Спеціальні потреби

Законодавці США закликають Білий дім домогтися видачі Фірташа з Австрії


На фото: Дмитро Фірташ у Верховному суді Австрії у 2019-му році

Законодавці Конгресу посилюють тиск на Білий дім, вимагаючи збільшити зусилля для екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа з Австрії до США. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

У листі, оприлюдненому двопартійною групою членів Палати представників від 22 червня, конгресмени висловили припущення, що Дмитро Фірташ корумпував австрійську судову систему.

Раніше Рада національної безпеки та оборони України ухвалила рішення про запровадження санкцій щодо Фірташа. Його захисники заявили, що він "категорично заперечує звинувачення" РНБО.

У листі на ім’я державного секретаря Ентоні Блінкена та генерального прокурора Мерріка Гарленда законодавці-демократи Марсі Каптур і Майк Квіґлі, а також республіканці Брайан Фіцпатрік та Енді Гарріс – зазначили, що Австрія, на їхню думку, затягує відповіді на запит США, і припустив, що Фірташ зміг підкупити австрійську судову систему.

«Ми стурбовані тим, що пан Фірташ використав своє значне багатство та зловмисний вплив, щоб зруйнувати правову систему цієї країни для уникнення екстрадиції та відповідальності перед законом», – йдеться в листі.

Цього тижня Крістіна Зальцборн, речниця окружного суду Відня з кримінальних справ у коментарі "Голосу Америки" заявила про відсутність рішення щодо Фірташа.

"Запит на відновленя справи є доволі обширним, як і заяви прокуратури та зустрічної сторони. Таким чином ми не можемо передбачити, коли слід очікувати рішення", - заявила Зальцборн.

Як відзначає "Радіо Свобода", у 2014-му році американська прокуратура звинуватила Фірташа у хабарництві. З того часу олігарх протидіє спробам США домогтися його екстрадиції з Австрії, де він живе більшу частину часу.

"Припускаю, що коли Фірташ ступить на американську землю з літака, стане особливим поворотним моментом у війні проти корупції та клептократії. Безкарності буде позбавлено одного із найбільших та наглих порушників, перед цілим світом", - твітує у середу Нейт Сібрі, експерт американського аналітичного центу Hudson Institute.

Дивіться також: Держсекретар США про «Північний потік-2» під час прес-конференції з Маасом

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG