Спеціальні потреби

Актуально

Україна в «хорошій позиції» для контрнаступу – генерал Об'єднаних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі

Головнокомандувач Об'єднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі: «Згідно з моделюванням, яке ми дуже ретельно провели разом з ними, українці перебувають у хорошій позиції».

Українці перебувають у «хорошій позиції» для контрнаступу проти російських військових, заявив головнокомандувач Об'єднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі, повідомляє канал CNN.

«Згідно з моделюванням, яке ми дуже ретельно провели разом з ними, українці перебувають у хорошій позиції», — сказав генерал Крістофер Каволі під час слухань у Комітеті зі збройних сил Конгресу в середу. Генерал додав, що військові США працювали з українськими колегами над можливістю неочікуваного для супротивника нападу.

Каволі також сказав, що сухопутні сили Росії сьогодні більші, «ніж вони були на початку конфлікту», незважаючи на численні втрати у війні проти України. Крім того, за його словами, окрім сухопутних сил, Росія має інші ресурси.

ВПС "втратили дуже мало; вони втратили 80 літаків", - сказав він, зазначивши, що росіяни мають «ще 1000 винищувачів і бомбардувальників».

Також він додав, що російські сили в інших місцях «не зазнали негативного впливу» від війни в Україні, навівши приклад посилення патрулювання російських підводних човнів в Атлантиці.

«Однією з цих сил є їхні підводні сили. Важко говорити публічно…про підводну війну та наші зусилля у цій площині. Але я можу сказати, що росіяни активніші, ніж ми їх бачили за останні роки, і їхнє патрулювання в Атлантиці та по всій Атлантиці є на високому рівні, у більшості випадків на вищому рівні, ніж ми бачили за останні роки», – сказав генерал Крістофер Каволі.

На цьому ж слуханні генерал запевнив, що Збройні сили України отримають необхідну зброю вчасно для майбутнього контрнаступу проти російських військ, зазначивши, що понад 98 відсотків обіцяної Києву бойової техніки вже поставлено.

В матеріалі використані джерела CNN

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG