Актуально
«Для боротьби з мракобіссям», - пояснюють у Франції публікацію текстів Гітлера з нотатками істориків

У Франції на початку червня офіційно з’явилося перше з 1934 року франкомовне видання текстів Адольфа Гітлера, яке поєднує книгу лідера нацистської Німеччини з розлогими зауваженнями і роз’ясненнями істориків.
...Праця істориків потрібна для боротьби з мракобіссям, з теоріями змов і для боротьби з відкиданням науки й знань у важкі часи, позначені зростанням популізму.
Книга під назвою Historiciser le mal: Une edition critique de Mein Kampf (Вкладення зла у контекст: Критичне видання Майн кампф) значною мірою відштовхується від першої після Другої Світової війни німецької публікації Hitler Mein Kampf: Eine kritische Edition (Гітлерівський Майн кампф: Критичне видання) 2016 року.
Те видання в Німеччині, а тепер у Франції викликало суперечливі оцінки друку текстів, які стали частиною ідеології гітлерівського нацизму, що призвів до Другої Світової війни з десятками мільйонів жертв.
Але директорка видавництва Fayard Софі де Клозе у листі до книгопродавців наголосила на потребі такої книги французькою мовою.
«Щоб знати, куди ми рухаємося, необхідно розуміти звідки ми прийшли. І ми переконані, що праця істориків потрібна для боротьби з мракобіссям, з теоріями змов і боротьби з відкиданням науки й знань у важкі часи, позначені зростанням популізму», - написала вона.
Німецьке видання книги Гітлера 2016 року розійшлося накладом 4000 примірників, а через рік неочікувано продали близько 85000 книг ціна яких становила €58 ($69).
Директор Мюнхенського інституту сучасної історії Андреас Віршінґ, який видав книгу, тоді наголошував, що 3700 нотаток, які у виданні вдвічі перевищують обсяги тексту нацистського лідера, «зривають маску» гітлерівського людиноненависництва.
Французьке видавництво повідомляє, що для своєї версії книги воно переклало нотатки німецької версії і додало свої.
Професорка історії Сорбонського університету Елен Міярд-Делакруа сказала телеканалу France24, що нотатки істориків до тексту Гітлера є «важливим інструментом для розвінчування нацизму».
Олів’єр Манноні, який перекладав текст Гітлера, в інтерв’ю французькій газеті Liberation назвав писання нацистського лідера «незв’язною мішаниною», від якої «можна з'їхати з глузду».
У Франції книгу Historiciser le mal: Une edition critique de Mein Kampf, яка коштує €100 ($120) можна придбати лише через замовлення, і частина примірників будуть надані бібліотекам.
«Очевидно, що не може бути й мови про прибутки від цього видання, тому надходження з продажу йтимуть Фонду Аушвіц-Біркенау, що опікується місцем колишнього нацистського табору смерті», - вказала Софі де Клозе.
Гітлер написав свою книгу 1925 року, коли сидів у німецькій в’язниці за участь у спробі заколоту, і коли він прийшов до влади 1933 року вона була видана мільйонними тиражами у перекладах багатьма мовами.
Одразу після Другої Світової війни книга була заборонена у багатьох країнах Європи, але згодом подекуди заборони були скасовані, або, як зокрема в Німеччині, змінені з доданими вимогами, щоб оригінальні тексти публікували лише разом з роз’ясненнями науковців.
Дивіться також: У 80 річницю нападу Гітлера на СРСР, стаття Путіна у німецькій газеті викликала критику з боку низки оглядачів. Відео
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум