Спеціальні потреби

Актуально

Дім Свободи пояснює своє рішення понизити рейтинг політичних свобод в Україні

Дім Свободи пояснює своє рішення понизити рейтинг політичних свобод в Україні

У своєму щорічному звіті американська правозахисна організація Дім Свободи (Freedom House) знизила рейтинг політичних свобод в Україні з 3 до 4, зазначивши, що падіння рейтингів спричинили тиск української влади на опозицію, свободу слова та розгін мирних демонстрацій.

Віце-президент Дому Свободу з питань стратегії та аналітики Кристофер Вокер в інтерв’ю Голосу Америки так прокоментував ці висновки:

«Розвиток подій в Україні хвилює всіх, хто хоче кращого майбутнього для України, з кількох причин. Найбільше нас турбує той факт, що вже два роки поспіль відбувається наступ на інститути демократичної відповідальності. За два роки проблеми виникли саме у тих сферах, де Україні вдалося зробити великий поступ після протестів та Помаранчевої революції 2004 року. Йдеться про поступ у громадянському суспільстві, виборчій системі, у медіа просторі. Крім того, за останній рік ми стали свідками того, як влада посилила тиск на судову систему, таким чином відбувається порушення принципу верховенства права. Крім того, наше велике непокоєння викликає той факт, що це відбувається у той час, коли принцип верховенства права в країні ще є досить уразливим і не сталим, а країна потребує реформ. Ми стурбовані вибірковим переслідуванням колишніх високопосадовців, у тому числі Юлії Тимошенко, яка отримала занадто довгий термін ув’язнення у процесі, який багатьма сприймається як справа надзвичайно політизована. І ці процеси є лише частиною цілого комплексу заходів, до яких вдалася українська влада, і які сигналізують про те, що в країні відбуваються дуже серйозні зміни у той час, коли її демократія є ще досить несталою. І цікаво, що саме зараз у той час, коли інші суспільства світу борються за свої свободи та права, українська влада рухається у протилежному напрямку».

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG