тактики, то це ми залишимо на розсуд України, саме вони мають визначити, як найкраще вести цю війну. Але найважливіше - Україна має виграти, а Путін – програти. Якою тактикою та стратегією цього досягти? Я тут не експерт. Але Сполучені Штати повинні бути відданими допомозі Україні у довгостроковій перспективі, щоб переконатися, що українці виграють цю війну", - пояснив сенатор.

Дивіться також: Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США.

Більше

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG