Спеціальні потреби

Актуально

П’ять президентів США і один Путін у зустрічах за понад 20 років

Президент США Джордж Буш (молодший) з президентом Росії Володимиром Путіним після зустрічі у Санкт Петербурзі 22 листопада 2002 року.

Перший саміт президента США Джо Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним у Женеві 16 червня 2021 року нагадує, що чинний російський керівник перебуває при владі вже понад 20 років, і в Америці за цей час змінилося п’ять президентів.

Президент Білл Клінтон вперше зустрівся з Володимиром Путіним, тоді ще прем’єр-міністром, у вересні 1999 року. У липні 2000 року Клінтон розмовляв з Путіним вже в якості президента Росії на саміті G8 в Японії.

Президент Клінтон з президентом Путіним 21 липня 200 р.
Президент Клінтон з президентом Путіним 21 липня 200 р.

Наступний президент США Джордж Буш (молодший) мав саміт з президентом Путіним у липні 2001 року в Любляні в Словенії. Відносини Буша з Путіним виявилися найприязнішими у порівнянні з іншими американськими президентами.

Президент Путін і президент Буш під час зустрічі вдома в американського президента у штаті Мейн 2 липня 2007 р..
Президент Путін і президент Буш під час зустрічі вдома в американського президента у штаті Мейн 2 липня 2007 р..

Коли президент Барак Обама почав свій перший термін 2009 року, то Володимир Путін обіймав посаду прем’єр-міністра, щоб незабаром знову 2012 року повернутися у президентське крісло. Але в адміністрації США вважали, що навіть на прем’єрській посаді Путін залишав за собою ключові важелі влади і Обама мав з ним низку офіційних зустрічей.

Президент Путін і президент Обама в ООН у Нью-Йорку 2015 р.
Президент Путін і президент Обама в ООН у Нью-Йорку 2015 р.

Президент Дональд Трамп від початку своєї каденції наголошував на необхідності домовлятися з президентом Путіним і заявляв, що його досвід бізнес переговорів допоможе прориву у відносинах Вашингтона з Москвою.

Президент Дональд Трамп з президентом Володимиром Путіним на прес-конференції після саміту в Гельсінки 2018 р.
Президент Дональд Трамп з президентом Володимиром Путіним на прес-конференції після саміту в Гельсінки 2018 р.

Джо Байден упродовж багаторічної політичної кар’єри неодноразово зустрічався з Володимиром Путіним.

Віце-президент Джо Байден і прем’єр-міністр Володимир Путін у Москві 10 березня 2011 р..
Віце-президент Джо Байден і прем’єр-міністр Володимир Путін у Москві 10 березня 2011 р..

В інтерв’ю журналу New Yorker 2011 року Байден розповів, що особисто висловив Путіну сумніви стосовно того, чи є у російського політика душа. В інтерв’ю американському телебаченню після обрання на президентську посаду Джо Байден ствердно відреагував на запитання журналіста про те. чи вважає він Путіна вбивцею.

Напередодні женевського саміту Джо Байден назвав Путіна «гідним супротивником» і додав:

«Я сподіваюся, що президент Путін дійде висновку, що це у його власних інтересах, щоб світ змінив думку про нього. Стосовно того, чи буде він поводитися так, як відповідало б главі держави».

Дивіться також: Чого американські експерти очікують від зустрічі Байдена і Путіна у Женеві. Відео

Чого американські експерти очікують від зустрічі Байдена і Путіна у Женеві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Всі новини дня

Допомога Британії постраждалим від повеней в Україні прийде через ООН та Червоний Хрест - Ріші Сунак

"Ми ще раніше надали кошти ООН та Червоному Хресту на подібні інциденти. Зараз ці ресурси переміщуються в регіон на допомогу постраждалим", - заявив Ріші Сунак. Фото: Reuters/Kevin Lamarque

Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак під час візиту до Вашингтона назвав руйнування Каховської дамби "жахливим" і повідомив, що британська розвідка ще встановлює відповідальних за скоєне.

"Ми все ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять. Ми ще раніше надали кошти для Організації Об’єднаних Націй і Червоного Хреста, передбачаючи подібні інциденти. Зараз ці ресурси переміщуються в регіон, щоб допомогти постраждалим сім’ям. Це жахливий вчинок, від якого постраждали сотні тисяч людей. Ми й надалі будемо підтримувати Україну", - заявив глава британського уряду.

У четвер, 8 червня, Ріші Сунак зустрічається у Білому домі з президентом США Джо Байденом. Як очікується, сторони обговорять, серед іншого, питання російської агресії в Україні, економічну безпеку, а також регулювання у світі розвитку штучного інтелекту.

Напередодні прес-секретарка Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що питання російського вторгнення в Україну буде пріоритетом їхньої зустрічі.

США та Велика Британія - серед найбільших донорів військової допомоги Україні, зокрема, в питанні підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, серед яких – літаки F-16.

«Ми й надалі будемо підтримувати Україну», – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії. Відео

"Ми ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять", – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії

Литва: контрнаступ України розпочнеться незалежно від катастрофи, спричиненої підривом ГЕС

Фото 29 травня 2023 року. Український військовий проводить постріл поблизу Бахмута (AP Photo/Efrem Lukatsky)

Україна вже підтвердила строки контрнаступу і "він почнеться незалежно від катастрофи, спричиненої окупантами". Про це в твіті заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Посадовець додав, що через тиждень учасники засідання Контактної групи з оборонної підтримки України в форматі "Рамштайн" ще раз підтвердять військову підтримку, "щоб нічого не бракувало в боротьбі проти окупантів".

ЗМІ в четвер повідомили про активізацію контратакувальних дій Збройних Сил України. The Washington Post повідомляє, з посиланням на джерела в ЗСУ, про значний рух в бік окупованих Росією територій на південному сході країни.

Міноборони Великої Британії в щоденному звіті повідомило, що операційна картина є дуже складною, а важкі бої ведуться на декількох ділянках фронту. В більшості регіонів Україна утримує ініціативу, додали в британському відомстві.

У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео

У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:47 0:00

У Нью-Йорку організували показ автентичного українського вбрання. Волонтери показали вишиті строї з усіх регіонів України, щоб познайомити американців із глибокою, багатогранною і давньою українською культурою. Так вони вирішили розвінчувати міфи російської та радянської пропаганди.

 Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Евакуація поблизу Херсона, 7 червня 2023 року

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.

Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".

Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.

Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.

"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.

Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.

Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.

Більше

XS
SM
MD
LG