Спеціальні потреби

Актуально

Опитування показало, що українці налаштовані боротися до перемоги

Українці готові боротися до повної перемоги - показало опитування Gallup.

Нове опитування Gallup, оприлюднене цього тижня, показало, що 70% українців хочуть продовжувати війну з Росією до перемоги, а 91% сказали, що перемога означає повернення всієї території України, захопленої Росією, включаючи Крим.

Опитування проводилося у вересні на тлі захоплення нещодавніми бойовими перемогами та перед останньою хвилею авіаударів по українських населених пунктах.

Отримані дані свідчать про сильну підтримку позиції президента України Володимира Зеленського, який наприкінці минулого місяця заявив, що не буде припиняти війну шляхом перемовин, доки Володимир Путін залишається президентом Росії.

Виступаючи незабаром після того, як Путін оголосив про незаконну «анексію» Росією чотирьох українських територій, Зеленський сказав: «Україна не буде вести жодних переговорів з Росією, поки Путін є президентом Російської Федерації. Ми будемо вести переговори, але з новим президентом».

У той час, коли проводилося опитування, український контрнаступ повернув собі значні території на сході країни, піднявши настрій у всій країні. Зараз українські війська наближаються до ключового південного міста Херсона, але прогрес там повільніший, тоді як Росія відповіла серією нищівних ракетних і безпілотних ударів по цивільних цілях та інфраструктурі по всій Україні.

Р. Дж. Рейнхарт, провідний автор серії звітів, які Gallup публікує цього тижня на основі результатів опитування, сказав, що ще занадто рано прогнозувати, який вплив могло мати російське бомбардування на суспільне ставлення.

«Навіть сьогодні росіяни націлюються на електростанції в Україні з ідеєю перетворити це на справді холодну, темну зиму [в надії, що] це спонукатиме українське населення фактично відмовитися від боротьби та усвідомити, що якимось чином росіяни виграють або, принаймні, не виграють українці», – сказав він.

«У цього є інша сторона, — додав він. - Це може спонукати їх боротися набагато завзятіше».

Опитування Gallup також виявило, що підтримка боротьби до перемоги є найсильнішою в регіонах, найдальших від наземної війни, і найменшою в регіонах, де люди найближче до дій.

«Підтримка військових зусиль найвища в таких містах, як Київ (83%), а також у Західному (82%), Центральному (78%) і Північному (75%) регіонах країни. Значно менша більшість на Сході (56%) і Півдні (58%) країни підтримують продовження війни», – показало опитування Gallup.

«Якщо у вас війна прямо на порозі, ваша головна турбота — просто припинити бойові дії, припинити насильство, яке відбувається», — сказав Рейнхарт у телефонному інтерв’ю.

Крім того, він зазначив: «Зазвичай західна частина країни більше пов’язана з Європою і Заходом, тоді як на сході є населення, яке принаймні дещо більше пов’язане з Росією».

Тим не менш, сказав він, опитування показує, що "є явна більшість, яка підтримує боротьбу до перемоги".

Що стосується окремого питання про якість свого життя, українці були незадоволені нинішніми умовами, але сподівалися на покращеня у майбутньому. Коли респондентів попросили оцінити свої умови життя за шкалою від 1 до 10, вони оцінили свої поточні умови в середньому на 4,6, але поставили свої очікування на найближчі п’ять років на 7,9.

Трохи більше половини респондентів повідомили Gallup, що економічні умови в місті чи районі, де вони живуть, погіршуються, тоді як майже третина повідомили, що економічні умови покращуються.

Опитування також запитувало респондентів, як вони ставляться до керівництва великих країн, включаючи США, Китай, Росію та Німеччину.

«Сприйняття російського керівництва погіршилося, і зараз менше 0,5% українців схвалюють керівництво Росії», — сказав Рейнхарт «Голосу Америки». «Погляди на Китай, ключового союзника Росії, також досить погані; 14% українців схвалюють лідерство Китаю, порівняно з 36% у 2021 році».

Погляди керівництва Сполучених Штатів, які допомогли Україні військовою технікою та гуманітарною допомогою на мільярди доларів, різко покращилися. Близько 66% українців схвалюють лідерство США проти лише 37% у 2021 році.

А от погляди щодо Німеччини майже не змінилися, порівняно з минулим роком. Лише 46% респондентів сказали, що вони схвалюють німецьке лідерство, що майже не змінилося порівняно з 48% у 2021-му році.

«Погляди українців на Німеччину не змінилися через затримку значної військової допомоги з боку країни», – сказав Рейнхарт.

У статті використані матеріали англомовної служби "Голосу Америки".

Всі новини дня

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Союзники мають мобілізувати якомога більше військової, фінансової та гуманітарної підтримки для України, заявив за результатами другого дня саміту НАТО в Бухаресті генсек Альянсу Єнс Столтенберг, наголосивши, що...

Допомога Україні сьогодні, це – допомога самим собі завтра, кажуть експерти США - Just Security

Про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося домовитися з виробниками, кажуть дослідники.

Допомогти Україні в протистоянні з Росією сьогодні означає для США допомогти самим собі завтра у протистоянні з Китаєм, вважають аналітики вашингтонських дослідницьких установ, які закликають адміністрацію Джо Байдена активніше допомагати Україні перемогти у війні проти Росії.

Війна в Україні відкрила «слабкі місця» США та союзників Америки у підготовці до протистояння «великих держав», вважають колишній посол США в Україні, а нині старший директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст та Дженніфер Кафарелла, керівниця апарату Інституту вивчення війни.

«Надзвичайний російський наступ послужив необхідним тривожним сигналом для Сполучених Штатів і Заходу, щоб підготуватися до потворних потреб цієї нової ери суперництва великих держав. – пишуть дослідники у публікації для спеціалізованого видання Just Security.

Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради
Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради

Гербст і Кафарелла вважають, що російська віна проти України показує, що Сполучені Штати протягом багатьох років забагато зосереджувалися на «незвичних війнах» на Близькому Сході та в Південній Азії, а тому зробили надто мало, щоб підготуватися до викликів Росії Путіна, чи дій керівництва Китаю.

Нині, як вважають дослідники, «героїчний опір України вторгненню Росії дав Заходу безцінну можливість виправити ці помилки». Коли українські війська призупинили просування російських військ, Сполучені Штати та Європа, на думку Гербста та Кафарелли, почали активно діяти: НАТО та ЄС допомогли Україні зупинити агресію Кремля, покарали Москву санкціями, збільшили витрати на оборону та посилили оборону біля російських кордонів, а також посилили НАТО запланованим вступом Фінляндії та Швеції.

Уперше за багато десятиліть члени НАТО зрозуміли, що на обговорення нової стратегії немає багатьох років, тож діяти треба швидко, зауважують дослідники. І так, як колись у ХХ-му столітті війна в Іспанії стала передвісницею наступних воєн, так російська війна проти України, може показати, до чого потрібно готуватися, кажуть Гербст і Кафарелла.

Слабкі місця – мало снарядів, виробництво не готове виробляти більше

Зокрема з’ясувалося, що війна, яку веде Росія, не схожа на сучасні війни, а більше нагадує тактику Першої світової, коли противника намагалися придушити артилерією. І до такої війни США і союзники не готові, бо якщо вірити підрахункам, опублікованим журналістами, російські війська вистрелюють по 40-50 тисяч снарядів з артилерії щодня, а США виробляють лише 15 тисяч на місяць, а українські війська можуть вистрілити в районі 7 тисяч на день, наводять дослідники дані газети New York Times.

Також виробники виявилися неготовими збільшити виробництво без довгострокових контрактів від Пентагона. «Сполучені Штати вже мають багаторічні затримки на замовлення від союзників на американські ракетні системи Patriot через нестачу сировини та промислових потужностей для виробництва», – пояснюють дослідники. Вони, щоправда, додають, що про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося вже домовитися з виробниками.

На думку дослідників, Китай пильно стежить за розвитком подій, і оцінює спроможність США виправити минулі промахи. Тому, вони вважають, що для того, щоб не допускати більше слабких місць, щоб політика стримування не викликала сумнівів, адміністрація Байдена повинна продемонструвати лідерство. А США повинні зробити все, щоб ця війна стала «першою і єдиною в епоху суперництва великих держав». А шлях до цього, на думку Гербста і Кафарелли, полягає у тому, щоб надати Україні засоби для перемоги у цій війні, включно зі засобами протиповітряної оборони.

«Сполучені Штати та їх союзники повинні надіслати Україні більш досконалі системи озброєння, такі як ракети та артилерія з більшою дальністю до 300 кілометрів (185 миль), а також сучасні танки, щоб витіснити російські сили та досягти завершення цього конфлікту чимшвидше», – пишуть дослідники.

Бо перемога України завдала б «рішучого удару по агресивній зовнішній політиці Путіна та надіслала б Пекіну серйозне попередження». А також, вона б зміцнила зв’язки в альянсі демократичних країн, що, на думку Гербста і Кафарелли, є, можливо, найважливішими елементом для запобігання наступного масштабного конфлікту.

Ріст економіки США перевищив очікування

Фото: крамниця в Нью-Йорку, 25 листопада 2022 року (Photo by Yuki IWAMURA / AFP)

Економіка США росла швидше, ніж прогнозувалось раніше. В середу Бюро економічного аналізу США оприлюднило оцінку зростання ВВП на рівні 2,9% в третьому кварталі для аннуалізованих даних, або 0,7% для квартальних даних.

Бюро покращило свої оцінки, порівняно з попередніми даними озвученими минулого місяця - на рівні 2,6%, замість 2,9%

"Друга оцінка в основному відображує покращення в оцінці споживчих витрат та фіксованих інвестицій, яке дещо компенсувало зниження оцінок приватних інвестицій в запаси. Імпорт, який враховується у ВВП зі знаком "мінус", зменшився більше, ніж оцінювалось раніше", - пояснили в установі.

В другому кварталі економіка США показала падіння на рівні 0,6%, згідно з аннуалізованим показником, або 0,1% на основі квартальних даних.

Економічне зростання було зафіксоване, попри високу інфляцію і створює основу для втілення плану Федерального резерву із подальшого підвищення ставок. Федеральний резерв США вже неодноразово підвищував ставки цього року, намагаючись стримати інфляцію.

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

«Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини, в тому числі за злочин агресії проти суверенної держави. Росія також повинна заплатити фінансово за вчинене спустошення», - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Більше

XS
SM
MD
LG